Joseph Conrad Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Joseph Conrad Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Joseph Conrad to jeden z najważniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Jest autorem takich powieści jak „Jądro ciemności” i „Lord Jim”, które trwale wpisały się w kanon światowej literatury. Pisarz urodził się w 1857 roku w Berdyczowie jako Józef Konrad Korzeniowski.

Morskie doświadczenia

Po śmierci matki, a później także i ojca Józef trafił pod opiekę wuja, Tadeusza Bobrowskiego. Mieszkali we Lwowie i Krakowie, gdzie Józef uczęszczał do szkół. Jego największą pasją były jednak podróże, szczególnie interesował się marynistyką. Wuj pozwolił nastoletniemu Józefowi na wyjazd do Francji, konkretnie do Marsylii, gdzie chłopak zaciągnął się do pracy na statku handlowym. Gdy cztery lata później nie dostał zezwolenia na pobyt we Francji, postanowił wyruszyć do Wielkiej Brytanii. Tam kontynuował pracę w marynarce – ostatecznie na wodach całego świata spędził 17 lat. W tym czasie odbył podróże m.in. do Singapuru, Australii i w głąb Afryki. Praca na morzu i obserwacje ludności z terenów kolonii bardzo mocno wpłynęły na jego twórczość literacką.

Późny debiut Józefa Korzeniowskiego

Józef Korzeniowski wychowywał się na terenie dzisiejszej Polski i Ukrainy, nastoletnie lata mieszkał we Francji, a później spędził większość czasu w podróży i Wielkiej Brytanii. Mimo że biegle mówił po polsku i francusku, to angielski wybrał jako język twórczej ekspresji. Swoje pierwsze dzieło „Szaleństwo Almayera” opublikował w 1895 roku. Debiutujący pisarz miał wtedy 38 lat. Jego powieść, łącząca w sobie elementy romansu, przygody i wątków egzystencjalnych, cieszyła się uznaniem krytyków. Po tym sukcesie postanowił całkowicie oddać się pisaniu.

Jądro ciemności najważniejsze dzieło Josepha Conrada

W 1902 roku ukazało się „Jądro ciemności”, najważniejsze dzieło Conrada. Książka uważana jest za unikatowe dzieło kultury brytyjskiej. Powstała w wyniku osobistych doświadczeń i obserwacji Conrada w Wolnym Państwie Kongo, które rządzone było przez niezwykle brutalnego króla Belgii Leopolda II. Podczas wyprawy Conrad był świadkiem niewolnictwa i okrucieństwa białych ludzi wobec rdzennej ludności afrykańskiej. Główny bohater powieści, Charles Marlow, podobnie jak Conrad pod wpływem doświadczeń przestaje wierzyć w ideę kolonializmu.

Książki Josepha Conrada w formie ebooka, audiobooka i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.