Magdalena Knedler Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Knedler Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Knedler to polska pisarka, specjalizująca się przede wszystkim w powieściach obyczajowych. Knedler jest także recenzentką oraz redaktorką, współpracuje z różnymi portalami kulturalno-informacyjnymi. Z zawodu jest filolożką oraz trenerką dykcji. Twierdzi, że najbardziej szczęśliwa jest w muzeach, archiwach oraz bibliotekach, po których buszuje w okularach i dużą torbą na ramieniu. Jest miłośniczką kawy, starych zdjęć oraz polskiej fonetyki. Wśród książek autorstwa Magdaleny Knedler wyróżniają się powieści takie jak „Tylko oddech”, „Nie całkiem Boże Narodzenie” czy „Klamki i dzwonki”.

Kariera literacka Magdaleny Knedler

Magdalena Knedler zadebiutowała w roku 2013 opowiadaniem „W labiryncie Sapmi”, które ukazało się w antologii „Po drugiej stronie. Weird fiction po polsku”. Jej kolejne opowiadania zdobywały nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach literackich. Pierwszą powieść Knedler wydała w roku 2015, była to książka „Pan Darcy nie żyje”, która przyniosła jej nominację do nagrody EMOCJE 2015 przyznawanej przez Radio Wrocław Kraków, w kategorii „debiut”, a także nominację do nagrody WARTO 2016 w kategorii „literatura” przyznawanej przez wrocławską „Gazetę Wyborczą”. Z kolei dwie z jej kolejnych powieści,„“Dziewczyna z daleka” oraz „Nie całkiem białe Boże Narodzenie”, zdobyły tytuł Książki Roku 2017 portalu Granice.pl w kategoriach „najlepsza proza” oraz „najlepsze kryminały i thrillery”.

Cykl „Ocean odrzuconych” Magdaleny Knedler

Jednym z popularnych dzieł autorstwa Magdaleny Knedler jest cykl „Ocean odrzuconych”, na który aktualnie składają się dwa tomy, „Córka jubilera” oraz „Klątwa wiecznego tułacza”, wydane nakładem Wydawnictwa Novae Res. Opowiadają one historię Charlotte, 17-letniej córki żydowskiego jubilera, zakochanej w muzyce, biżuterii i Austrii mieszkance Wiednia. Dziewczyna ma wielkie plany na przyszłość i marzy o dostatnim, spokojnym, szczęśliwym życiu, jakie ma jej zapewnić bycie projektantką wyrafinowanych ozdób. Im jednak dalej w las, tym więcej drzew, a rzeczywistość okazuje się być znacznie bardziej skomplikowana, niż się pierwotnie Charlotte wydawało. Bogactwo mieszka obok nędzy, bezdomni śpią w drzwiach pałaców, a cień I wojny światowej staje się coraz wyraźniejszy. Plastyczny obraz Wiednia oraz zmieniającego się gwałtownie świata autorstwa Magdaleny Knedler podbił serca wielu czytelniczek i czytelników. „Klątwa wiecznego tułacza” kontynuuje losy Charlotte i jej ciotki Wilhelminy, które po zakończeniu epoki monarchii Habsburgów dziarsko biorą się do odbudowy swojego życia. Jednak światu nie dane jest odpocząć, gdy zaczyna krążyć widmo nazizmu… Książki Magdaleny Knedler z serii „Ocean odrzuconych” znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub ebooki.

Inne książki Magdaleny Knedler w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was liczne tytuły napisane przez Magdalenę Knedler. Wśród nich znajdują się takie powieści jak: „Położna z Auschwitz”, „Winda” czy „Historia Adeli”. Jej opowiadania znajdziecie także w antologiach „Zabójczy pocisk”, „Pensjonat pod świerkiem” lub „Teraz cię rozumiem, mamo!”. Znajdziecie je w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.