Lucinda Riley Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Lucinda Riley Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Lucinda Riley to irlandzka pisarka , autorka powieści obyczajowych , znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi „Siedem sióstr”. Razem z mężem i dziećmi mieszka w North Norfolk. W wolnym czasie podróżuje i dużo czyta.

Aktorska kariera pisarki

Pisarka przyszła na świat w 1966 roku w Irlandii Północnej. W wieku czternastu lat wraz z rodziną przeprowadziła się do Londynu, gdzie rozpoczęła naukę w szkole tańca i aktorstwa. Dwa lata później dostała główną rolę w serialu telewizji BBC „Historia poszukiwaczy skarbów”. Przez kilka kolejnych lat autorka „Siedmiu sióstr” grała w telewizji oraz teatrze. W wieku dwudziestu trzech lat wykryto u niej wirusa Epsteina-Barr odpowiedzialnego za rozwój mononukleozy. Choroba zmusiła Lucindę Riley do rezygnacji z aktorstwa.

Literacki debiut

Podczas choroby rzadko kiedy opuszczała łóżko i to właśnie w nim napisała swoją pierwszą książkę “Lovers and Players”. Powieść przeczytała przyjaciółka autorki, a po lekturze przesłała ją znajomemu agentowi literackiemu. Niedługo potem Lucinda otrzymała propozycję kontraktu na trzy książki.

Książki Lucindy Riley

Po debiutanckiej książce napisała jeszcze kilka powieści: “Hidden Beauty”, “Enchanted”, “Not Quite an Angel, “Losing you”, “Playing With Fire” oraz “Seeing Double”. Wszystkie jej książki z tego okresu, łącznie z debiutem, ukazały się pod nazwiskiem Lucinda Edmonds. Potem pisarka postanowiła zrobić sobie krótką przerwę, aby przemyśleć dalszą twórczość i pisarską karierę. Pierwszą książką, jaką Riley napisała po przerwie, była powieść „Dom orchidei”. Autorka pokazując tekst agentowi, pomyślała, że jeśli zostanie on odrzucony, porzuci pisanie i zacznie studiować psychologię. Nie musiała jednak żegnać się z karierą literacką – „Dom orchidei” został sprzedany w nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy i podbił listy bestsellerów na całym świecie. Od tego momentu Lucinda Riley wydała kilkanaście powieści m.in. „Dziewczynę na klifie”, „Różę północy”, „Sekret listu”, „Drzewo anioła”, „Tajemnice zamku” i rozbudowaną sagę „Siedem sióstr”. Duża część powieści Lucindy Riley ukazała się w Polsce. Wszystkie zostały wydane nakładem wydawnictwa Albatros i są dostępne nie tylko jako książki papierowe, ale także ebooki i audiobooki.

Bestsellerowy cykl „Siedem sióstr”

Książki należące do cyklu „Siedem sióstr” to najpopularniejsze i najbardziej cenione powieści autorki. Na pomysł stworzenia tej serii pisarka wpadła w sylwestra 2012 roku, kiedy obserwowała niebo. Pomyślała wtedy o powieściowym cyklu opartym na mitach dotyczących gromady gwiazd o nazwie Siedem Sióstr. Tak narodziła się pełna magii kilkutomowa saga rodzinna. To opowieść o adoptowanych siostrach i podróżach, jakie odbywają w poszukiwaniu swoich korzeni, oraz o ich przybranym ojcu ‒ pełnym tajemnic Pa Salcie. W ramach cyklu ukazały się następujące tytuły: „Siedem sióstr”, „Siostra burzy”, „Siostra cienia”, „Siostra perły”, „Siostra księżyca” i „Siostra słońca”. Każda z powieści poświęcona jest losom jednej siostry i jej drodze do odkrycia prawdy o sobie. W 2016 roku producentka Raffaella de Laurentiis kupiła prawa do telewizyjnej adaptacji cyklu.

Autorka zapowiedziała już wydanie kolejnego tomu z serii – powieść ma nosić tytuł “The Story of the Missing Sister”, a jej premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021 roku.

Szeroki wybór książek papierowych , ebooków i audiobooków Lucindy Riley znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).