Katarzyna Puzyńska II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Katarzyna Puzyńska II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Katarzyna Puzyńska to jedna z najpopularniejszych polskich autorek powieści kryminalnych młodego pokolenia. Swoją pozycję zdobyła i ugruntowała kryminalną sagą o Lipowie, w której łączy klasyczny kryminał z powieścią obyczajową o rozbudowanym wątku psychologicznym. Książki Puzyńskiej porównywane są do prozy Agathy Christie i Camilli Läckberg. Autorka z wykształcenia jest psychologiem ‒ przed rozpoczęciem kariery pisarskiej pracowała jako nauczycielka akademicka na wydziale psychologii. Prawa do tłumaczenia jej książek zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów.

Katarzyna Puzyńska aktywnie utrzymuje kontakt ze swoimi czytelnikami, przede wszystkim przez social media. W wolnych chwilach biega i opiekuje się swoimi zwierzętami. Lubi Skandynawię i Hiszpanię, a jej ulubioną muzyką jest punk i metal.

Bestsellerowa saga kryminalna o Lipowie

Katarzyna Puzyńska zadebiutowała w 2014 roku powieścią „Motylek”, która otwiera jej cykl kryminalny. W pewien mroźny poranek na mazurskiej wsi znalezione zostaje ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że jej śmierć była wynikiem potrącenia przez samochód, szybko okazuje się jednak, że zabójca upozorował wypadek. Niedługo później ginie kolejna osoba, a policja zaczyna wyścig z czasem. Trzeba odnaleźć mordercę, nim będzie za późno. W toku śledztwa na jaw wychodzą mroczne tajemnice z przeszłości zakonnicy. W serii ukazało się trzynaście powieści: „Motylek”, „Więcej czerwieni”, „Trzydziesta pierwsza”, „Z jednym wyjątkiem”, „Utopce”, „Łaskun”, „Dom czwarty”, „Czarne narcyzy”, „Nora”, „Rodzanice”, „Pokrzyk”, „Śreżoga” oraz „Martwiec”.

W ostatniej książce z cyklu Puzyńskiej aspirant Daniel Podgórski staje przed zadaniem rozwikłania dwóch – zagadkowych i prawdopodobnie związanych ze sobą – spraw kryminalnych. W pierwszej z nich aspirant będzie musiał zmierzyć się z zaginięciem lokalnego autobusu wraz z wszystkimi pasażerami i kierowcą. Druga dotyczy pochowanej żywcem dziewczyny. Dodatkowo koleżanka Podgórskiego, podinspektor Sikora, wydaje się być do niego wyjątkowo wrogo nastawiona.

Akcja sagi kryminalnej rozgrywa się w fikcyjnej wsi Lipowo położonej w pobliżu Brodnicy. Nazwa ta powstała z połączenia dwóch sąsiednich miejscowości, Lipowca i Pokrzydowa. Ta ostatnia wieś była pierwowzorem fikcyjnego Lipowa. W swoich powieściach autorka w idealnie wyważonych proporcjach łączy trzymający w napięciu kryminał z powieścią obyczajową. Ważnym tłem każdej zagadki kryminalnej jest dobrze napisany wątek społeczny i psychologiczny.

Powieści kryminalne składające się na sagę o Lipowie ukazały się nie tylko w postaci książek papierowych, ale także jako ebooki oraz audiobooki.

Książki non-fiction Katarzyny Puzyńskiej

Oprócz powieści kryminalnych Katarzyna Puzyńska pisze również książki non-fiction. Pomysł na nie narodził się w następstwie wielu rozmów, jakie pisarka odbyła z policjantami w czasie pracy nad sagą o Lipowie. Uzmysłowiła sobie wtedy, jak mało cywile wiedzą o pracy w policji. Autorka przeprowadziła cykl wywiadów z policjantami, czego efektem jest seria „Policjanci”. Dotychczas w tym cyklu ukazały się następujące tytuły: „Policjanci. Ulica” (2018), „Policjanci. Bez munduru” (2019) oraz „Policjanci. W boju” (2020). W pierwszej części Puzyńska przedstawia rozmowy z policjantami z wydziału ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych oraz oddziałów prewencji. W drugiej części sekrety swojej pracy zdradzają funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, dochodzeniowi i operacyjni wydziałów kryminalnych, a także medyk sądowy i policyjny psycholog. W ostatniej jak dotąd części czytelnicy poznają bliżej pracę policyjnych antyterrorystów.

W dowód uznania dla pracy funkcjonariuszy, którzy polegli na służbie, autorka połowę honorarium za sprzedaż książek z serii przekazuje na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Akcja #niebieskim

W ramach dalszego wsparcia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Katarzyna Puzyńska wraz z wydawcą swoich książek, Prószyński Media, zorganizowali akcję charytatywną. Cały jej dochód zasilił konto Fundacji. Na aukcjach można było znaleźć wiele wyjątkowych przedmiotów od Policji, czytelników, a także od samej autorki. Logo Tytusa jako policjanta narysował Papcio Chmiel.

Opowiem ci o zbrodni

„Opowiem ci o zbrodni” to projekt, w którym topowi polscy autorzy kryminałów napisali antologię opowiadań opartych na prawdziwych zbrodniach popełnionych w ciągu ostatnich lat. Jedną z autorek zaproszonych do udziału w projekcie jest Katarzyna Puzyńska. W ramach „Opowiem ci o zbrodni” został również wyemitowany program telewizyjny na stacji Crime+ Investigation. Dotychczas w projekcie wzięli udział Katarzyna Bonda, Joanna Opiat-Bojarska, Marta Guzowska, Max Czornyj, Wojciech Chmielarz, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Igor Brejdygant.

Chąśba

Na początku listopada 2021 roku ukaże się najnowsza powieść Katarzyny Puzyńskiej pt. „Chąśba”. Tym razem autorka postanowiła zaprezentować czytelnikom powieść z gatunku fantastyki. Trójka głównych bohaterów – zrzędliwy starzec z drewnianą nogą, pyskata i pewna siebie dziewczyna oraz chłopak o ambiwalentnym stosunku do przygód – będą musieli zjednoczyć siły w walce o wspólną sprawę.

Z pewnej świątyni wykradziono tarczę powierzoną mieszkańcom przez temperamentnego boga wojny i wiosny. Wiosenna równonoc zbliża się wielkimi krokami i na odnalezienie zguby zostało tylko kilka dni. Dodatkowo w okolicy odnalezione zostało ciało kobiety. Najprawdopodobniej została zamordowana. Czy jej śmierć ma jakiś związek z nagłym wyjazdem i zagadkową obietnicą, której złożenie wymusiła na mężu?

Jeśli lubicie trzymające w napięciu kryminały połączone z dobrze napisaną powieścią obyczajową, koniecznie sięgnijcie po twórczość Katarzyny Puzyńskiej! Na Woblink.com znajdziecie jej książki także jako ebooki i audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).