Katarzyna Bonda Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Bonda Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Bonda, często nazywana królową polskiego kryminału, jest pisarką, scenarzystką i dziennikarką. Książki autorki są wydawane w 13 krajach, a w samej Polsce dotychczas zostały sprzedane w prawie trzymilionowym nakładzie. Tylko w 2015 roku Katarzyna Bonda sprzedała 75 tysięcy egzemplarzy książki „Tylko martwi nie kłamią”, ponad 100 tysięcy egzemplarzy „Okularnika” i 90 tysięcy „Pochłaniacza”. Najważniejszymi i najpopularniejszymi tytułami w jej dorobku literackim są powieści składające się na serię z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem oraz te z serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Oprócz powieści kryminalnych Katarzyna Bonda publikuje także książki non-fiction.

Katarzyna Bonda – bestsellerowa pisarka i nieustępliwa dziennikarka

Autorka „Pochłaniacza” przyszła na świat w 1977 roku w Białymstoku. Wychowała się w Hajnówce, gdzie chodziła do szkoły podstawowej i liceum. Następnie ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i scenariopisarstwo w PWSFTiT. Po studiach pracowała jako dziennikarka w wielu znanych redakcjach, między innymi w „Super Expressie”, Wprost” czy „Newsweeku”. Obecnie Katarzyna Bonda zajmuje się przede wszystkim pisaniem książek, prowadzi też wykłady w warszawskiej szkole pisania kreatywnego i otworzyła własny portal o pisaniu. Ma córkę Ninę.

Królowa polskiego kryminału

Doświadczenie dziennikarskie autorki „Okularnika” miało duży wpływ na jej styl pisania ‒ od sposobu kreowania postaci po budowanie świata przedstawionego. Dzięki nieustępliwości i dociekliwości, a zwłaszcza solidnemu researchowi powieści Bondy są realistyczne oraz bardzo wciągające. Autorka niezwykle sprawnie łączy porywający kryminał z rozbudowanymi wątkami obyczajowymi. Warto podkreślić, że Katarzyna Bonda jako pierwsza wprowadziła do polskiej literatury nowy typ bohatera ‒ profilera śledczego. Pierwowzorem dla autorki był Bogdan Lach, pierwszy profiler w Polsce.

Debiutancką książką Katarzyny Bondy jest „Sprawa Niny Frank” wydana w 2007 roku. Powieść ta zdobyła szerokie uznanie – otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru, a wydawnictwo Media Express wyróżniło ją nagrodą Debiut Roku. „Sprawa Niny Frank” otwiera serię o Hubercie Meyerze, psychologu śledczym. Główny bohater wzorowany jest na wspomnianym profilerze, Bogdanie Lachu. Kolejnymi częściami cyklu są „Tylko martwi nie kłamią” (2010), „Dziewiąta runa” (2011), będąca zmienionym wydaniem „Sprawy Niny Frank”, i „Florystka” (2012).

Najgłośniejszą serią Katarzyny Bondy jest tetralogia kryminalna Cztery żywioły Saszy Załuskiej. Składają się na nią „Pochłaniacz” (2014), „Okularnik” (2015), „Lampiony” (2016) i „Czerwony pająk” (2018). „Okularnik” otrzymał tytuł Bestsellera Empiku 2015. Główną bohaterką serii jest profilerka Sasza Załuska, która pomaga policji rozpracowywać skomplikowane kryminalne zagadki. Wszystkie tytuły z najważniejszych serii Katarzyny Bondy znajdziecie u nas w formie ebooków, audiobooków i książek papierowych.

Jedną z najnowszych serii powieści autorki jest trylogia kryminalna Wiara, Nadzieja, Miłość. Pierwsza część, „Miłość leczy rany”, miała swoją premierę w 2019 roku, a drugi tom "Miłość czyni dobrym", ukazał się w 2020 roku. Książka ukazała się także jako ebook, który znajdziecie na Woblink.com.

Cykl o Jakubie Sobieskim

W 2022 roku nakładem Wydawnictwa Muza ukazały się dwie książki z nowej serii kryminalnej autorstwa Katarzyny Bondy opowiadającej historie związane z detektywem Jakubem Sobieskim. „O włos” rozpoczyna się od odnalezienia w Lesie Kabackim ciał dwóch młodziutkich dziewcząt. Już dawno nie widziano tu tak zbezczeszczonych zwłok. To jednak niestety nie koniec - w pobliżu miejsca zdarzenia śledczy znajdują spięty zieloną wstążką pukiel blond włosów, który zdecydowanie nie należał do żadnej ze zmarłych kobiet. Ten dowód fetyszu staje się teraz dowodem w sprawie. Tak zwany Kosiarz z Kabat sieje postrach zwłaszcza wśród pracownic tamtejszych agencji towarzyskich, wśród których upatruje sobie kolejne ofiary. By jednak wejść do zamkniętego świata alfonsów i prostytutek potrzebne są nieoficjalne działania detektywa Jakuba Sobieskiego. Wszystkie tropy prowadzą go do zbrodni sprzed wielu lat, której nie udało się wyjaśnić - czy dokona tego właśnie Sobieski i zdąży rozwiązać zagadkę, nim zginą kolejne kobiety? Z kolei w powieści serii o Hubercie Meyerze (w tym „Tylko martwi nie kłamią”, „Nikt nie musi wiedzieć” czy „Florystka”), a także dzieła wchodzące w cykl „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” („Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony” oraz „Czerwony Pająk”). Sami się przekonajcie!

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.