Julia Quinn Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Julia Quinn Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Julie Pottinger, pseudonim Julia Quinn, jest bestsellerową amerykańską autorką romansów historycznych, które dotychczas przetłumaczono na 29 języków. Pisarka systematycznie pojawia się także na listach bestsellerów „New York Times”. Jest nazywana nową Jane Austen, a jej książki rozchodzą się w milionach egzemplarzy. Pierwszy tom serii książek jej autorstwa, „Bridgertonowie”, w 2020 roku doczekał się adaptacji Netflixa i z miejsca stał się hitem platformy.

Quinn jest zapaloną książkoholiczką. Na swoim fanpage’u często poleca swoim fanom interesujące pozycje. Mieszka wraz z mężem, Paulem Pottingerem, i dwójką dzieci w Seattle.

Droga do powieściopisarstwa Julie Pottinger

Julia Quinn urodziła się w 1970 roku w Nowym Jorku, w żydowskiej rodzinie. Od dziecka pasjami zaczytywała się w książkach, szczególnie romantycznych powieściach dla młodzieży wchodzących w skład serii „Sweet Dreams” oraz „Sweet Valley High”. Ojciec nie pochwalał zainteresowań córki. Zdeterminowana nastolatka, by udowodnić, że nowele są dla niej dobre, i uzyskać pozwolenie na dalsze ich czytanie, postanowiła napisać swoją powieść. Po trzech latach wysłała szkic do „Sweet Dreams”, został on jednak odrzucony.

Autorka ukończyła Harvard z dyplomem z historii sztuki, czuła jednak że nie tym chce zająć się w życiu. Zdecydowała się aplikować do szkoły medycznej. By mogła jednak zostać przyjęta, musiała spędzić na uczelni jeszcze dwa lata i spełnić wymagania wstępne w naukach ścisłych. By osłodzić sobie ten czas, pisała nowele regencyjne. Kilka tygodni po przyjęciu do Szkoły Medycznej w Yale okazało się, że jej dwie powieści „Splendid” oraz „Dancing At Midnight” zostały sprzedane na aukcji. Rzecz niesłychana dla nowicjusza. Odłożyła zatem plany studiowania o dwa lata i w tym czasie napisała kolejne dwie książki. Finalnie, po zaledwie kilku miesiącach studiów porzuciła marzenie o medycynie i poświęciła się całkowicie pisaniu.

Twórczość Julii Quinn

Powieści Quinn charakteryzuje lekkość narracji, cięty język, dynamicznie skonstruowane dialogi oraz duża dawka humoru. W przeciwieństwie do innych powieści romantycznych akcja opiera się tu nie na zewnętrznych konfliktach, ale na postaciach. Jako feministka nadaje ona swoim bohaterkom cechy i umiejętności nie do końca przystające do realiów, w których je umiejscawia. Większość swoich powieści Quinn dedykuje swojemu mężowi.

Julia Quinn jest autorką ponad 30 książek pogrupowanych w cyklach powieściowych. Są to: trylogia Blydon („Jej wszystkie bale”, „Taniec w świetle księżyca” oraz „Odważna i zakochana”), cykl Siostry Lyndon („Gwiazdka z nieba”, „Urodzinowy prezent”), seria Agenci Korony ( „To Catch an Heiress”, „Małżeństwo doskonałe”), seria Two Dukes of Wyndham inspirowana piosenką zespołu „Dire Straits” („Zaginiony książę”, „Czekając na księcia”), seria Bevelstoke („Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever”, „Co słychać w Londynie”, „Kocham Cię z dziesięciu powodów”), cykl Kwartet Smythe-Smith („Jak w niebie”, „Tylko ta noc”, „Wszystkie nasze pocałunki”, „Sekrety małżeństwa”), cykl Rodzina Rokesby („Wszystko o pannie Bridgerton, czyli jeden pocałunek”, „Małżeństwo ze snu”, „First Comes Scandal”) oraz najpopularniejsza z serii, Bridgertonowie.

Za swoją twórczość autorka była wielokrotnie nagradzana. Trzykrotnie zdobyła Romance Writers of America RITA Award, w 2007 roku za „Ślubny skandal”, w 2008 roku za „Sekretny pamiętnik Mirandy Cheever” oraz w 2010 roku za „Co słychać w Londynie”. Stała się w ten sposób najmłodszą członkinią, jedną z jedynie 16 autorów wprowadzonych do Galerii Sławy RWA. W 2005 roku „Publishers Weekly” ogłosił „Oświadczyny” jedną z sześciu najlepszych powieści roku. Wszystkie powieści autorki pojawiły się, niektóre na wysokich miejscach, listy bestsellerów „New York Times”. Quinn miała również rzadką jak dla autora powieści okazję pojawić się w magazynie „Time”.

Bridgertonowie

Dzięki adaptacji Netflixa Bridgertonowie to obecnie najbardziej znany cykl powieściowy Julii Quinn. Składa się z ośmiu tomów napisanych w latach 2000-2006. Są to: „Mój książę”, „Ktoś mnie pokochał”, „Propozycja dżentelmena”, „Miłosne tajemnice”, „Oświadczyny”, „Grzesznik nawrócony”, „Magia pocałunku” oraz „Ślubny skandal”. Każdy z nich opowiada historię miłości jednego z ośmiorga rodzeństwa Bridgerton, rodziny lubianej i cieszącej się dużym szacunkiem w brytyjskim społeczeństwie. To niezwykle zgrana, kochająca się paczka, która gotowa jest stanąć murem za bratem lub siostrą. Każda z historii przedstawiona jest w szerszym kontekście polityczno-kulturalno-społecznym epoki regencji w Anglii. Kontekst ten ma duży wpływ na losy bohaterów wykreowanych przez Quinn.

W 2020 roku na platformie streamingowej Netflix pojawiła się adaptacja pierwszego tomu serii zatytułowana „Bridgerton”. Produkcją zajął się Chris Van Dusen oraz Shonda Rhimes. W główne role wcielili się Phoebe Dynevor (Daphne) oraz Regé-Jean Page (Simon Basset). Daphne Bridgerton, jak na dobrze ułożoną, ale i ambitną młodą kobietę przystało, szuka męża. Mimo tego, że jest urocza i inteligentna, żaden z zalotników nie poprosił ją jeszcze o rękę, a czas ucieka… Książę Simon Hastings za to nie zamierza się żenić, jednak ma problem w odganianiu od siebie natrętnych mam potencjalnych kandydatek. Bohaterowie postanawiają zawrzeć umowę, która obu im zapewni osiągnięcie upragnionego celu – on nareszcie odzyska spokój, ona zyska (tymczasowego) adoratora i nowych pretendentów do swojej ręki. Co jednak wydarzy się, gdy znienacka pojawi się miłość?

W pierwszych 28 dniach od premiery serial obejrzały 82 miliony subskrybentów, co jest wynikiem lepszym nawet od kultowego „Wiedźmina”. Serial został tak dobrze przyjęty przez użytkowników platformy, że Netflix zapowiedział kontynuację opowieści o rodzinie Bridgertonów, data premiery jest jak dotąd nieznana.

W 2013 roku Julia Quinn opublikowała 9 tom Bridgertonów – „The Bridgertons: Happily Ever After”. Składa się on z ośmiu krótkich opowiadań – każde połączone z jednym tomem serii, a także dodatkowej historii opowiadającej o matce rodzeństwa – Violet Bridgerton.

Książki Julii Quinn na Woblinku

Książki Julii Quinn znajdziecie na Woblinku we wszystkich formatach, ebooka, audiobooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.