Katarzyna Miller Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Miller Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Agata Miller (ur. 18 października 1962 roku) to, cytując klasyka, kobieta „która, żadnej pracy się nie boi”. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich psycholożek i psychoterapeutek z ponad 30-letnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej i grupowej. To także nauczycielka akademicka, kompozytorka, piosenkarka, twórczyni tekstów, poetka, felietonistka czasopisma „Zwierciadło” oraz autorka bestsellerowych książek, m.in. „Instrukcja obsługi faceta”, „Chcę być kochana tak, jak chcę”, czy „Nie bój się życia”.

Prawdziwa petarda – niezwykle charyzmatyczna, dowcipna, pogodna, ale także szczera do bólu – jest autorytetem dla tysięcy osób, z którymi spotyka się zarówno na warsztatach, jak i za pośrednictwem srebrnego ekranu.

Edukacja i kariera Katarzyny Miller

Katarzyna Miller jest absolwentką psychologii oraz filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Praktykę terapeutyczną zdobyła m.in. w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, ale także współpracując z polskimi i zagranicznymi nauczycielami. Przez wiele lat wykładała na Gender Studies UW. Na stałe współpracuje z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Alcha, daje także wykłady w Dojrzewalni Róż (miejsce spotkań i warsztatów dla kobiet) oraz przemawia podczas festiwali „Progesteron”.

Autorka jest postacią medialną. Pracowała w radiu Kolor TOK FM, Polskim Radiu, RMF FM oraz Radio ZET. Jest częstym gościem w programach śniadaniowych, takich jak „Pytanie na śniadanie” oraz „Dzień dobry TVN”, gdzie jako ekspertka w dziedzinie psychologii opowiada m.in. o związkach, miłości czy seksie. Ma na swoim koncie udział w konferencji TEDxWarsaw.

To jednak nie wszystko! Katarzynę Miller można spotkać także na koncertach, ponieważ pisarka komponuje muzykę! W 2021 roku wydała swój pierwszy album studyjny zatytułowany „Choćby tylko na chwilę”, na którym znalazły się dwa utwory, „Idę w ciebie jak w tango” oraz „Dojrzała miłość”. W tym samym roku opublikowała także teledysk do coveru utworu Joe Dassina „Et si tu n’existais pas” („Miłość ma karmelu smak”).

Na co dzień Katarzyna Miller prowadzi sesje terapeutyczne, a także, ze względu na tematykę którą porusza (damska psychologia, seksualność, walka o równouprawnienie), warsztaty rozwojowe skierowane do kobiet.

Książki autorstwa Katarzyny Miller

Katarzyna Miller jest niezwykle płodną autorką. Do tej pory wydała ponad 40 książek (w tym serie książkowe), trzy tomiki wierszy („Stołeczek”, „Ból jest jedwabiem”, „Fontanna miłości)”, a także opublikowała wiele felietonów.

Autorka pisze przede wszystkim poradniki psychologiczne, w których lekkim tonem, ze sporą dawką humoru i wrażliwości opowiada czytelnikom o miłości, o pracy nad sobą i relacjami oraz o pokonywaniu lęków i ograniczeń („Zrób to kochanie”). Swoje książki Katarzyna Miller kieruje głównie do kobiet, czego można się domyślić nawet po samych tytułach tj. „Kup kochance męża kwiaty”, „Być kobietą i nie zwariować” czy „Być kobietą i wreszcie zwariować”.

W książkach typu „Instrukcja obsługi faceta”, „Jak się nie rozstać, a jeśli zostać to jak?” terapeutka podkreśla z kolei kluczową rolę komunikacji pomiędzy partnerami. Wydana w 2010 roku książka „Nie bój się życia” jest natomiast zbiorem felietonów publikowanych w czasopiśmie „Zwierciadło”. Pozycja cieszyła się tak dużą popularnością, że autorka postanowiła wydać ją ponownie w wersji odświeżonej i uzupełnionej w roku 2018. Rok później na rynku książki pojawiła się kolejna publikacja autorki, „Życie od A do Z”. Każda z liter jest w niej wytrychem do rozpoczęcia rozważań na temat różnych zagadnień, takich jak miłość, optymizm, lenistwo, czas czy lęk.

Jednymi z najpopularniejszych, cieszących się dużym zainteresowaniem czytelników są poradniki wydane w formie dialogowej. Autorka w rozmowach z kobietami i mężczyznami bierze na tapetę różne aspekty relacji damsko-męskich. Dekonstruuje tabu i stereotypy, które nie pozwalają w pełni doświadczyć udanego związku. Warto tu wspomnieć z pewnością tytuł „Chcę być kochana tak jak chcę” napisany w duecie z Ewą Konarowską, czy pierwszy poradnik erotyczny „Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” powstały na kanwie rozmowy z Beatą Pawłowicz.

Spod pióra Katarzyny Miller wyszły trzy serie: „Moc uczuć”, „Instrukcja obsługi” oraz „Być”.

Książki Katarzyny Miller publikuje wydawnictwo Zwierciadło, tomiki wierszy Wydawnictwo Naukowe i Literackie OPEN oraz Tikkun. Z kolei serię „Moc uczuć” wydało wydawnictwo Dwukropek.

Książki Katarzyny Miller w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Katarzyny Miller w każdym z trzech formatów, ebooku, audiobooku oraz książce papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).