Magda Stachula Książki - oprawa inne

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magda Stachula Książki - oprawa inne

Magda Stachula to polska pisarka, autorka poczytnych thrillerów psychologicznych. Uznawana jest za pionierkę gatunku domestic noir na rodzimym rynku. Stachula urodziła się w 1982 roku. Ukończyła judaistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w firmie zajmującej się importem kamer do monitoringu i to właśnie dzięki temu zajęciu powstała jej pierwsza powieść, „Idealna”, która bardzo szybko osiągnęła status bestsellera. Po sukcesie jaki odniosła debiutancką książką postanowiła w całości poświęcić się pisaniu. Autorka mieszka z mężem i dwójką dzieci w Krakowie.

Bestsellerowy debiut Magdy Stachuli

Jak wielu pisarzy także Magda Stachula już w dzieciństwie marzyła o karierze pisarskiej, jednak z czasem porzuciła ten plan. Wróciła do niego później, już jako dorosła kobieta. Pewnego dnia podczas pracy włączyła widok z kamery umiejscowionej na czeskim tramwaju, przez którą mogła obserwować Pragę i mieszkających w niej ludzi. To właśnie wtedy w jej głowie narodził się pomysł na debiutancką powieść. Podczas urlopu macierzyńskiego w 2015 roku przyszła bestsellerowa autorka wreszcie znalazła czas, aby przenieść swój pomysł na papier. Trzy miesiące później miała już gotową książkę. Rok później „Idealna” została wydana przez krakowskie wydawnictwo Znak.

Powieść została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i niemal z miejsca stała się bestsellerem oraz jednym z najlepiej sprzedających się debiutów kryminalnych ostatnich lat – nie tylko w formie książki papierowej, ale także elektronicznej (ebooka i audiobooka). „Idealna” to powieść utrzymana w mrocznym i niezwykle klaustrofobicznym klimacie charakterystycznym dla domestic noir. Główną bohaterką jest owładnięta chęcią posiadania dziecka Anita, która prawie nie opuszcza domu, a jej kontakt ze światem zewnętrznym polega na podglądaniu ludzi przez kamery miejskiego monitoringu. Pewnego dnia znajduje w szafie sukienkę, której na pewno nie kupiła i obcą szminkę. A potem dzieje się coś jeszcze…

Książki Magdy Stachuli

Po świetnie przyjętym debiucie autorka wydała cztery kolejne powieści. „Trzecia” z 2017 roku to mroczny, pełen napięcia thriller z interesującą intrygą w roli głównej. Eliza to pozornie poukładana terapeutka. Prowadzi zwyczajne życie, które w żaden sposób nie odbiega od normy – do czasu, gdy kobieta odkrywa, że jest śledzona. Kolejna książka to „W pułapce” wydana w 2018 roku. Przerażona Klara budzi się na klatce schodowej. Nie pamięta co działo się z nią minionej nocy, ani jak dostała się do domu. Niedługo później odkrywa na swoim ciele dziwne ślady i dowiaduje się, że parę miesięcy wcześniej inna dziewczyna doświadczyła dokładnie tego samego. Trzecią powieścią Stachuli jest „Oszukana” z 2019 roku. Główną bohaterką jest Lena, zapalona fotografka. Dziewczyna mieszka ze swoim chłopakiem i psem w willi nad jeziorem, która służy jej za kryjówkę. Lena musiała uciec, schować się i przekonać samą siebie, że jej wcześniejsze życie nie istniało. Za wszelką cenę stara się ukryć przed przeszłością. W innym przypadku życie Leny zawiśnie na włosku.

Najnowszą książką Magdaleny Stachuli jest, napisany wspólnie z Alicją Sinicką i Klaudią Muniak, emocjonujący „Estrogen” (2022). To zaskakująca, pełna tajemnic powieść, w której autorki poczytnych thrillerów psychologicznych pokazują czytelnikom, jak cienka może być granica między nienawiścią a miłością. Nowobogacka rodzina Jurczyków prowadzi sieć ekskluzywnych restauracji, które zaczynają przynosić ogromne zyski. Duma rodziny – Michał Jurczyk – celebryta i wybitny kurzach nie pojawia się na planie popularnego kulinarnego show. Puste miejsce w jury bacznie obserwują trzy kobiety, Daria, Patrycja oraz Michalina. Wszystkie trzy kochają Michała i jednocześnie nienawidzą go. Narzeczona, eks dziewczyna i żyjąca w cieniu brata siostra bliźniaczka. Której najbardziej zależało na jego zniknięciu?

Oprócz powieści autorka „Idealnej” pisze również opowiadania. Można je znaleźć w zbiorach tworzonych wspólnie przez najpopularniejszych polskich autorów kryminałów: „Zabójczy pocisk. Polska krew” i „Zabójcze święta”.

Strach, który powraca

Strach, który powraca” to najnowszy thriller psychologiczny Magdy Stachuli, który miał swoją premierę w lipcu 2020 roku. Dzięki tej powieści czytelnicy, którym „Idealna” przypadła do gustu, mogą poznać dalsze losy pary bohaterów – Anity i Adama. Czy przeszłość powróci i czy Anita ponownie znajdzie się w niebezpieczeństwie?

Jeśli uwielbiacie powieści z gatunku domestic noir koniecznie sprawdźcie książki Magdy Stachuli. Na Woblink.com znajdziecie je także w formie ebooków oraz audiobooków.

Źródło zdjęcia: facebook.com/MagdaStachula/

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.