Ludek Stanek Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Ludek Stanek Religia - książki, ebooki i audiobooki

Luděk Staněk to czeski publicysta, scenarzysta, moderator, aktor, autor a także komik stand-upowy. Zaczynał jako dziennikarz, był autorem tekstów reklamowych i redaktorem naczelnym magazynów lifestylowych. Pisał oraz moderował “The Show” na Stream.cz. Stanek jest także autorem scenariusza do serialu „Stylista” komentującego bieżące wydarzenia polityczne i społeczne oraz takich produkcji jak „America First, Czech Republic Fifty First” i „Nieświadomi”. Oprócz tego regularnie, razem z Milosem Čermákiem, bierze udział w programie komediowym „Čermák & Staněk”. W 2020 roku komicy wspólnie napisali książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Prywatnie Staněk jest fanem pokera i Arsenalu.

Luděk Staněk i Miloš Čermák

Staněk i Čermák tworzą wspólnie komediowy program „Čermák Staněk Comedy Podcast”, w którym omawiają aktualne tematy, zarówno polityczne jak i społeczne. Jedną z części show jest sekcja, w której Staněk musi argumentować za, bądź przeciw danemu tematowi (wybranemu w drodze losowania) niezależnie od własnej opinii. Oprócz tego duet komików stworzył książkę „Najlepszy czeski stand-up”. Tytuł ukazał się na polskim rynku wydawniczym w 2020 roku, nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła

Najlepszy czeski stand-up - książka Stanka i Čermák

Stand-up to jedna z form komedii polegająca na monologu wygłaszanym przed publicznością. Opiera się na charyzmie występującego i spontanicznym kontakcie z publicznością. Książka Stanka i Čermák przenosi stand-upową scenę na prywatne czytniki czytelników. W „Najlepszym czeskim stand-upie” autorzy przedstawiają pełną mocnego humoru instrukcję korzystania z wieku średniego. Nie straszne im są żarty o polityce, religii, seksie, uchodźcach czy hipsterach. Dwójka czeskich komików opowiada o absurdach codzienności – bez tematów tabu, ale z ogromną dawką inteligentnego, ciętego humoru.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Najlepszy czeski stand-up” w formie elektronicznej (ebook).

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.