Lisa Jewell Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Lisa Jewell Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Lisa Jewell to brytyjska pisarka, autorka szesnastu powieści (m.in. Prawdziwa historia Melody Browne), które do dziś zostały przetłumaczone na 16 języków. Ponad pół miliona sprzedanych na całym świecie egzemplarzy " Idealnej rodziny" (bestseller New York Times'a) przyniosły autorce w 2021 roku złotą Nielsen Bestseller Award.

Na Woblink znajdziecie "Idealną rodzinę", " Niewidzialną dziewczynę" oraz " Noc, w której zniknęła" Lisy Jewell w formacie zarówno ebooka, jak i książki papierowej.

Co możemy powiedzieć o Lisie Jewell?

Lisa Jewell urodziła się 19 lipca 1968 roku w Londynie. Tam też uczęszczała do katolickiej szkoły dla dziewcząt im. św. Michała. Ukończyła kurs sztuki w Berent College, a kolejne dwa lata poświęciła na studiowanie wzornictwa ubiorów i promocję na Epsom School of Art&Design. Po pięciu kolejnych trudnych latach spędzonych w bezdusznym światku mody i utracie pracy Jewell zatrudniła się jako recepcjonistka. Wtedy też postanowiła zapisać się na kurs kreatywnego pisania w Centrum Kształcenia Dorosłych. To tam powstały "Impreza u Ralpha" - najlepiej sprzedający się debiut literacki 1998 roku, "Trzydziestka na karku", czy "Gwiazda jednego przeboju".

Obecnie Lisa Jewell mieszka w Londynie z mężem oraz dwiema córkami.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.