Laurelin Paige Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Laurelin Paige Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Laurelin Paige to amerykańska pisarka, autorka romansów i powieści erotycznych. W Polsce znana przede wszystkim z serii: “Uwikłani”, “Połączeni” oraz “Pierwszy i ostatni”. Jej książki trafiły kilkakrotnie na listy bestsellerów “New York Times”, “Wall Street Journal” oraz “USA Today”. Powieści Paige, łączące w sobie elementy romansu, literatury obyczajowej oraz erotycznej, sprzedawały się w nakładzie przekraczającym półtora miliona kopii. Laurelin Paige urodziła się 18 listopada 1974 roku w Logan w stanie Utah, gdzie skończyła szkołę średnią. Jest absolwentką studiów teatralno-aktorskich na University of Northern Colorado, posiada także dyplom z administracji biznesowej Regis University w Denver. Otrzymane stypendium naukowe pozwoliło jej na naukę śpiewu na wyższej uczelni muzycznej Berklee College of Music w Massachusetts.

“Uwikłani” - pierwsza seria książek Laurelin Paige

Pierwsze kroki wydawnicze Laurelin Paige stawiała w niełatwym dla swojej rodziny czasie - jej mąż stracił pracę, a rodzina znalazła się w obliczu trudności finansowych. W tej sytuacji Paige zdecydowała się wydać swoją powieść własnym sumptem, by choć spróbować podreperować domowy budżet. Tak w 2013 roku światło dzienne ujrzała pierwsza część serii “Uwikłani” - “Pokusa”, która potrzebowała zaledwie miesiąca, by sprzedać się w dwudziestu tysiącach egzemplarzy. Jej główną bohaterką jest Alayna Withers - młoda, piękna i inteligentna kobieta, która właśnie obroniła tytuł MBA (Master of Business Administration) na prestiżowej uczelni w Nowym Jorku. Oprócz studiów pracuje w klubie nocnym i marzy o awansie na jego menedżerkę. Ma także mocne postanowienie, by nie angażować się w relacje z mężczyznami - wcześniejsze kontakty wywoływały w niej obsesję miłosną, przez którą nawet zadarła z prawem. Alayna ma więc plan, który wydaje jej się perfekcyjny - aż do momentu, gdy na jej drodze staje nowy właściciel klubu, w którym pracuje, przystojny miliarder Hudson Pierce. Już samo jego pojawienie się burzy skrupulatnie budowane przez Alayne mury i kobieta daje się porwać przez wir namiętności. W pewnym momencie Hudson składa jej propozycję nie do odrzucenia. Sprawia ona, że Alayne całkowicie poddaje się wszechowładniającemu uczuciu, ale także odkrywa skrywane dotychczas przez obydwie strony tajemnice. Czy błędy przeszłości zaważą na wspólnej przyszłości kochanków? Dalsze części cyklu “Uwikłani” skupiają się przede wszystkim na historii Alayne i Hudsona, ale także na osobach wokół nich - tak dzieje się w wypadku tomów “Chandler” oraz “Grzeszne noce”. Oprócz już wspomnianych książek na serię składają się: “Obsesja”, “Na zawsze”, “Hudson” oraz “Bez końca”, wszystkie dostępne zarówno w formie ebooków, jak i książek papierowych oraz audiobooków.

“Połączeni” kolejna bestsellerowa seria Paige

“Uwikłani” nie są jedyną bestsellerową serią autorstwa Laurelin Paige. Cykl “Połączeni” to swoisty spin-off “Uwikłanych”. Otwierająca go książka, “Uwolnij mnie”, skupia się na Gwen Anders, menedżerce klubu, w którym pracowała Alayne. Gwen ma niełatwą przeszłość, ale jej doświadczenia nauczyły ją jak walczyć o przetrwanie. Menedżerka chlubi się także posiadaniem pełnej kontroli nad swoim życiem, w którym - ze strachu przed nieznanym - nie pozwala sobie na spontaniczność czy nieskrępowaną zabawę. Jej świat staje na głowie w momencie, gdy do klubu wchodzi JC - przystojny, bogaty i szarmancki kolekcjoner kobiecych serc. Z pozoru ta dwójka jest jak ogień i woda - kiedy jednak Gwen przeżyje załamanie nerwowe, to właśnie JC pokaże jej nowe, nieznane przez nią dotychczas techniki przetrwania, skupiające się na pierwotnych instynktach i pragnieniach. Pod przewodnictwem JC Gwen odkrywa, że poza jej strefą komfortu istnieje piękny świat … Wszystko komplikuje się jednak w momencie, gdy kobieta uświadamia sobie swoje uczucia względem JC. W serii oprócz “Uwolnij mnie”, znajduje się jeszcze jeden tytuł, “Znajdź mnie”, kontynuujący historię Gwen Anders. W innym duecie książek, “Pierwszy dotyk” oraz “Ostatni pocałunek”, Laurelin Paige odeszła od swoich głównych bohaterów i skupiła się na Emily Wayborn - kobiecie, która dokładnie wie, czego pragnie - nawet, jeśli wydaje się to niebezpieczne. Jedynym mężczyzną, który potrafi ją zaspokoić fizycznie i emocjonalnie jest Reeve Sallis, przystojny milioner, przy którym Emily może być naprawdę sobą. Przywiązanie kobiety do mężczyzny z czasem zaczyna się robić niezdrowe, lecz Emily nie zapomina, że Reeves to pełen tajemnic mistrz manipulacji. Bez względu na to, jak bardzo się stara, ten wciąż coś przed nią ukrywa. Emily zaczyna rozumieć, że sytuacja wymyka się jej spod kontroli, a zagrożone stają się nie tylko jej serce, ale także życie. “Pierwszy dotyk” oraz “Ostatni pocałunek” wprowadzają do powieści Paige wątki kryminalne, nieobecne we wcześniejszych dziełach.

Szukasz ekscytujących powieści romantycznych? Zarówno pozycje autorstwa Laurelin Paige, jak i innych powieściopisarek znajdziesz na Woblink, w postaci książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Źródło zdjęcia: www.laurelinpaige.com

Co znajdziesz w kategorii: Reportaż

Czym są reportaże literackie?

Książkowe reportaże mieszczą w sobie zarówno pasjonujące relacje z podróży po całym świecie (jak na przykład “Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera), opowieści o Polsce (jak “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz), miejscach, do których z reguły osoby postronne nie mają wstępu (jak “Klerycy. Życie w polskich seminariach” Mariusza Sepioło) czy oparte na faktach i mrożące krew w żyłach historie sprzed lat (jak “Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen).

Oparte na faktach, z reguły bez znaczących ubarwień fabularnych - takie reportaże czytane są najchętniej. Dzięki ich autorom i autorkom możemy wejść w nieznane nam dotychczas światy polityki, kultury, zamkniętych społeczności, odwiedzić miejsca targane konfliktami, ale także głębiej poznać to, co wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Reportażyści dokumentują i opisują otaczającą nas wszystkich rzeczywistość, opierając swoje publikacje na własnych doświadczeniach, wywiadach, dokumentach i podróżach. Ich książki dotyczą także często zagadek i teorii spiskowych, zapomnianych miejsc lub wydarzeń, czy spraw społecznych.

Na Woblink wśród ebooków z kategorii reportaż znajdziecie wiele dzieł znakomitych i uznanych reportażystów, zarówno z Polski, jak i ze świata. W formacie epub, mobi lub pdf czekają na Was książki autorstwa między innymi Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciecha Jagielskiego, Pawła Smoleńskiego czy Mariusza Szczygła. Warto sięgnąć także po wyróżnioną Nagrodą Literacką Nike książkę “Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza.

Zagraniczni twórcy reportaży

Wśród zagranicznych twórców reportaży znajdziecie Orianę Fallaci, Liao Yiwu, Craiga Taylora, Amosa Oza, Davida Attenborough czy Swietłanę Aleksijewicz. Ta ostatnia autorka jest również laureatką Literackiej Nagrody Nobla - jej reportaże “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, “Czasy secondhand”, “Czarnobylska modlitwa” czy “Cynkowi chłopcy” dostępne są na Woblink między innymi jako ebooki.

Od czego zacząć czytać reportaże?

Dotychczas czuliście opory przed tym, żeby przeczytać jakiś reportaż albo nie wiecie za bardzo, po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Spieszymy z pomocą! Czytanie reportaży pozwala otworzyć oczy na rzeczywistości i doświadczenia, które dotychczas nie były nam dostępne albo nie zdawaliśmy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Udowadniają one także, jak wiele zupełnie niespodziewanych, a nawet niewidocznych rzeczy dzieje się często bardzo blisko nas. Dzięki temu nie tylko ciągle dowiadujemy się więcej o świecie, ale także uwrażliwiamy na ludzkie historie. Od czego jednak zacząć? Propozycji jest wiele. W naszym kraju mamy pewien przywilej - zwłaszcza w XX i XXI wieku rozwinęła się znakomita tzw. polska szkoła reportażu, której dzieła doceniane są nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Dobrym początkiem zapoznawania się z nią jest sięgnięcie po zbiór najważniejszych tekstów - trzytomową “ Antologię polskiego reportażu”, prezentującą historię najlepszych twórców. Tą wydaną przez Wydawnictwo Czarne pod redakcją Mariusza Szczygła monumentalną kolekcję znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. 

Chcielibyście zabrać coś ze sobą w drogę jakąś krótszą historię? Nic prostszego! Na początek polecamy zwłaszcza “ Z miłości? To współczuję!”, historię współczesnego Omanu autorstwa Agaty Romaniuk.

A może chcecie podróżować dalej? Sięgnijcie po “Indie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej albo “ Izrael już nie frunie” Pawła Smoleńskiego. Interesuje Was miejsce kobiet w innych kulturach i społecznościach? “ Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz będą dobrym pomysłem.

Azja to trochę zbyt daleko? Nie ma problemu, wybierzcie się wraz z Mariuszem Szczygłem śladami jego “ Osobistego przewodnika po Pradze”.

Chcielibyście zacząć od klasycznych pozycji reportażu? “ Imperium”, “ Szachinszach” lub “ Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie reportaże warto przeczytać?

Może jest tak, że przeczytaliście już trochę reportaży w swoim życiu, ale gdy patrzycie na długą listę pozycji ukazujących się nakładem Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Otwartego, Wydawnictwa Szczeliny, Wydawnictwa Literackiego albo Wydawnictwa Znak od nadmiaru dobra zaczyna się Wam kręcić w głowie i już nie wiecie, co wybrać następnego? Spróbujemy pomóc!

Miłośnikom reportaży podróżniczych oraz osobistych historii związanych z dalekimi krajami polecamy ebook “Ulica wiecznej szczęśliwości. O czym marzy Szanghaj” Roba Schmitza. Autor spędził w tym mieście wiele lat i poznał je od podszewki, a przy tym zachował dystans właściwy outsiderowi. Dzięki temu z dużą życzliwością, a przy tym spostrzegawczością opisuje współczesny Szanghaj z perspektywy jego mieszkańców - własnych sąsiadów.

Na Woblink mamy też wiele reportaży podróżniczych dla osób, których fascynuje Korea Południowa i jej kultura, historia oraz społeczeństwo. Wśród nich “Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” Romana Husarskiego, “Cool po koreańsku” Euny Hong, “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej” Anny Sawickiej, “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok czy “Mądre matki, dobre żony” Małgorzaty Sidz, które znajdziecie tutaj między innymi w formatach epub, mobi lub pdf. Z kolei Craigiem Taylorem możecie poznać mieszkańców Londynu w jego popularnej książce “Londyńczycy. Miasto i ludzie” oraz Nowego Jorku w “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”. 

Wędrując przez Polskę

Wolicie reportaże o Polsce? Polecamy zatem “ Miedziankę” Filipa Springera, opowieść o niewielkim miasteczku znajdującym się w pobliżu Jeleniej Góry, którego (już) nie ma. Springer długo szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego posiadająca siedmiowiekową historię Miedzianka zniknęła z powierzchni ziemi, odkrywając po drodze wiele innych tajemnic z przeszłości.  “ Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu” Tomasza Patory zmrożą krew w żyłach wynikami śledztwa w sprawie jednej z największych afer w historii III Rzeczpospolitej. Z kolei brytyjczyk Bernard Newman wyruszył na jedną ze swoich wypraw rowerowych właśnie do Polski. Jedna z jego podróży odbywała się w okresie międzywojennym - relację z niej znajdziecie w “ Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Z kolei jego ówczesne obserwacje i próby przewidzenia przyszłości z czasów II wojny światowej znajdziecie w “ Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Reportaże sądowe i true crime

Interesują Was reportaże true crime? Sięgnijcie po dzieło Cezarego Łazarewicza “ Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, bohaterki jednego z najbardziej znaczących procesów dwudziestolecia międzywojennego i jednej z najgłośniejszych spraw w historii polskiego sądownictwa. Z Katarzyną Bondą możecie odwiedzić “ Polskie morderczynie”, odsiadujące wyroki kobiety skazane za morderstwa, z którymi rozmawia polska autorka kryminałów. Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę? Reportaże popularnonaukowe to coś dla Was! Jako ebooki znajdziecie na Woblink wiele z nich - na przykład “ Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” Suzanne O’Sullivan. True crime oraz pozycje popularnonaukowe łączy chociażby w swojej książce “ Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej” Monika Głąbińska, wprowadzając nas w świat jednego z najbardziej fascynujących, a przy tym dość elitarnych zawodów antropologa sądowego. Te i wiele innych ebooków reportaży czeka na Was na Woblink!