Magdalena Majcher Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Majcher Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Majcher jest polską pisarką, blogerką oraz copywriterką, autorką bestsellerowych powieści obyczajowych, z których wiele dotyka ważnych i trudnych tematów społecznych (aborcji, alkoholizmu, depresji poporodowej czy zaburzeń psychicznych). Zadebiutowała tomem „Jeden wieczór w Paradise”, jest także twórczynią znanych cykli: „Saga nadmorska”, „Wszystkie pory uczuć” czy „Osiedle Pogodne”.

Początki kariery Magdaleny Majcher – „Jeden wieczór w Paradise”

Magdalena Majcher urodziła się w Czeladzi (województwo śląskie) w 1990 roku. Odkąd tylko sięga pamięcią uwielbiała czytać książki, a jako osoba urodzona w latach 90. XX wieku kochała (i do dziś ma do niej duży sentyment) sagę o Harrym Potterze. Jeszcze w szkole zaraziła się pasją do historii, która pozostała jej do dziś, wątki historyczne często więc pojawiają się w jej powieściach. Zanim została pisarką, Majcher pracowała w banku. Po urodzeniu pierwszego dziecka brak czasu i monotonia tej pracy sprawiły, że zaczęła rozglądać się za inną formą zatrudnienia. Będąc na urlopie macierzyńskim z drugim synem, postanowiła zrezygnować z pracy na etacie i zacząć utrzymywać się z pisania. Założyła swój blog recenzencki Przegląd Czytelniczy, a także pisała teksty dla kobiecych portali i wykonywała różne zlecenia copywriterskie. W końcu Magdalena Majcher postanowiła spełnić swoje marzenie i spróbować swoich sił w dłuższych formach literackich, więc podjęła się napisania książki. W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Edipresse ukazała się debiutancka powieść Majcher, „Jeden wieczór w Paradise”. To historia 36-letniej Marianny, która od wielu lat nie jest już szczęśliwa w swoim małżeństwie, ale równocześnie nie jest gotowa niczego zmienić. Dla dobra dzieci i rodziny zupełnie odsuwa na bok swoje własne potrzeby i pragnienia. Przez jakiś czas próbowała ożywić swoją relację z mężem Pawłem, ale bezskutecznie. Zrezygnowała i pozbawiona nadziei na zmianę kobieta niespodziewanie spotyka w klubie swoją dawną miłość, o której Marianna, ku własnemu zaskoczeniu, nigdy tak naprawdę nie zapomniała. Dzięki temu kobieta postanawia wreszcie pomyśleć tylko o sobie, wywracając dotychczasowe życie do góry nogami. Słodko-gorzka historia o problemach małżeńskich, kwestiach wierności, uczciwości i zdrady szybko znalazła grono wiernych czytelniczek i czytelników. To sprawiło, że Magdalena Majcher stała się pisarką na pełny etat. Jeszcze w 2017 roku ukazały się dwie kolejne powieści: zajmująca się tematem nieplanowanej ciąży i poważnymi wadami genetycznymi płodu „Stan nie!błogosławiony” oraz kwestiami związanymi z macierzyństwem „Matka mojej córki”.

Cykl „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher

W 2017 roku ukazała się także pierwsza część cyklu powieści „Wszystkie pory uczuć” autorstwa Magdaleny Majcher. Składają się na nią cztery tomy: „Jesień”, „Zima”, „Wiosna” oraz „Lato”, które opowiadają historie czterech różnych kobiet. W „Jesieni” Ewelina mierzy się ze swoim marzeniem o macierzyństwie, które planuje wraz z mężem zrealizować poprzez adopcję. Na ich drodze staje 9-letni Piotruś. Jednak chłopiec cierpi na alkoholowy zespół płodowy i całe dzieciństwo spędził w domu dziecka. Czy uda im się stworzyć kochający dom? Róża z „Zimy” całkowicie poświęciła się swojej niepełnosprawnej intelektualnie siostrze oraz wychowankom z domu dziecka. W końcu jednak dotarło do niej, że ma już dość nieustannego karania samej siebie za nieszczęśliwe zdarzenie z przeszłości, na które nie miała wpływu. Czy na wspólnej drodze nowożeńców, Róży i Tadeusza, zaważą rodzinne tajemnice i demony z przeszłości? W „Wiośnie” poznajemy Hanię, która pozornie ma idealne życie. Dziewczyna z domu dziecka, niepewna siebie i nieśmiała, wychodzi za mąż za zamożnego i atrakcyjnego wdowca, z którym tworzy dom i rodzinę. 20 lat po ślubie bajka jednak nie kończy się „i żyli długo i szczęśliwie”. Mąż idealizuje swoją pierwszą zmarłą żonę, sprawiając, że Hania czuje się niekochana i niepotrzebna. Kobieta staje przed koniecznością zmierzenia się ze swoją bolesną przeszłością. Zamykające cykl „Lato” porusza z kolei temat depresji poporodowej. Taka pojawiła się właśnie w życiu Joasi, która po wielu latach wraz z mężem Maćkiem doczekała się dziecka. Czy uda się jej pomóc? „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher to powieści pełne emocji, konieczności rozliczenia się z przeszłością, odwagi, a także poszukiwań spokoju i wymarzonego szczęścia. Znajdziecie je w księgarni internetowej Woblink jako ebooki lub książki papierowe.

„Saga nadmorska” Magdaleny Majcher

Jednym z najbardziej ambitnych projektów literackich w karierze Magdaleny Majcher pozostaje „Saga nadmorska” przedstawiająca osiemdziesiąt lat z historii jednej rodziny. Dzieje się ona w latach 1939-2019. By dobrze przygotować się do jej napisania, Majcher spędziła dużo czasu na gruntownych przygotowaniach i zapoznawaniu się z realiami życia w tym okresie w Ustroniu Morskim oraz na wschodnich kresach Rzeczpospolitej. Pisarka rozmawiała ze specjalistami, analizowała literaturę historyczną i zbierała informacje ze wszelkich możliwych źródeł. „Saga nadmorska” składa się z trzech tomów, są to: „Obcy powiew wiatru”, „Zimny kolor nieba” oraz „Znany szum morza”. Pierwsza książka z cyklu, wydana w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Pascal, obejmowała okres od początku wojny do końca lat 40. XX wieku. To tu poznajemy Marcjannę, której młodość rozdarł wybuch II wojny światowej. Dziewczyna zmuszona zostaje opuścić wszystko, co zna i zacząć od nowa na zachodnich ziemiach RP. Tu trafia do Ustronia i rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. „Zimny kolor nieba” opowiada o kolejnym pokoleniu, żyjącym w innych czasach i mierzącym się z nowymi wyzwaniami. Drugi tom to historia córki Marcjanny, Gabrysi, która zrywa kontakt z rodziną po poznaniu prawdy o swoim biologicznym ojcu. W dodatku niepomiernie cierpi w swoim nieszczęśliwym, pełnym przemocy małżeństwie. Z kolei „Znany szum morza” toczy się wokół Jagody, córki Gabrysi i wnuczki Marcjanny, samotnej matki niepełnosprawnego dziecka, która za wszelką cenę walczy o szczęście swoje i swojego syna. „Saga nadmorska” Magdaleny Majcher to jeden z najpopularniejszych cykli powieści tej autorki. Znajdziecie go na Woblink jako ebook i książkę papierową.

Inne książki Magdaleny Majcher w księgarni internetowej Woblink

Oprócz debiutanckiego „Jednego wieczoru w Paradise”, a także tomów składających się na cykle „Wszystkie pory uczuć” oraz „Saga nadmorska”, na Woblink znajdziecie także wiele innych powieści autorstwa Magdaleny Majcher. Wśród nich są takie tytuły jak „Światło, które nigdy nie gaśnie” i „Światło, które rozjaśnia mrok” składające się na wspólną historię, cztery tomy serii „Osiedle Pogodne” („Prawda przychodzi nieproszona”, „Życie oparte na kłamstwach”, „Nie czas na tajemnice” oraz „Małe wielkie sekrety”), „Najważniejszy”, „Port nad zatoką” czy „Dzień, w którym cię poznałam”. Czekają na Was w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!