Joseph Conrad Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joseph Conrad Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Joseph Conrad to jeden z najważniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Jest autorem takich powieści jak „Jądro ciemności” i „Lord Jim”, które trwale wpisały się w kanon światowej literatury. Pisarz urodził się w 1857 roku w Berdyczowie jako Józef Konrad Korzeniowski.

Morskie doświadczenia

Po śmierci matki, a później także i ojca Józef trafił pod opiekę wuja, Tadeusza Bobrowskiego. Mieszkali we Lwowie i Krakowie, gdzie Józef uczęszczał do szkół. Jego największą pasją były jednak podróże, szczególnie interesował się marynistyką. Wuj pozwolił nastoletniemu Józefowi na wyjazd do Francji, konkretnie do Marsylii, gdzie chłopak zaciągnął się do pracy na statku handlowym. Gdy cztery lata później nie dostał zezwolenia na pobyt we Francji, postanowił wyruszyć do Wielkiej Brytanii. Tam kontynuował pracę w marynarce – ostatecznie na wodach całego świata spędził 17 lat. W tym czasie odbył podróże m.in. do Singapuru, Australii i w głąb Afryki. Praca na morzu i obserwacje ludności z terenów kolonii bardzo mocno wpłynęły na jego twórczość literacką.

Późny debiut Józefa Korzeniowskiego

Józef Korzeniowski wychowywał się na terenie dzisiejszej Polski i Ukrainy, nastoletnie lata mieszkał we Francji, a później spędził większość czasu w podróży i Wielkiej Brytanii. Mimo że biegle mówił po polsku i francusku, to angielski wybrał jako język twórczej ekspresji. Swoje pierwsze dzieło „Szaleństwo Almayera” opublikował w 1895 roku. Debiutujący pisarz miał wtedy 38 lat. Jego powieść, łącząca w sobie elementy romansu, przygody i wątków egzystencjalnych, cieszyła się uznaniem krytyków. Po tym sukcesie postanowił całkowicie oddać się pisaniu.

Jądro ciemności najważniejsze dzieło Josepha Conrada

W 1902 roku ukazało się „Jądro ciemności”, najważniejsze dzieło Conrada. Książka uważana jest za unikatowe dzieło kultury brytyjskiej. Powstała w wyniku osobistych doświadczeń i obserwacji Conrada w Wolnym Państwie Kongo, które rządzone było przez niezwykle brutalnego króla Belgii Leopolda II. Podczas wyprawy Conrad był świadkiem niewolnictwa i okrucieństwa białych ludzi wobec rdzennej ludności afrykańskiej. Główny bohater powieści, Charles Marlow, podobnie jak Conrad pod wpływem doświadczeń przestaje wierzyć w ideę kolonializmu.

Książki Josepha Conrada w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.