Magdalena Grzebałkowska Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Grzebałkowska Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Grzebałkowska to polska pisarka, dziennikarka i reportażystka. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród literackich, m.in. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej oraz Nagrody Literackiej Nike. W 2009 roku dostała nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, a w 2016 otrzymała tzw. „Nike czytelników”. Regularnie współpracuje z „Gazetą Wyborczą”.

Biografie Magdaleny Grzebałkowskiej

Magdalena Grzebałkowska wytworzyła swój charakterystyczny styl i specjalizuje się w pisaniu biografii. Do tej pory napisała trzy książki biograficzne i jeden reportaż historyczny. Pierwszą książkę, wydaną w 2011 roku, poświęciła księdzu Janowi Twardowskiemu. Jest to obraz niezwykle charakterystycznego człowieka, pełnego paradoksów, którego życiorys nie był wolny od kontrowersji. Grzebałkowska opisuje jego rzekome kontakty z SB, przyjaźnie z kobietami i wielką samotność.

Największą popularność Magdalenie Grzebałkowskiej przyniosła książka „Beksińscy. Portret podwójny”, w której opisała malarza Zdzisława Beksińskiego i jego syna Tomasza. Wiodącym tematem książki były trudne więzi rodzinne Beksińskich. Książką inspirowali się twórcy filmu „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana Matuszyńskiego, który zdobył aż cztery Orły, w tym dla Roberta Bolesto za najlepszy scenariusz oraz reżyserię. W rolę Zdzisława Beksińskiego wcielił się Andrzej Seweryn, natomiast syna Tomasza zagrał Dawid Ogrodnik.

Najświeższą książką Grzebałkowskiej jest biografia Krzysztofa Komedy, legendy polskiego jazzu i muzyki filmowej. „Komeda. Ostatnie życie jazzu” to nie tylko opowieść o wybitnym kompozytorze i pianiście, ale także o narodzinach jazzu w Polsce, kondycji polskiej kultury w czasach PRL-u i sukcesach rodzimych artystów za granicą.

1945. Wojna i pokój

Wydaną przez Wydawnictwo Agora książkę „1945. Wojna i pokój” można nazwać biografią ostatniego roku II wojny światowej. Jak autorka sugeruje w tytule, był to czas, gdy wojna już praktycznie się skończyła, ale jeszcze nie można było mówić o pokoju. Grzebałkowska opisuje trudny czas przejściowy, czas ciągłych przemian politycznych i przesiedleń. Za tę książkę otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Nike. Ostatecznie otrzymała wyróżnienie czytelników „Gazety Wyborczej” – tzw. „Nike czytelników”.

Książki „Komeda. Ostatnie życie jazzu” i „Ksiądz paradoks” w formie ebooków dostępne są tylko w księgarni internetowej Woblink.com. Wszystkie książki Magdaleny Grzebałkowskiej znajdziecie na Woblinku także w formie papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Nauki ścisłe i Medycyna

W kategorii „Nauki ścisłe / Medycyna” znajdują się pozycje z dziedziny nauk matematycznych i przyrodniczych oraz medycznych. Do nauk przyrodniczych zalicza się m.in. fizykę, chemię, biologię, astronomię oraz nauki o Ziemi, takie jak geografia czy geofizyka. W skład nauk matematycznych wchodzą informatyka, matematyka oraz sztuczna inteligencja i robotyka. Coś dla siebie znajdą tu zarówno eksperci w danej dziedzinie, jak i zupełni laicy chcący bliżej poznać otaczający ich świat. To dla nich przeznaczone są takie książki jak „Latający cyrk fizyki”, w której autor Jearl Walker podaje przykłady, doświadczenia, ciekawostki, historyjki i fakty, a następnie wyjaśnia je na podstawie pojęć i praw fizyki, „Nie mamy pojęcia” Jorge’a Chama i Daniela Whitesona, którzy za pomocą zabawnych rysunków, infografik i humorystycznych wyjaśnień przedstawiają szereg pytań wciąż wprawiających naukowców w zakłopotanie, „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona, gdzie możemy znaleźć odpowiedzi na intrygujące i poszerzające horyzonty pytania na temat natury przestrzeni i czasu oraz naszego miejsca we wszechświecie. Miłośnicy przyrody odnajdą tu trzy książki belgijskiego dramaturga i poety Maurice'a Maeterlincka – „Życie pszczół”, czyli prozę łączącą świat pszczelarski z nauką, filozofią i poezją, „Życie mrówek” oddające hołd niezwykle głębokiemu i gorącemu poczuciu macierzyństwa u mrówek, a także „Inteligencję kwiatów”, w której autor zwraca uwagę na najmniejsze elementy świata przyrody. Dla zainteresowanych medycyną serwis Woblink.com oferuje m.in. książkę „Leczenie bólu” Łukasza Wordliczka i Jana Dobrogowskiego, w której można poczytać o mechanizmach powstawania bólu, jego charakterze i rodzajach w różnych zespołach chorobowych, farmakologii oraz najnowszych metodach uśmierzania bólu, czy też publikacje z cyklu „Zioła w medycynie”, które są doskonałymi przewodnikami po terapiach uzupełniających.