Liane Moriarty Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Liane Moriarty Kuchnia , Diety i Fitness - książki, ebooki i audiobooki

Liane Moriarty to australijska pisarka, autorka ośmiu powieści, w tym książki „Wielkie kłamstewka”, która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Tytuł ten został zaadaptowany na serial telewizji stacji HBO i odniósł ogromny sukces, zbierając wiele pozytywnych opinii zarówno wśród widzów, jak i krytyków.

Po ukończeniu szkoły Liane Moriarty rozpoczęła pracę w reklamie i marketingu w wydawnictwie. Następnie przez jakiś czas prowadziła własną firmę. Po uzyskaniu tytułu magistra na Macquarie University w Sydney opublikowała pierwszą powieść “Three Wishes”. Prywatnie pisarka mieszka razem z mężem i dwójką dzieci w Sydney.

Książki Liane Moriarty

Po swoim literackim debiucie Liane Moriarty wydała jeszcze siedem powieści. Są to kolejno: “The Last Anniversary”, „Kilka dni z życia Alice”, „Miłość i inne obsesje”, „Sekret mojego męża”, „Wielkie kłamstewka”, „Moja wina, twoja wina” oraz „Dziewięcioro nieznajomych”. Ta ostatnia została wydana w 2018 roku, a w Polsce ukazała się rok później. To powieść o tym, czym skutkują nasze kłamstwa i kim moglibyśmy być, gdyby nie one. Jedno miejsce, dziewięcioro nieznajomych oraz dziesięć dni, w ciągu których zmieni się wszystko. To miał być zupełnie zwyczajny pobyt w SPA. Kilkoro nieznajomych przyjeżdża do tajemniczego ośrodka, aby „całkowicie przemienić umysł i ciało”. Dziewiątka nieznajomych kuracjuszy nie spodziewa się jednak, co naprawdę czeka ich w pełnym sekretów ośrodku.

„Wielkie kłamstewka”

To najpopularniejsza książka w dorobku autorki. Powieść „Wielkie kłamstewka” znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”. Moriarty otrzymała za nią w 2014 roku nagrodę Amazon.com Best Books of the Year. „Wielkie kłamstewka” to opowieść o matkach, córkach, byłych mężach, drugich żonach, a także niebezpiecznych kłamstwach i skomplikowanych intrygach. Małe miasteczko w Australii. Wszyscy wszystkich znają i wszystko o sobie wiedzą. Na pierwszy rzut oka życie głównych bohaterek wydaje się perfekcyjne, jednak to tylko gra pozorów, którą niespodziewanie przerywa zbrodnia. A może nieszczęśliwy wypadek? Wiadomo tylko, że ktoś już nie żyje. Na podstawie powieści zrealizowano głośny serial pod tym samym tytułem z gwiazdorską obsadą.

Ekranizacje książek Liane Moriarty

Najpopularniejszą adaptacją prozy Moriarty jest amerykański serial „Wielkie kłamstewka” oparty o powieść autorki pod tym samym tytułem. Twórcą produkcji jest David E. Kelley. Serialowe „Wielkie kłamstewka” są opowieścią o pozornie sielankowym życiu na amerykańskich przedmieściach, które w rzeczywistości pełne jest kłamstw, intryg, niedopowiedzeń i gier. Twórcy serialu przenieśli miejsce akcji z Australii do jednego z małych miasteczek w pełnej słońca Kalifornii. W produkcji zagrali między innymi Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Alexander Skarsgård, Laura Dern oraz Meryl Streep.

Na 2020 rok zapowiadane są także dwie kolejne produkcje stworzone na podstawie książek Liane Moriarty. Pierwsza z nich to film “The Husband’s Secret”, w którym ma zagrać Blake Lively, znana przede wszystkim z serialu „Plotkara”. Drugą ma być serial „Dziewięcioro nieznajomych” tworzony przez platformę Hulu. Ma za niego odpowiadać twórca „Wielkich kłamstewek”. W serialu wystąpią między innymi Nicole Kidman i Melissa McCarthy.

Powieści Liane Moriarty znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com – w formie książki papierowej, ebooka oraz audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Kuchnia , Diety i Fitness

„Kuchnia / Diety / Fitness” to kategoria obfitująca w najróżniejsze książki będące często zbiorami przepisów kulinarnych. Książki te zazwyczaj są ułożone wokół wybranego tematu przewodniego, najpopularniejsze z nich to kuchnie narodowe i regionalne, sposoby żywienia wykluczające produkty pochodzenia zwierzęcego, uwzględniające nietolerancje i alergie pokarmowe czy opisy i przykłady konkretnych diet. Książki mogą również być skoncentrowane na jednym, ściśle określonym typie dania, jak sałatka czy zupa. Pozycje kulinarne najczęściej są wzbogacone o liczne zdjęcia opisywanych potraw. Mogą być nie tylko źródłem przepisów, ale również wiedzy o danym kraju, jego kulturze i zwyczajach w nim panujących. W kategorii tej znajdują się również pozycje poruszające zagadnienia fitnessu, czyli niezwykle popularnego rodzaju gimnastyki rekreacyjnej, która wpływa na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. W kategorii „Kuchnia / Diety / Fitness” znajdują się książki z przepisami skupionymi na coraz popularniejszej diecie wegańskiej i wegetariańskiej, jak na przykład „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” Marty Dymek. Ponadto można tu znaleźć pozycje wypełnione recepturami z kulinarnych podróży („Podróż w trzech smakach. Przepyszne opowieści z Buenos Aires, Nowego Jorku i Berlina” Layne Mosler) czy skupione na kuchni polskiej w jej tradycyjnym oraz nowoczesnym wydaniu. Swoje miejsce znalazły tutaj również książki łączące tematy kulinarne ze zdrowotnymi i pokazujące, w jaki sposób odpowiednią dietą można zmniejszać konkretne dolegliwości („Zatrzymaj Hashimoto”, „Zdrowa tarczyca”). Ta kategoria obejmuje także książki poświęcone diecie stosowanej w okresie wzmożonych treningów („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącej nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.