Joseph Conrad Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joseph Conrad Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Joseph Conrad to jeden z najważniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Jest autorem takich powieści jak „Jądro ciemności” i „Lord Jim”, które trwale wpisały się w kanon światowej literatury. Pisarz urodził się w 1857 roku w Berdyczowie jako Józef Konrad Korzeniowski.

Morskie doświadczenia

Po śmierci matki, a później także i ojca Józef trafił pod opiekę wuja, Tadeusza Bobrowskiego. Mieszkali we Lwowie i Krakowie, gdzie Józef uczęszczał do szkół. Jego największą pasją były jednak podróże, szczególnie interesował się marynistyką. Wuj pozwolił nastoletniemu Józefowi na wyjazd do Francji, konkretnie do Marsylii, gdzie chłopak zaciągnął się do pracy na statku handlowym. Gdy cztery lata później nie dostał zezwolenia na pobyt we Francji, postanowił wyruszyć do Wielkiej Brytanii. Tam kontynuował pracę w marynarce – ostatecznie na wodach całego świata spędził 17 lat. W tym czasie odbył podróże m.in. do Singapuru, Australii i w głąb Afryki. Praca na morzu i obserwacje ludności z terenów kolonii bardzo mocno wpłynęły na jego twórczość literacką.

Późny debiut Józefa Korzeniowskiego

Józef Korzeniowski wychowywał się na terenie dzisiejszej Polski i Ukrainy, nastoletnie lata mieszkał we Francji, a później spędził większość czasu w podróży i Wielkiej Brytanii. Mimo że biegle mówił po polsku i francusku, to angielski wybrał jako język twórczej ekspresji. Swoje pierwsze dzieło „Szaleństwo Almayera” opublikował w 1895 roku. Debiutujący pisarz miał wtedy 38 lat. Jego powieść, łącząca w sobie elementy romansu, przygody i wątków egzystencjalnych, cieszyła się uznaniem krytyków. Po tym sukcesie postanowił całkowicie oddać się pisaniu.

Jądro ciemności najważniejsze dzieło Josepha Conrada

W 1902 roku ukazało się „Jądro ciemności”, najważniejsze dzieło Conrada. Książka uważana jest za unikatowe dzieło kultury brytyjskiej. Powstała w wyniku osobistych doświadczeń i obserwacji Conrada w Wolnym Państwie Kongo, które rządzone było przez niezwykle brutalnego króla Belgii Leopolda II. Podczas wyprawy Conrad był świadkiem niewolnictwa i okrucieństwa białych ludzi wobec rdzennej ludności afrykańskiej. Główny bohater powieści, Charles Marlow, podobnie jak Conrad pod wpływem doświadczeń przestaje wierzyć w ideę kolonializmu.

Książki Josepha Conrada w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).