Ludek Stanek Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ludek Stanek Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Luděk Staněk to czeski publicysta, scenarzysta, moderator, aktor, autor a także komik stand-upowy. Zaczynał jako dziennikarz, był autorem tekstów reklamowych i redaktorem naczelnym magazynów lifestylowych. Pisał oraz moderował “The Show” na Stream.cz. Stanek jest także autorem scenariusza do serialu „Stylista” komentującego bieżące wydarzenia polityczne i społeczne oraz takich produkcji jak „America First, Czech Republic Fifty First” i „Nieświadomi”. Oprócz tego regularnie, razem z Milosem Čermákiem, bierze udział w programie komediowym „Čermák & Staněk”. W 2020 roku komicy wspólnie napisali książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Prywatnie Staněk jest fanem pokera i Arsenalu.

Luděk Staněk i Miloš Čermák

Staněk i Čermák tworzą wspólnie komediowy program „Čermák Staněk Comedy Podcast”, w którym omawiają aktualne tematy, zarówno polityczne jak i społeczne. Jedną z części show jest sekcja, w której Staněk musi argumentować za, bądź przeciw danemu tematowi (wybranemu w drodze losowania) niezależnie od własnej opinii. Oprócz tego duet komików stworzył książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Tytuł ukazał się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła

Najlepszy czeski stand-up - książka Stanka i Čermák

Stand-up to jedna z form komedii polegająca na monologu wygłaszanym przed publicznością. Opiera się na charyzmie występującego i spontanicznym kontakcie z publicznością. Książka Stanka i Čermák przenosi stand-upową scenę na prywatne czytniki czytelników. W „Najlepszym czeskim stand-upie” autorzy przedstawiają pełną mocnego humoru instrukcję korzystania z wieku średniego. Nie straszne im są żarty o polityce, religii, seksie, uchodźcach czy hipsterach. Dwójka czeskich komików opowiada o absurdach codzienności – bez tematów tabu, ale z ogromną dawką inteligentnego, ciętego humoru.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).