L.J. Shen Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

L.J. Shen Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

L. J. Shen to amerykańska powieściopisarka, tworząca współczesne historie romantyczne, wypełnione zawsze dużą dawką emocji oraz samców alfa. Jej książki niemal stale zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów – Shen pisze średnio trzy powieści rocznie. Zanim rozpoczęła swoją pisarską karierę, intensywnie podróżowała po świecie, zbierając doświadczenia oraz ludzkie historie. Zadebiutowała w roku 2015 powieścią „Tyed”, którą – podobnie jak kolejną, „Sparrow” – Shen wydała własnym sumptem jako ebooki. Jej silna pozycja na rynku wydawniczym tworzona była stopniowo, w dużej mierze także z pomocą mediów społecznościowych. Z czasem L. J. Shen stała się coraz bardziej popularna – zwłaszcza z racji cyklu powieściowego „Święci grzesznicy”. Prywatnie Amerykanka mieszka wraz z mężem i synkiem w północnej Kalifornii. W czasie wolnym dużo czyta oraz pozostaje na bieżąco z najnowszymi propozycjami od Netflixa czy HBO Go. Uważa, że crocsy oraz fryzury na tzw. czeskiego piłkarza powinny zostać kategorycznie zakazane.

„Święci grzesznicy” popularna seria książek L.J. Shen

Cykl powieści „Święci grzesznicy” niewątpliwie pozostaje najbardziej znaną serią, która wyszła spod pióra L. J. Shen. W Polsce składające się nań pozycje „Intryga”, „Chaos”, „Skandal” oraz „Szakal”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Edipresse. Wszystkie pełne są przystojnych młodych mężczyzn o charakterze samców alfa oraz kobiet, które rozbudzają w nich nieznane często dotychczas uczucia. „Intryga” opowiada historię Emilli i Viciousa. Ona jest biedną artystką, on prawnikiem. Spotkali się po raz pierwszy dziesięć lat temu. Emilia zna największą tajemnicę Viciousa, a przy tym pozostaje dla niego niedostępna, co wydaje się tylko podgrzewać ogień w sercu mężczyzny. Kobieta równocześnie go nienawidzi i marzy o nim. Czy Vicious okaże się bardziej potworem czy czułym kochankiem? Podobne motywy i problemy znaleźć można w kolejnych tomach – „Chaos” to historia Deana Cole’a oraz Rosie LeBlanc. Dean to zakazany owoc Rosie – błąd, o którym nie chce zapomnieć. Rosie to światło, które jedenaście lat temu rozpaliło życie Deana, a potem nagle zniknęło. Teraz jednak mężczyzna nie da mu tak łatwo uciec, choćby nie wiem co wydarzyło się po drodze. Głównym bohaterem „Skandalu” jest niejaki Trent Rexroth – oziębły, małomówny, zdystansowany i pełen wyrachowania. On ma 33 lata, ona – 18. On jest samotnym rodzicem i partnerem biznesowym jej ojca. Ona to tylko dziecko i córka kogoś, kto wzbudza w Trencie pogardę. Między nimi nie powinno się nic wydarzyć. Jej rodzina jak ognia powinna unikać skandalu. Cóż jednak z tego, gdy w grę zaczyna wchodzić gorąca, zakazana namiętność. Cykl „Święci grzesznicy” L. J. Shen zamyka tom „Szakal”. Poznajcie tytułowego mężczyznę – surfera, a przy tym kłamcę, oszusta i szantażystę. Podobno podrywa żony bogatych mężczyzn, żeby w ten sposób wydobyć od nich pieniądze. Jessie Carter nie jest mu do niczego potrzebna, a jednak to właśnie do niej zwraca się w pewnym momencie z prośbą o pomoc. Nie wie, że Szakal dogadał się z jej ojcem, a ona jest pewnym aneksem do umowy. Tyle że to zadanie nie będzie tak proste, jak wszystkie wcześniejsze.

Cały cykl został zamknięty w roku 2018, a „Szakal” pozostaje stosunkowo najluźniej związaną pozycją z całym wcześniejszym ciągiem fabularnym. W świecie „Świętych grzeszników” rozgrywają się dwie powieści dotyczące dzieci bohaterów znanych z tego cyklu – są to „Pretty Reckless”, „Broken Knight” oraz „Angry God”.

„Złodziej pocałunków”

Jedną z najnowszych wydanych w Polsce powieści L. J. Shen jest „Złodziej pocałunków” (2021), także wydany nakładem Edipresse. Oto ona, Francesca Rossi, rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami. Miała wyjść za mąż za Angela Bandiniego, który jest dziedzicem jednej z najbardziej wpływowych mafijnych rodzin w Chicago. Tyle że los postanowił inaczej – została porwana przez Wolfe’a Keatona, senatora, który przez szantaż na jej ojcu postanowił zmusić Francescę do małżeństwa. Na kobietę czeka gdzieś szczęśliwe zakończenie – pytanie tylko, gdzie i z kim jest w stanie je osiągnąć.

Wśród innych książek L. J. Shen na Woblink znajdziecie takie tytuły jak „Uwodziciel” czy „Odcień północy” w formie ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.