L.J. Shen Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

L.J. Shen Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

L. J. Shen to amerykańska powieściopisarka, tworząca współczesne historie romantyczne, wypełnione zawsze dużą dawką emocji oraz samców alfa. Jej książki niemal stale zajmują wysokie miejsca na listach bestsellerów – Shen pisze średnio trzy powieści rocznie. Zanim rozpoczęła swoją pisarską karierę, intensywnie podróżowała po świecie, zbierając doświadczenia oraz ludzkie historie. Zadebiutowała w roku 2015 powieścią „Tyed”, którą – podobnie jak kolejną, „Sparrow” – Shen wydała własnym sumptem jako ebooki. Jej silna pozycja na rynku wydawniczym tworzona była stopniowo, w dużej mierze także z pomocą mediów społecznościowych. Z czasem L. J. Shen stała się coraz bardziej popularna – zwłaszcza z racji cyklu powieściowego „Święci grzesznicy”. Prywatnie Amerykanka mieszka wraz z mężem i synkiem w północnej Kalifornii. W czasie wolnym dużo czyta oraz pozostaje na bieżąco z najnowszymi propozycjami od Netflixa czy HBO Go. Uważa, że crocsy oraz fryzury na tzw. czeskiego piłkarza powinny zostać kategorycznie zakazane.

„Święci grzesznicy” popularna seria książek L.J. Shen

Cykl powieści „Święci grzesznicy” niewątpliwie pozostaje najbardziej znaną serią, która wyszła spod pióra L. J. Shen. W Polsce składające się nań pozycje „Intryga”, „Chaos”, „Skandal” oraz „Szakal”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Edipresse. Wszystkie pełne są przystojnych młodych mężczyzn o charakterze samców alfa oraz kobiet, które rozbudzają w nich nieznane często dotychczas uczucia. „Intryga” opowiada historię Emilli i Viciousa. Ona jest biedną artystką, on prawnikiem. Spotkali się po raz pierwszy dziesięć lat temu. Emilia zna największą tajemnicę Viciousa, a przy tym pozostaje dla niego niedostępna, co wydaje się tylko podgrzewać ogień w sercu mężczyzny. Kobieta równocześnie go nienawidzi i marzy o nim. Czy Vicious okaże się bardziej potworem czy czułym kochankiem? Podobne motywy i problemy znaleźć można w kolejnych tomach – „Chaos” to historia Deana Cole’a oraz Rosie LeBlanc. Dean to zakazany owoc Rosie – błąd, o którym nie chce zapomnieć. Rosie to światło, które jedenaście lat temu rozpaliło życie Deana, a potem nagle zniknęło. Teraz jednak mężczyzna nie da mu tak łatwo uciec, choćby nie wiem co wydarzyło się po drodze. Głównym bohaterem „Skandalu” jest niejaki Trent Rexroth – oziębły, małomówny, zdystansowany i pełen wyrachowania. On ma 33 lata, ona – 18. On jest samotnym rodzicem i partnerem biznesowym jej ojca. Ona to tylko dziecko i córka kogoś, kto wzbudza w Trencie pogardę. Między nimi nie powinno się nic wydarzyć. Jej rodzina jak ognia powinna unikać skandalu. Cóż jednak z tego, gdy w grę zaczyna wchodzić gorąca, zakazana namiętność. Cykl „Święci grzesznicy” L. J. Shen zamyka tom „Szakal”. Poznajcie tytułowego mężczyznę – surfera, a przy tym kłamcę, oszusta i szantażystę. Podobno podrywa żony bogatych mężczyzn, żeby w ten sposób wydobyć od nich pieniądze. Jessie Carter nie jest mu do niczego potrzebna, a jednak to właśnie do niej zwraca się w pewnym momencie z prośbą o pomoc. Nie wie, że Szakal dogadał się z jej ojcem, a ona jest pewnym aneksem do umowy. Tyle że to zadanie nie będzie tak proste, jak wszystkie wcześniejsze.

Cały cykl został zamknięty w roku 2018, a „Szakal” pozostaje stosunkowo najluźniej związaną pozycją z całym wcześniejszym ciągiem fabularnym. W świecie „Świętych grzeszników” rozgrywają się dwie powieści dotyczące dzieci bohaterów znanych z tego cyklu – są to „Pretty Reckless”, „Broken Knight” oraz „Angry God”.

„Złodziej pocałunków”

Jedną z najnowszych wydanych w Polsce powieści L. J. Shen jest „Złodziej pocałunków” (2021), także wydany nakładem Edipresse. Oto ona, Francesca Rossi, rozdarta pomiędzy dwoma mężczyznami. Miała wyjść za mąż za Angela Bandiniego, który jest dziedzicem jednej z najbardziej wpływowych mafijnych rodzin w Chicago. Tyle że los postanowił inaczej – została porwana przez Wolfe’a Keatona, senatora, który przez szantaż na jej ojcu postanowił zmusić Francescę do małżeństwa. Na kobietę czeka gdzieś szczęśliwe zakończenie – pytanie tylko, gdzie i z kim jest w stanie je osiągnąć.

Wśród innych książek L. J. Shen na Woblink znajdziecie takie tytuły jak „Uwodziciel” czy „Odcień północy” w formie ebooków, audiobooków lub książek papierowych.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.