Magdalena Knedler II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Knedler II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Knedler to polska pisarka, specjalizująca się przede wszystkim w powieściach obyczajowych. Knedler jest także recenzentką oraz redaktorką, współpracuje z różnymi portalami kulturalno-informacyjnymi. Z zawodu jest filolożką oraz trenerką dykcji. Twierdzi, że najbardziej szczęśliwa jest w muzeach, archiwach oraz bibliotekach, po których buszuje w okularach i dużą torbą na ramieniu. Jest miłośniczką kawy, starych zdjęć oraz polskiej fonetyki. Wśród książek autorstwa Magdaleny Knedler wyróżniają się powieści takie jak „Tylko oddech”, „Nie całkiem Boże Narodzenie” czy „Klamki i dzwonki”.

Kariera literacka Magdaleny Knedler

Magdalena Knedler zadebiutowała w roku 2013 opowiadaniem „W labiryncie Sapmi”, które ukazało się w antologii „Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku”. Jej kolejne opowiadania zdobywały nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach literackich. Pierwszą powieść Knedler wydała w roku 2015, była to książka „Pan Darcy nie żyje”, która przyniosła jej nominację do nagrody EMOCJE 2015 przyznawanej przez Radio Wrocław Kraków, w kategorii „debiut”, a także nominację do nagrody WARTO 2016 w kategorii „literatura” przyznawanej przez wrocławską „Gazetę Wyborczą”. Z kolei dwie z jej kolejnych powieści,„“Dziewczyna z daleka” oraz „Nie całkiem białe Boże Narodzenie”, zdobyły tytuł Książki Roku 2017 portalu Granice.pl w kategoriach „najlepsza proza” oraz „najlepsze kryminały i thrillery”.

Cykl „Ocean odrzuconych” Magdaleny Knedler

Jednym z popularnych dzieł autorstwa Magdaleny Knedler jest cykl „Ocean odrzuconych”, na który aktualnie składają się dwa tomy, „Córka jubilera” oraz „Klątwa wiecznego tułacza”, wydane nakładem Wydawnictwa Novae Res. Opowiadają one historię Charlotte, 17-letniej córki żydowskiego jubilera, zakochanej w muzyce, biżuterii i Austrii mieszkance Wiednia. Dziewczyna ma wielkie plany na przyszłość i marzy o dostatnim, spokojnym, szczęśliwym życiu, jakie ma jej zapewnić bycie projektantką wyrafinowanych ozdób. Im jednak dalej w las, tym więcej drzew, a rzeczywistość okazuje się być znacznie bardziej skomplikowana, niż się pierwotnie Charlotte wydawało. Bogactwo mieszka obok nędzy, bezdomni śpią w drzwiach pałaców, a cień I wojny światowej staje się coraz wyraźniejszy. Plastyczny obraz Wiednia oraz zmieniającego się gwałtownie świata autorstwa Magdaleny Knedler podbił serca wielu czytelniczek i czytelników. „Klątwa wiecznego tułacza” kontynuuje losy Charlotte i jej ciotki Wilhelminy, które po zakończeniu epoki monarchii Habsburgów dziarsko biorą się do odbudowy swojego życia. Jednak światu nie dane jest odpocząć, gdy zaczyna krążyć widmo nazizmu… Książki Magdaleny Knedler z serii „Ocean odrzuconych” znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Inne książki Magdaleny Knedler w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was liczne tytuły napisane przez Magdalenę Knedler. Wśród nich znajdują się takie powieści jak: „Położna z Auschwitz”, „Winda” czy „Historia Adeli”. Jej opowiadania znajdziecie także w antologiach „Zabójczy pocisk”, „Pensjonat pod świerkiem” lub „Teraz cię rozumiem, mamo!”. Znajdziecie je w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).