Jozef Karika Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Jozef Karika Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Jozef Karika to urodzony w Breznie publicysta i jeden z najpopularniejszych słowackich pisarzy, nazywany jest słowackim mistrzem grozy. Nie ogranicza się jednak tylko do jednego gatunku – pisze również thrillery, powieści historyczne, sensacyjne i kryminalno-społeczne. W kręgu jego zainteresowań znajduje się także proza eksperymentalna. Karika jest laureatem licznych nagród, w tym jednej z najważniejszych nagród literackich na Słowacji, Anasoft Litera w kategorii nagroda czytelników 2017 za powieść „Szczelina”. Do tej pory wydał prawie 20 książek. Jego powieści zostały przetłumaczone na język polski, angielski, czeski i macedoński. Jozef Karika jest bardzo otwarty na kontakt z czytelnikami, zwłaszcza za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kim inspiruje się Jozef Karika?

Już jako dziecko przejawiał zainteresowanie literaturą i pisaniem. W podstawówce wygrał konkurs poetycki, a na studiach w Rużomberku aktywnie przyczynił się do powstania akademickiego czasopisma. Karika studiował historię i filozofię na uniwersytecie w Bańskiej Bystrzycy. W czasie studiów kontynuował pisanie. Pracował jako historyk w Muzeum Liptowa i jako redaktor w regionalnej telewizji MTR. Twórcy, którymi Karika się inspiruje, to między innymi Lovecraft, Kafka, Suzuki, King, Simmons, Chambers, a także polski pisarz Stefan Grabiński. W wywiadzie udzielonym dla portalu literackiego Czytaj PL Karika zapytany o listę 5 ulubionych książek wymienił „American Psycho” Breta Eastona Ellisa, „Golema” Gustava Meyrinka, „Panowie i damy” Terry’ego Pratchetta, „Proces” Franza Kafki oraz „To” Stephena Kinga.

Przerażające książki Jozefa Kariki

Dotychczas w Polsce ukazały się trzy powieści pisarza – „Strach” (2017), „Szczelina” (2017) i „Ciemność” (2020). Wszystkie zostały wydane przez wydawnictwo Stara Szkoła. „Strach” został opublikowany przez Karikę w 2014 roku. Jest to połączenie horroru i mistycznego thrillera. Po rozpadzie kilkuletniego związku bohater wraca do Rużomberka. Czeka tam na niego puste mieszkanie, w którym mieszkał kiedyś z rodzicami, i zima stulecia, a także kryjąca się u podnóża góry niebezpieczna tajemnica. Książka ukazała się w Czechach, Macedonii oraz w Polsce, gdzie została wybrana najlepszym horrorem 2017 roku.

Drugą powieścią Jozefa Kariki wydaną w Polsce była „Szczelina”. To przerażająca opowieść, w której fikcja miesza się z prawdą. Karika opisuje serię tajemniczych zaginięć, do jakich dochodzi na jednym ze słowackich pasm górskich. Część z zaginionych zostaje znaleziona martwa, inni nie odnajdą się już nigdy. Są również tacy, co wracają, ale nie są tymi samymi ludźmi, którymi byli przed zaginięciem. Czy Igorowi, który przypadkiem dowiedział się o mrocznej legendzie, grozi niebezpieczeństwo? Czy uda my się dowiedzieć prawdy o Trybeczu? Dotychczas „Szczelina” sprzedała się w nakładzie przekraczającym sto tysięcy egzemplarzy. Szybko stała się najpopularniejszą w Polsce słowacką książką, którą zaczytywali się nie tylko fani horrorów.

Najnowszą powieścią Kariki jest „Ciemność”, która ukazała się na początku bieżącego roku. Serialowy scenarzysta postanawia spędzić święta Bożego Narodzenia w położonej na odludziu górskiej chacie. Jedno z pozoru zupełnie niegroźne zdarzenie zmienia jego zimowy wypoczynek w prawdziwy koszmar.

Jeśli lubisz się bać, powieści Kariki zdecydowanie przypadną ci do gustu! Wszystkie jego książki znajdziesz w księgarni internetowej Woblink.com – także jako ebooki i audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.