Magdalena Kordel Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Kordel Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Kordel jest jedną z najpopularniejszych polskich autorek literatury kobiecej. W swoich książkach łączy romans z powieścią obyczajową. Jest znana przede wszystkim z cykli „Miasteczko” i „Malownicze”. Autorka opublikowała dotychczas prawie 20 powieści.

Magdalena Kordel jest pomysłodawczynią akcji „Kto napisze ze mną książkę?”. Akcja ma na celu pomoc początkującym autorom i umożliwić im literacki debiut. W jej ramach wydano kilka tomów opowiadań. Oprócz pisania książek autorka „Serca w skowronkach” prowadzi razem z mężem agencję wydawniczo-reklamową. Prywatnie pisarka sporo podróżuje, gotuje i czyta. Mieszka w Otwocku razem z mężem i dwójką dzieci.

Książki Magdaleny Kordel ‒ połączenie powieści obyczajowej i romansu

Magdalena Kordel zaczęła pisać, aby uporać się z przeszłością. Szybko okazało się jednak, że jej książki cieszą się ogromną popularnością, a grono oddanych czytelników powiększa się z każdą kolejną powieścią. Zadebiutowała wydaną w 2015 roku książką „48 tygodni”. To lekka i zabawna historia losów Nataszy, która przywołuje uśmiech nawet w wyjątkowo ponury dzień. Największą popularnością cieszą się jej serie. W cyklu „Uroczysko” ukazały się tytuły „Uroczysko”, „Sezon na cuda” i „Wino z Malwiną”. Na serię „Miasteczko” składają się „Serce z piernika”, „Serce w skowronkach” oraz „Serce w obłokach”. Najdłuższym cyklem powieściowym autorki jest „Malownicze”, w ramach którego ukazało się dotychczas pięć powieści: „Wymarzony dom”, „Wymarzony czas”, „Tajemnica bzów”, „Nadzieje i marzenia” oraz „Pejzaż z Aniołem”. W serii „Wilczy dwór” ukazała się natomiast tylko jedna książka „Córka wiatrów”.

„Nieświęty Mikołaj” i „Antolka”

Oprócz cykli Magdalena Kordel ma w swoim dorobku również kilka osobnych powieści, jak na przykład piękna, pełna ciepła świąteczna opowieść „Nieświęty Mikołaj” czy „Antolka”. Tytułowa Antolka nigdy nie poznała swojego ojca, a kłótnie z matką wyczerpują ją. Postanawia porzucić dotychczasowe życie i wyjechać na Mazury, gdzie poznaje Janka. Czy nowa znajomość okaże tylko wakacyjną przygodą, czy może czymś więcej? Ebooki Magdaleny Kordel znajdziecie wyłącznie na Woblink.com

A ja na Ciebie zaczekam

Kolejnym tytułem piórka jednej z ulubionych pisarek Polek jest „A ja na Ciebie zaczekam”. To pełna ciepła, rozgrzewająca świąteczna opowieść o miłości, nadziei oraz cudach, na które nigdy nie jest za późno. Emilia budzi się w szpitalu. Mówi w niezrozumiałym języku, a jedną osobą, która ją rozumie, jest pielęgniarka z Polski. Ernestyna ciągle myśli o rodzinnej Warszawie. Zrobi wszystko, aby jeszcze ten jeden raz stanąć w bramie na Nowym Świecie i wypatrywać zbłąkanego wędrowca. Anastazja kolejny raz nie dostaje się na wymarzone studia. Jakby tego było mało, nie ma pracy. Pocieszenie znajduje w pysznej gorącej czekoladzie i rozmowach z pewnym starszym panem w kawiarni Wedla. Bohaterki dzieli prawie wszystko, jednak łączy najważniejsze – w te święta będą potrzebować prawdziwego cudu.

Jeśli lubicie czytać opowieści o miłości, determinacji i kobiecej sile, koniecznie sięgnijcie po prozę Magdaleny Kordel. Powieści autorki w formie książek papierowych, ebooków i audiobooków znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.