Katarzyna Miller Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Miller Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Agata Miller (ur. 18 października 1962 roku) to, cytując klasyka, kobieta „która, żadnej pracy się nie boi”. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich psycholożek i psychoterapeutek z ponad 30-letnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej i grupowej. To także nauczycielka akademicka, kompozytorka, piosenkarka, twórczyni tekstów, poetka, felietonistka czasopisma „Zwierciadło” oraz autorka bestsellerowych książek, m.in. „Instrukcja obsługi faceta”, „Chcę być kochana tak, jak chcę”, czy „Nie bój się życia”.

Prawdziwa petarda – niezwykle charyzmatyczna, dowcipna, pogodna, ale także szczera do bólu – jest autorytetem dla tysięcy osób, z którymi spotyka się zarówno na warsztatach, jak i za pośrednictwem srebrnego ekranu.

Edukacja i kariera Katarzyny Miller

Katarzyna Miller jest absolwentką psychologii oraz filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Praktykę terapeutyczną zdobyła m.in. w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, ale także współpracując z polskimi i zagranicznymi nauczycielami. Przez wiele lat wykładała na Gender Studies UW. Na stałe współpracuje z Ośrodkiem Rozwoju Osobistego Alcha, daje także wykłady w Dojrzewalni Róż (miejsce spotkań i warsztatów dla kobiet) oraz przemawia podczas festiwali „Progesteron”.

Autorka jest postacią medialną. Pracowała w radiu Kolor TOK FM, Polskim Radiu, RMF FM oraz Radio ZET. Jest częstym gościem w programach śniadaniowych, takich jak „Pytanie na śniadanie” oraz „Dzień dobry TVN”, gdzie jako ekspertka w dziedzinie psychologii opowiada m.in. o związkach, miłości czy seksie. Ma na swoim koncie udział w konferencji TEDxWarsaw.

To jednak nie wszystko! Katarzynę Miller można spotkać także na koncertach, ponieważ pisarka komponuje muzykę! W 2021 roku wydała swój pierwszy album studyjny zatytułowany „Choćby tylko na chwilę”, na którym znalazły się dwa utwory, „Idę w ciebie jak w tango” oraz „Dojrzała miłość”. W tym samym roku opublikowała także teledysk do coveru utworu Joe Dassina „Et si tu n’existais pas” („Miłość ma karmelu smak”).

Na co dzień Katarzyna Miller prowadzi sesje terapeutyczne, a także, ze względu na tematykę którą porusza (damska psychologia, seksualność, walka o równouprawnienie), warsztaty rozwojowe skierowane do kobiet.

Książki autorstwa Katarzyny Miller

Katarzyna Miller jest niezwykle płodną autorką. Do tej pory wydała ponad 40 książek (w tym serie książkowe), trzy tomiki wierszy („Stołeczek”, „Ból jest jedwabiem”, „Fontanna miłości)”, a także opublikowała wiele felietonów.

Autorka pisze przede wszystkim poradniki psychologiczne, w których lekkim tonem, ze sporą dawką humoru i wrażliwości opowiada czytelnikom o miłości, o pracy nad sobą i relacjami oraz o pokonywaniu lęków i ograniczeń („Zrób to kochanie”). Swoje książki Katarzyna Miller kieruje głównie do kobiet, czego można się domyślić nawet po samych tytułach tj. „Kup kochance męża kwiaty”, „Być kobietą i nie zwariować” czy „Być kobietą i wreszcie zwariować”.

W książkach typu „Instrukcja obsługi faceta”, „Jak się nie rozstać, a jeśli zostać to jak?” terapeutka podkreśla z kolei kluczową rolę komunikacji pomiędzy partnerami. Wydana w 2010 roku książka „Nie bój się życia” jest natomiast zbiorem felietonów publikowanych w czasopiśmie „Zwierciadło”. Pozycja cieszyła się tak dużą popularnością, że autorka postanowiła wydać ją ponownie w wersji odświeżonej i uzupełnionej w roku 2018. Rok później na rynku książki pojawiła się kolejna publikacja autorki, „Życie od A do Z”. Każda z liter jest w niej wytrychem do rozpoczęcia rozważań na temat różnych zagadnień, takich jak miłość, optymizm, lenistwo, czas czy lęk.

Jednymi z najpopularniejszych, cieszących się dużym zainteresowaniem czytelników są poradniki wydane w formie dialogowej. Autorka w rozmowach z kobietami i mężczyznami bierze na tapetę różne aspekty relacji damsko-męskich. Dekonstruuje tabu i stereotypy, które nie pozwalają w pełni doświadczyć udanego związku. Warto tu wspomnieć z pewnością tytuł „Chcę być kochana tak jak chcę” napisany w duecie z Ewą Konarowską, czy pierwszy poradnik erotyczny „Seksownik, czyli mądrze i pikantnie” powstały na kanwie rozmowy z Beatą Pawłowicz.

Spod pióra Katarzyny Miller wyszły trzy serie: „Moc uczuć”, „Instrukcja obsługi” oraz „Być”.

Książki Katarzyny Miller publikuje wydawnictwo Zwierciadło, tomiki wierszy Wydawnictwo Naukowe i Literackie OPEN oraz Tikkun. Z kolei serię „Moc uczuć” wydało wydawnictwo Dwukropek.

Książki Katarzyny Miller w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Katarzyny Miller w każdym z trzech formatów, ebooku, audiobooku oraz książce papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!