Liane Moriarty Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Liane Moriarty Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Liane Moriarty to australijska pisarka, autorka ośmiu powieści, w tym książki „Wielkie kłamstewka”, która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Tytuł ten został zaadaptowany na serial telewizji stacji HBO i odniósł ogromny sukces, zbierając wiele pozytywnych opinii zarówno wśród widzów, jak i krytyków.

Po ukończeniu szkoły Liane Moriarty rozpoczęła pracę w reklamie i marketingu w wydawnictwie. Następnie przez jakiś czas prowadziła własną firmę. Po uzyskaniu tytułu magistra na Macquarie University w Sydney opublikowała pierwszą powieść “Three Wishes”. Prywatnie pisarka mieszka razem z mężem i dwójką dzieci w Sydney.

Książki Liane Moriarty

Po swoim literackim debiucie Liane Moriarty wydała jeszcze siedem powieści. Są to kolejno: “The Last Anniversary”, „Kilka dni z życia Alice”, „Miłość i inne obsesje”, „Sekret mojego męża”, „Wielkie kłamstewka”, „Moja wina, twoja wina” oraz „Dziewięcioro nieznajomych”. Ta ostatnia została wydana w 2018 roku, a w Polsce ukazała się rok później. To powieść o tym, czym skutkują nasze kłamstwa i kim moglibyśmy być, gdyby nie one. Jedno miejsce, dziewięcioro nieznajomych oraz dziesięć dni, w ciągu których zmieni się wszystko. To miał być zupełnie zwyczajny pobyt w SPA. Kilkoro nieznajomych przyjeżdża do tajemniczego ośrodka, aby „całkowicie przemienić umysł i ciało”. Dziewiątka nieznajomych kuracjuszy nie spodziewa się jednak, co naprawdę czeka ich w pełnym sekretów ośrodku.

„Wielkie kłamstewka”

To najpopularniejsza książka w dorobku autorki. Powieść „Wielkie kłamstewka” znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Moriarty otrzymała za nią w 2014 roku nagrodę Amazon.com Best Books of the Year. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o matkach, córkach, byłych mężach, drugich żonach, a także niebezpiecznych kłamstwach i skomplikowanych intrygach. Małe miasteczko w Australii. Wszyscy wszystkich znają i wszystko o sobie wiedzą. Na pierwszy rzut oka życie głównych bohaterek wydaje się perfekcyjne, jednak to tylko gra pozorów, którą niespodziewanie przerywa zbrodnia. A może nieszczęśliwy wypadek? Wiadomo tylko, że ktoś już nie żyje. Na podstawie powieści zrealizowano głośny serial pod tym samym tytułem z gwiazdorską obsadą.

Ekranizacje książek Liane Moriarty

Najpopularniejszą adaptacją prozy Moriarty jest amerykański serial „Wielkie kłamstewka” oparty o powieść autorki pod tym samym tytułem. Twórcą produkcji jest David E. Kelley. Serialowe „Wielkie kłamstewka” są opowieścią o pozornie sielankowym życiu na amerykańskich przedmieściach, które w rzeczywistości pełne jest kłamstw, intryg, niedopowiedzeń i gier. Twórcy serialu przenieśli miejsce akcji z Australii do jednego z małych miasteczek w pełnej słońca Kalifornii. W produkcji zagrali między innymi Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Alexander Skarsgård, Laura Dern oraz Meryl Streep.

Na 2020 rok zapowiadane są także dwie kolejne produkcje stworzone na podstawie książek Liane Moriarty. Pierwsza z nich to film “The Husband’s Secret”, w którym ma zagrać Blake Lively, znana przede wszystkim z serialu „Plotkara”. Drugą ma być serial „Dziewięcioro nieznajomych” tworzony przez platformę Hulu. Ma za niego odpowiadać twórca „Wielkich kłamstewek”. W serialu wystąpią między innymi Nicole Kidman i Melissa McCarthy.

Powieści Liane Moriarty znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – w formie książki papierowej, ebooka oraz audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.