K.N. Haner Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

K.N. Haner Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

K.N. Haner to pseudonim literacki polskiej pisarki Katarzyny Nowakowskiej specjalizującej się w powieściach erotycznych i obyczajowych. Pojawiła się na rynku wydawniczym stosunkowo niedawno, w 2015 roku, jednak od tego czasu zdołała już podbić serca wielu polskich czytelniczek, które okrzyknęły ją mianem „Królowej Dramatów”. Obecnie może poszczycić się gronem wiernych fanek, z którymi często wchodzi w interakcje, zwłaszcza w social mediach. Jest uznawana za jedną z najpopularniejszych oraz najlepiej sprzedających się autorek polskich erotyków. Książki Haner zostały sprzedane w nakładzie przekraczającym 300 000 egzemplarzy, a także regularnie podbijają listy bestsellerów. Ze względu na publikowanie przez nią nawet kilku powieści rocznie bywa nazywana Remigiuszem Mrozem literatury erotycznej. Tak samo jak twórca bestsellerowej serii o Joannie Chyłce, K.N. Haner nie wyobraża sobie dnia bez pisania. Na swoim koncie ma łącznie ponad trzydzieści książek, w tym kilka cykli i opowiadań publikowanych w antologiach. Najpopularniejsze tytuły, jakie wyszły spod jej pióra to między innymi „Zły czas”, „Wyższe sfery”, „Nieczyste zamiary”, „Ring girl”, „Sponsor” czy „Zakazany układ”. Przeważająca część twórczość autorki ukazała się pod jej pseudonimem.

K.N. Haner - życiorys

K.N. Haner przyszła na świat w 1988 roku w Ciechanowie, w rodzinie pełnej silnych kobiet. Babcia autorki była nauczycielką języka polskiego i to właśnie po niej Haner odziedziczyła lekkie pióro, a także miłość do opowieści. Prywatnie autorka „Ring girl” jest rodzinną, spełnioną i szczęśliwie zakochaną kobietą. Kiedy nie pisze nowych powieści, spędza czas na gotowaniu, oglądaniu seriali na Netflixie, graniu w SIMSy i planszówki albo na administrowaniu jednego z licznych internetowych kobiecych for dyskusyjnych. Mieszka pod Warszawą, razem z ukochanym partnerem i pieskiem Tilą.

K.N. Haner/Katarzyna Nowakowska

Autorka przeważającą część swoich powieści wydała jako K.N Haner. Pseudonim powstał od nazwiska jej ulubionego gitarzysty i pierwszych liter jej własnego imienia oraz nazwiska. Katarzyna Nowakowska zdecydowała się na wydawanie powieści jako Haner, gdyż gwarantowało jej to pełną anonimowość. Początkowo nie zamierzała ujawniać prawdziwego nazwiska, ponieważ jak sama mówiła, miała świadomość tego, że jej twórczość może budzić kontrowersje i nie chciała narażać najbliższych na żadne nieprzyjemności. Pierwszą książkę wydaną pod swoim nazwiskiem opublikowała w 2020 roku. Po premierze „Skandalu” okrzyknięto ją największym literackim coming outem 2020 roku. Dotychczas Katarzyna Nowakowska wydała trzy powieści sygnowane jej prawdziwym imieniem i nazwiskiem – „Skandal”, „Femme fatale” oraz „Zagrywka”. Wszystkie te tytuły są dostępne na Woblinku. Więcej o nich przeczytacie na podstronie poświęconej Katarzynie Nowakowskiej.

Twórczość K.N. Haner

K.N. Haner pisze pełne napięcia, emocji i niegrzecznych facetów płomienne romanse, w które często wplata motywy kryminalne oraz sensacyjne. Jej książki cechują się przede wszystkim dynamiczną akcją, mocnymi scenami erotycznymi oraz prostym językiem bez wymyślnych ozdobników. Tworzona przez nią literatura erotyczna jest połączeniem romansu, obyczaju, a często także kryminału i sensacji. Tym samym Haner tworzy wciągającą od pierwszych stron literacką mieszankę wybuchową.

Obecnie K.N. Haner wydała prawie trzydzieści powieści i kilka bestsellerowych serii książkowych jak „Miłość w rytmie rocka”, „Sponsor”, „Seria mafijna”, „Mafijna miłość”, „Niebezpieczni mężczyźni”, „Nieczyste” czy „Efekt Erica”. Osobne tytuły autorki nie podlegające pod żadną z serii to na przykład „Rysunkowy chłopak”, „Ring girl” czy „Drwal. Miłość, która narodziła się z natury”.

Autorka odnajduje się także w krótkich formach literackich. Opowiadania jej pióra znalazły się w takich antologiach jak „Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna”, „Grzeszne święta”, „Zabójcze święta”, „Porozmawiajmy o pierwszej miłości” czy „Zakochane Trójmiasto”.

Debiut

Początkowo pisała wyłącznie krótkie opowiadania do szuflady, jednak z czasem zaczęła dzielić się swoimi historiami z czytelniczkami jednej z grup dyskusyjnych w sieci. Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiła przesłać książkę do wydawcy. Powieść została zaakceptowana i tak rozpoczęła się literacka kariera K.N. Haner. Autorka zadebiutowała w 2015 roku powieścią „Na szczycie” otwierającą pięciotomową serię „Miłość w rytmie rocka”.

Miłość w rytmie rocka

„Na szczycie”, pierwsza książka z serii „Miłość w rytmie rocka” to erotyczno-romantyczna opowieść o miłości i spełnianiu własnych marzeń. Główna bohaterka, Rebeka Staton, ze względu na trudną sytuację podejmuje pracuje jako striptizerka w jednym z nocnych klubów. Niespodziewanie poznaje przystojnego menadżera topowego rockowego zespołu, Sedricka Millsa. Kiedy dziewczyna traci pracę, otwiera się przed nią niezwykła szansa. Rebeka dołącza do rockowego zespołu i wyrusza w roczne tournée, które może odmienić całe jej dotychczasowe życie. Kolejne tomy kontynuujące historię Seda i Reb toNa szczycie. Gra o miłość”, „Na szczycie. Nieczysta gra”, „Na szczycie. Właściwy rytm” i „Na szczycie. Ostatnia melodia”. Ostatni tom nie ukazał się jeszcze na rynku.

Mafijna miłość

Poza debiutancką serią K.N. Haner stworzyła również cykl „Mafijna miłość”. W jego ramach ukazały się takie tytuły jak „Sny Morfeusza”, „Koszmar Morfeusza” i „Przebudzenie Morfeusza”. Dodatkowo zapowiedziano również czwarty tom – „Piętno Morfeusza”. To opowieść o intensywnej, namiętnej i tajemniczej relacji jaką Cassandra Givens nawiązuje z demonicznym Adamem – Morfeuszem. Kiedy między parą niespodziewanie wybucha ogień namiętności, mężczyzna wciąga Cass do gry, która narazi ich oboje na wielkie ryzyko.

Nieczyste

Książka „Nieczystez 2019 roku to pierwszy thriller autorstwa Haner. Tym razem autorka zaprezentowała czytelniczkom opowieść o miłości, która staje się prawdziwą obsesją. Claire, stara się poradzić z piętnem, które towarzyszy jej od dzieciństwa. Tak samo jak doktor Douglas, podziwiany terapeuta, który skrywa mroczne sekrety. Oboje dobrze wiedzą, jak to jest walczyć z wewnętrznymi demonami. Oboje podejmują niebezpieczną, pełną namiętności i manipulacji grę. W 2020 roku ukazała się kolejna część serii pt. „Nieczyste zamiary”.

Niebezpieczni mężczyźni

Kolejną serią autorki są „Niebezpieczni mężczyźni”, w ramach której ukazały się następujące tytuły: „Złe miejsce”, „Zły czas” i „Zła chwila”. W pierwszej części czytelniczki poznają Blair Crawford, młodą kobietę, córkę bezwzględnego biznesmena. Pewnego dnia, kiedy bohaterka zmierza na kolację, na której ma uwieść kolejnego mężczyznę zainteresowanego pracą z jej ojcem, dochodzi do wypadku. Blair zostaje uratowana przez tajemniczego człowieka. Zdarzenie to zmieni jej życie. Ale czy na lepsze?

Sponsor i Zakazany układ

Innymi cyklami pióra Haner są „Sponsor” („Sponsor. Tom I” i „Sponsor. Tom II”) oraz „Zakazany układ” („Zakazany układ”, „Piekielna miłość”). Pierwszy z nich jest historią o dziewczynie, która nie ma nic oprócz miłości i o pewnym mężczyźnie, który tylko owej miłości nie ma. Z kolei „Zakazany układ” to mafijny romans z zemstą w tle. Nicole żyje w toksycznym związku. Kiedy jej partner kolejny raz znęca się nad nią, dziewczyna postanawia uciec z domu i popełnić samobójstwo, skacząc z urwiska do oceanu. Niespodziewanie w tym samym miejscu miejscowa mafia dokonuje brutalnej egzekucji. Nicole staje się świadkiem tego wydarzenia i trafia do domu mafiosa, Marcusa Accardo. Początkowa wrogość i nieufność między nimi stopniowo przeradza się w pełną namiętności fascynację.

Książki K.N. Haner w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie szeroki wybór powieści K.N. Haner we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Reportaż

Czym są reportaże literackie?

Książkowe reportaże mieszczą w sobie zarówno pasjonujące relacje z podróży po całym świecie (jak na przykład “Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera), opowieści o Polsce (jak “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz), miejscach, do których z reguły osoby postronne nie mają wstępu (jak “Klerycy. Życie w polskich seminariach” Mariusza Sepioło) czy oparte na faktach i mrożące krew w żyłach historie sprzed lat (jak “Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen).

Oparte na faktach, z reguły bez znaczących ubarwień fabularnych - takie reportaże czytane są najchętniej. Dzięki ich autorom i autorkom możemy wejść w nieznane nam dotychczas światy polityki, kultury, zamkniętych społeczności, odwiedzić miejsca targane konfliktami, ale także głębiej poznać to, co wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Reportażyści dokumentują i opisują otaczającą nas wszystkich rzeczywistość, opierając swoje publikacje na własnych doświadczeniach, wywiadach, dokumentach i podróżach. Ich książki dotyczą także często zagadek i teorii spiskowych, zapomnianych miejsc lub wydarzeń, czy spraw społecznych.

Na Woblink wśród ebooków z kategorii reportaż znajdziecie wiele dzieł znakomitych i uznanych reportażystów, zarówno z Polski, jak i ze świata. W formacie epub, mobi lub pdf czekają na Was książki autorstwa między innymi Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciecha Jagielskiego, Pawła Smoleńskiego czy Mariusza Szczygła. Warto sięgnąć także po wyróżnioną Nagrodą Literacką Nike książkę “Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza.

Zagraniczni twórcy reportaży

Wśród zagranicznych twórców reportaży znajdziecie Orianę Fallaci, Liao Yiwu, Craiga Taylora, Amosa Oza, Davida Attenborough czy Swietłanę Aleksijewicz. Ta ostatnia autorka jest również laureatką Literackiej Nagrody Nobla - jej reportaże “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, “Czasy secondhand”, “Czarnobylska modlitwa” czy “Cynkowi chłopcy” dostępne są na Woblink między innymi jako ebooki.

Od czego zacząć czytać reportaże?

Dotychczas czuliście opory przed tym, żeby przeczytać jakiś reportaż albo nie wiecie za bardzo, po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Spieszymy z pomocą! Czytanie reportaży pozwala otworzyć oczy na rzeczywistości i doświadczenia, które dotychczas nie były nam dostępne albo nie zdawaliśmy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Udowadniają one także, jak wiele zupełnie niespodziewanych, a nawet niewidocznych rzeczy dzieje się często bardzo blisko nas. Dzięki temu nie tylko ciągle dowiadujemy się więcej o świecie, ale także uwrażliwiamy na ludzkie historie. Od czego jednak zacząć? Propozycji jest wiele. W naszym kraju mamy pewien przywilej - zwłaszcza w XX i XXI wieku rozwinęła się znakomita tzw. polska szkoła reportażu, której dzieła doceniane są nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Dobrym początkiem zapoznawania się z nią jest sięgnięcie po zbiór najważniejszych tekstów - trzytomową “ Antologię polskiego reportażu”, prezentującą historię najlepszych twórców. Tą wydaną przez Wydawnictwo Czarne pod redakcją Mariusza Szczygła monumentalną kolekcję znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. 

Chcielibyście zabrać coś ze sobą w drogę jakąś krótszą historię? Nic prostszego! Na początek polecamy zwłaszcza “ Z miłości? To współczuję!”, historię współczesnego Omanu autorstwa Agaty Romaniuk.

A może chcecie podróżować dalej? Sięgnijcie po “Indie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej albo “ Izrael już nie frunie” Pawła Smoleńskiego. Interesuje Was miejsce kobiet w innych kulturach i społecznościach? “ Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz będą dobrym pomysłem.

Azja to trochę zbyt daleko? Nie ma problemu, wybierzcie się wraz z Mariuszem Szczygłem śladami jego “ Osobistego przewodnika po Pradze”.

Chcielibyście zacząć od klasycznych pozycji reportażu? “ Imperium”, “ Szachinszach” lub “ Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie reportaże warto przeczytać?

Może jest tak, że przeczytaliście już trochę reportaży w swoim życiu, ale gdy patrzycie na długą listę pozycji ukazujących się nakładem Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Otwartego, Wydawnictwa Szczeliny, Wydawnictwa Literackiego albo Wydawnictwa Znak od nadmiaru dobra zaczyna się Wam kręcić w głowie i już nie wiecie, co wybrać następnego? Spróbujemy pomóc!

Miłośnikom reportaży podróżniczych oraz osobistych historii związanych z dalekimi krajami polecamy ebook “Ulica wiecznej szczęśliwości. O czym marzy Szanghaj” Roba Schmitza. Autor spędził w tym mieście wiele lat i poznał je od podszewki, a przy tym zachował dystans właściwy outsiderowi. Dzięki temu z dużą życzliwością, a przy tym spostrzegawczością opisuje współczesny Szanghaj z perspektywy jego mieszkańców - własnych sąsiadów.

Na Woblink mamy też wiele reportaży podróżniczych dla osób, których fascynuje Korea Południowa i jej kultura, historia oraz społeczeństwo. Wśród nich “Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” Romana Husarskiego, “Cool po koreańsku” Euny Hong, “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej” Anny Sawickiej, “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok czy “Mądre matki, dobre żony” Małgorzaty Sidz, które znajdziecie tutaj między innymi w formatach epub, mobi lub pdf. Z kolei Craigiem Taylorem możecie poznać mieszkańców Londynu w jego popularnej książce “Londyńczycy. Miasto i ludzie” oraz Nowego Jorku w “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”. 

Wędrując przez Polskę

Wolicie reportaże o Polsce? Polecamy zatem “ Miedziankę” Filipa Springera, opowieść o niewielkim miasteczku znajdującym się w pobliżu Jeleniej Góry, którego (już) nie ma. Springer długo szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego posiadająca siedmiowiekową historię Miedzianka zniknęła z powierzchni ziemi, odkrywając po drodze wiele innych tajemnic z przeszłości.  “ Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu” Tomasza Patory zmrożą krew w żyłach wynikami śledztwa w sprawie jednej z największych afer w historii III Rzeczpospolitej. Z kolei brytyjczyk Bernard Newman wyruszył na jedną ze swoich wypraw rowerowych właśnie do Polski. Jedna z jego podróży odbywała się w okresie międzywojennym - relację z niej znajdziecie w “ Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Z kolei jego ówczesne obserwacje i próby przewidzenia przyszłości z czasów II wojny światowej znajdziecie w “ Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Reportaże sądowe i true crime

Interesują Was reportaże true crime? Sięgnijcie po dzieło Cezarego Łazarewicza “ Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, bohaterki jednego z najbardziej znaczących procesów dwudziestolecia międzywojennego i jednej z najgłośniejszych spraw w historii polskiego sądownictwa. Z Katarzyną Bondą możecie odwiedzić “ Polskie morderczynie”, odsiadujące wyroki kobiety skazane za morderstwa, z którymi rozmawia polska autorka kryminałów. Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę? Reportaże popularnonaukowe to coś dla Was! Jako ebooki znajdziecie na Woblink wiele z nich - na przykład “ Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” Suzanne O’Sullivan. True crime oraz pozycje popularnonaukowe łączy chociażby w swojej książce “ Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej” Monika Głąbińska, wprowadzając nas w świat jednego z najbardziej fascynujących, a przy tym dość elitarnych zawodów antropologa sądowego. Te i wiele innych ebooków reportaży czeka na Was na Woblink!