Magdalena Kawka Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Kawka Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Kawka jest polską pisarką, z wykształcenia socjolożką, autorką poradnika dla rodziców "Przygody Kosmatka kilkulatka", ale przede wszystkim powieści z gatunku tzw. literatury kobiecej. Kawka ukończyła studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, jednak nie podjęła pracy w zawodzie - pełniła za to różne inne role, kwiaciarki, urzędniczki, dziennikarki, a nawet właścicielki agencji reklamowej. Twórczość Magdaleny Kawki obejmuje wiele tekstów skupiających się na problemach wychowawczych, jednak znana jest przede wszystkim ze swoich powieści. Zadebiutowała literacko w 2010 roku, kiedy nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka ukazała się jej książka "Sztuka latania". Rok później czytelniczki i czytelnicy mogli zagłębić się w drugą wydaną przez nią historię, zatytułowaną "Alicja w krainie konieczności". Magdalena Kawka znana jest przede wszystkim za sprawą serii Lwowska Odyseja - wszystkie tomy lwowskiej sagi czekają na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf! Znajdziecie tu także inne powieści tej pisarki, takie jak "Na jedną noc" czy tomy składające się na cykl "Kobiety nieidealne".

Powieści Magdaleny Kawki

Debiutancka "Sztuka latania", a także późniejsza "Alicja w krainie konieczności" przyniosły Magdalenie Kawce pewną popularność oraz rozpoznawalność. Jednym z późniejszych dzieł wartych polecenia jest napisana wspólnie z Małgorzatą Hayles seria "Kobiety nieidealne". Składają się na nią cztery tomy: "Kobiety nieidealne. 1978 r.", "Kobiety nieidealne. Magda", "Kobiety nieidealne. Iza", "Kobiety nieidealne. Joanna" oraz ""Kobiety nieidealne. Baśka". To historia kobiet nieidealnych, nieszablonowych, z krwi i kości - takich, które znamy z naszej codzienności i którym z całego serca chcemy towarzyszyć w ich cyklicznych spotkaniach przy winie. W takich okolicznościach nawet najtrudniejsze chwile stają się znośne. Każda z części "Kobiet nieidealnych" skupia się na jednej z przyjaciółek - poznajcie je bliżej, sięgając po wyjątkowe powieści Magdaleny Kawki!

Seria Lwowska Odyseja

Jednym z najpopularniejszych dzieł autorstwa Magdaleny Kawki są powieści składające się na serię "Lwowska odyseja". Są to, w kolejności czytania, "Pora westchnień, pora burz", "Powrót z piekła", "Nowy początek" oraz "Trudna radość", które na Woblink znajdziecie jako audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Pierwszy tom lwowskiej sagi rozgrywa się tuż przed wybuchem II wojny światowej, w 1938 roku, w tętniącym gwarem i radością beztroskim Lwowie. To tu Lilka Lindner i jej koleżanki, niczego nie podejrzewając, spokojnie przygotowują się do matury. Dziewczyna ze wszystkich sił stara się bronić swojej dorosłości nie wiedząc, że już za chwilę zmuszona zostanie do porzucenia beztroskiego życia i przejścia przyspieszanego kursu dorastania... "Powrót z piekła" rozgrywa się pod koniec roku 1940, kiedy to Gustaw Lindner od pół roku siedzi już w łagrze Smolnyj na Syberii i śni o powrocie do Lwowa. Za towarzysza niedoli ma starego Akima, który opowiada mu przerażającą historię o Hartadze, pół człowieku, pół niedźwiedziu, który ponoć kryje się wśród syberyjskich ostępów. W tym czasie Marianna i Lilka próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości, gdzie na każdy kroku czycha na nie niespodziewana trudność. "Nowy początek" Magdaleny Kawki to trzeci tom lwowskiej sagi o rodzinie Lindnerów, którego fabuła ma miejsce po zakończeniu wojny. Lindnerowie tak długo czekali na wolność, jednak nie dane jest się im nią nacieszyć. Zostają deportowani z wyzwolonego Lwowa i razem z tysiącami innych repatriantów z Kresów ruszają bydlęcymi wagonami na Ziemie Obiecane. W końcu, po długiej i ciężkiej podróży docierają do Gryfowa, miasteczka na Pomorzu Zachodnim, gdzie wciąż jeszcze czuć ducha dawnych mieszkańców...

Serię "Lwowska odyseja" zamyka powieść "Trudna radość". Spotykamy Lindnerów w roku 1947 - nie opuszcza ich tęsknota za Lwowem, zwłaszcza że życie w Gryfowie nie należy do najłatwiejszych. Rodzina pożegnała Jakuba, a teraz przychodzi im przeżyć stratę Marianny - wydaje się, że po jej odejściu świat już całkiem rozpadł się na kawałki. Lilka wciąż czeka na Oresta, lecz z każdym miesiącem jej uczucia trochę cichną, zwłaszcza, że obok niej pojawia się Andrzej. Stęskniony za Lilką Orest rozdarty jest między miłością do żony, a do Ukrainy. Przeszłość powraca także do Walerii Gałązkowej, która musi w końcu zmierzyć się ze wspomnieniami tego, do czego zmusiła ją wojenna rzeczywistość. Poznajcie dramatyczne, wojenne losy rodziny Lindnerów na kartach powieści Magdaleny Kawki, które czekają na Was niecierpliwie na Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.