Magdalena Majcher Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Żony mundurowych Historie policyjnych rodzin, Książka | Magdalena Majcher

    "Żony mundurowych Historie policyjnych rodzin" - książka Magdaleny Majcher Polscy policjanci Jacy są, kiedy zdejmują mundur, czego się boją, o czym rozmawiają po pracy i jaką cenę płacą za codzienną służbę oni i ich rodziny? Czy kiedykolwiek odpoczywają, czy może tkwią głową w pracy przez dwadzieścia cztery godziny na dobę? Czy przynoszą problemy do domu? Czy przemoc jest powszechnym zjawiskiem w ich formacji? I czy sami potrafiliby szczerze odpowiedzieć na te pytania? Magd...

Magdalena Majcher Reportaż - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Majcher jest polską pisarką, blogerką oraz copywriterką, autorką bestsellerowych powieści obyczajowych, z których wiele dotyka ważnych i trudnych tematów społecznych (aborcji, alkoholizmu, depresji poporodowej czy zaburzeń psychicznych). Zadebiutowała tomem „Jeden wieczór w Paradise”, jest także twórczynią znanych cykli: „Saga nadmorska”, „Wszystkie pory uczuć” czy „Osiedle Pogodne”.

Początki kariery Magdaleny Majcher – „Jeden wieczór w Paradise”

Magdalena Majcher urodziła się w Czeladzi (województwo śląskie) w 1990 roku. Odkąd tylko sięga pamięcią uwielbiała czytać książki, a jako osoba urodzona w latach 90. XX wieku kochała (i do dziś ma do niej duży sentyment) sagę o Harrym Potterze. Jeszcze w szkole zaraziła się pasją do historii, która pozostała jej do dziś, wątki historyczne często więc pojawiają się w jej powieściach. Zanim została pisarką, Majcher pracowała w banku. Po urodzeniu pierwszego dziecka brak czasu i monotonia tej pracy sprawiły, że zaczęła rozglądać się za inną formą zatrudnienia. Będąc na urlopie macierzyńskim z drugim synem, postanowiła zrezygnować z pracy na etacie i zacząć utrzymywać się z pisania. Założyła swój blog recenzencki Przegląd Czytelniczy, a także pisała teksty dla kobiecych portali i wykonywała różne zlecenia copywriterskie. W końcu Magdalena Majcher postanowiła spełnić swoje marzenie i spróbować swoich sił w dłuższych formach literackich, więc podjęła się napisania książki. W 2016 roku nakładem Wydawnictwa Edipresse ukazała się debiutancka powieść Majcher, „Jeden wieczór w Paradise”. To historia 36-letniej Marianny, która od wielu lat nie jest już szczęśliwa w swoim małżeństwie, ale równocześnie nie jest gotowa niczego zmienić. Dla dobra dzieci i rodziny zupełnie odsuwa na bok swoje własne potrzeby i pragnienia. Przez jakiś czas próbowała ożywić swoją relację z mężem Pawłem, ale bezskutecznie. Zrezygnowała i pozbawiona nadziei na zmianę kobieta niespodziewanie spotyka w klubie swoją dawną miłość, o której Marianna, ku własnemu zaskoczeniu, nigdy tak naprawdę nie zapomniała. Dzięki temu kobieta postanawia wreszcie pomyśleć tylko o sobie, wywracając dotychczasowe życie do góry nogami. Słodko-gorzka historia o problemach małżeńskich, kwestiach wierności, uczciwości i zdrady szybko znalazła grono wiernych czytelniczek i czytelników. To sprawiło, że Magdalena Majcher stała się pisarką na pełny etat. Jeszcze w 2017 roku ukazały się dwie kolejne powieści: zajmująca się tematem nieplanowanej ciąży i poważnymi wadami genetycznymi płodu „Stan nie!błogosławiony” oraz kwestiami związanymi z macierzyństwem „Matka mojej córki”.

Cykl „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher

W 2017 roku ukazała się także pierwsza część cyklu powieści „Wszystkie pory uczuć” autorstwa Magdaleny Majcher. Składają się na nią cztery tomy: „Jesień”, „Zima”, „Wiosna” oraz „Lato”, które opowiadają historie czterech różnych kobiet. W „Jesieni” Ewelina mierzy się ze swoim marzeniem o macierzyństwie, które planuje wraz z mężem zrealizować poprzez adopcję. Na ich drodze staje 9-letni Piotruś. Jednak chłopiec cierpi na alkoholowy zespół płodowy i całe dzieciństwo spędził w domu dziecka. Czy uda im się stworzyć kochający dom? Róża z „Zimy” całkowicie poświęciła się swojej niepełnosprawnej intelektualnie siostrze oraz wychowankom z domu dziecka. W końcu jednak dotarło do niej, że ma już dość nieustannego karania samej siebie za nieszczęśliwe zdarzenie z przeszłości, na które nie miała wpływu. Czy na wspólnej drodze nowożeńców, Róży i Tadeusza, zaważą rodzinne tajemnice i demony z przeszłości? W „Wiośnie” poznajemy Hanię, która pozornie ma idealne życie. Dziewczyna z domu dziecka, niepewna siebie i nieśmiała, wychodzi za mąż za zamożnego i atrakcyjnego wdowca, z którym tworzy dom i rodzinę. 20 lat po ślubie bajka jednak nie kończy się „i żyli długo i szczęśliwie”. Mąż idealizuje swoją pierwszą zmarłą żonę, sprawiając, że Hania czuje się niekochana i niepotrzebna. Kobieta staje przed koniecznością zmierzenia się ze swoją bolesną przeszłością. Zamykające cykl „Lato” porusza z kolei temat depresji poporodowej. Taka pojawiła się właśnie w życiu Joasi, która po wielu latach wraz z mężem Maćkiem doczekała się dziecka. Czy uda się jej pomóc? „Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher to powieści pełne emocji, konieczności rozliczenia się z przeszłością, odwagi, a także poszukiwań spokoju i wymarzonego szczęścia. Znajdziecie je w księgarni internetowej Woblink jako ebooki lub książki papierowe.

„Saga nadmorska” Magdaleny Majcher

Jednym z najbardziej ambitnych projektów literackich w karierze Magdaleny Majcher pozostaje „Saga nadmorska” przedstawiająca osiemdziesiąt lat z historii jednej rodziny. Dzieje się ona w latach 1939-2019. By dobrze przygotować się do jej napisania, Majcher spędziła dużo czasu na gruntownych przygotowaniach i zapoznawaniu się z realiami życia w tym okresie w Ustroniu Morskim oraz na wschodnich kresach Rzeczpospolitej. Pisarka rozmawiała ze specjalistami, analizowała literaturę historyczną i zbierała informacje ze wszelkich możliwych źródeł. „Saga nadmorska” składa się z trzech tomów, są to: „Obcy powiew wiatru”, „Zimny kolor nieba” oraz „Znany szum morza”. Pierwsza książka z cyklu, wydana w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Pascal, obejmowała okres od początku wojny do końca lat 40. XX wieku. To tu poznajemy Marcjannę, której młodość rozdarł wybuch II wojny światowej. Dziewczyna zmuszona zostaje opuścić wszystko, co zna i zacząć od nowa na zachodnich ziemiach RP. Tu trafia do Ustronia i rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. „Zimny kolor nieba” opowiada o kolejnym pokoleniu, żyjącym w innych czasach i mierzącym się z nowymi wyzwaniami. Drugi tom to historia córki Marcjanny, Gabrysi, która zrywa kontakt z rodziną po poznaniu prawdy o swoim biologicznym ojcu. W dodatku niepomiernie cierpi w swoim nieszczęśliwym, pełnym przemocy małżeństwie. Z kolei „Znany szum morza” toczy się wokół Jagody, córki Gabrysi i wnuczki Marcjanny, samotnej matki niepełnosprawnego dziecka, która za wszelką cenę walczy o szczęście swoje i swojego syna. „Saga nadmorska” Magdaleny Majcher to jeden z najpopularniejszych cykli powieści tej autorki. Znajdziecie go na Woblink jako ebook i książkę papierową.

Inne książki Magdaleny Majcher w księgarni internetowej Woblink

Oprócz debiutanckiego „Jednego wieczoru w Paradise”, a także tomów składających się na cykle „Wszystkie pory uczuć” oraz „Saga nadmorska”, na Woblink znajdziecie także wiele innych powieści autorstwa Magdaleny Majcher. Wśród nich są takie tytuły jak „Światło, które nigdy nie gaśnie” i „Światło, które rozjaśnia mrok” składające się na wspólną historię, cztery tomy serii „Osiedle Pogodne” („Prawda przychodzi nieproszona”, „Życie oparte na kłamstwach”, „Nie czas na tajemnice” oraz „Małe wielkie sekrety”), „Najważniejszy”, „Port nad zatoką” czy „Dzień, w którym cię poznałam”. Czekają na Was w formatach książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Reportaż

Czym są reportaże literackie?

Książkowe reportaże mieszczą w sobie zarówno pasjonujące relacje z podróży po całym świecie (jak na przykład “Biała gorączka” Jacka Hugo-Badera), opowieści o Polsce (jak “Nie zdążę” Olgi Gitkiewicz), miejscach, do których z reguły osoby postronne nie mają wstępu (jak “Klerycy. Życie w polskich seminariach” Mariusza Sepioło) czy oparte na faktach i mrożące krew w żyłach historie sprzed lat (jak “Tragedia na Przełęczy Diatłowa. Historia bez końca” Alice Lugen).

Oparte na faktach, z reguły bez znaczących ubarwień fabularnych - takie reportaże czytane są najchętniej. Dzięki ich autorom i autorkom możemy wejść w nieznane nam dotychczas światy polityki, kultury, zamkniętych społeczności, odwiedzić miejsca targane konfliktami, ale także głębiej poznać to, co wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Reportażyści dokumentują i opisują otaczającą nas wszystkich rzeczywistość, opierając swoje publikacje na własnych doświadczeniach, wywiadach, dokumentach i podróżach. Ich książki dotyczą także często zagadek i teorii spiskowych, zapomnianych miejsc lub wydarzeń, czy spraw społecznych.

Na Woblink wśród ebooków z kategorii reportaż znajdziecie wiele dzieł znakomitych i uznanych reportażystów, zarówno z Polski, jak i ze świata. W formacie epub, mobi lub pdf czekają na Was książki autorstwa między innymi Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego, Wojciecha Jagielskiego, Pawła Smoleńskiego czy Mariusza Szczygła. Warto sięgnąć także po wyróżnioną Nagrodą Literacką Nike książkę “Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza.

Zagraniczni twórcy reportaży

Wśród zagranicznych twórców reportaży znajdziecie Orianę Fallaci, Liao Yiwu, Craiga Taylora, Amosa Oza, Davida Attenborough czy Swietłanę Aleksijewicz. Ta ostatnia autorka jest również laureatką Literackiej Nagrody Nobla - jej reportaże “Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, “Czasy secondhand”, “Czarnobylska modlitwa” czy “Cynkowi chłopcy” dostępne są na Woblink między innymi jako ebooki.

Od czego zacząć czytać reportaże?

Dotychczas czuliście opory przed tym, żeby przeczytać jakiś reportaż albo nie wiecie za bardzo, po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Spieszymy z pomocą! Czytanie reportaży pozwala otworzyć oczy na rzeczywistości i doświadczenia, które dotychczas nie były nam dostępne albo nie zdawaliśmy sobie w ogóle sprawy z ich istnienia. Udowadniają one także, jak wiele zupełnie niespodziewanych, a nawet niewidocznych rzeczy dzieje się często bardzo blisko nas. Dzięki temu nie tylko ciągle dowiadujemy się więcej o świecie, ale także uwrażliwiamy na ludzkie historie. Od czego jednak zacząć? Propozycji jest wiele. W naszym kraju mamy pewien przywilej - zwłaszcza w XX i XXI wieku rozwinęła się znakomita tzw. polska szkoła reportażu, której dzieła doceniane są nie tylko w Polsce, ale także i na świecie. Dobrym początkiem zapoznawania się z nią jest sięgnięcie po zbiór najważniejszych tekstów - trzytomową “ Antologię polskiego reportażu”, prezentującą historię najlepszych twórców. Tą wydaną przez Wydawnictwo Czarne pod redakcją Mariusza Szczygła monumentalną kolekcję znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. 

Chcielibyście zabrać coś ze sobą w drogę jakąś krótszą historię? Nic prostszego! Na początek polecamy zwłaszcza “ Z miłości? To współczuję!”, historię współczesnego Omanu autorstwa Agaty Romaniuk.

A może chcecie podróżować dalej? Sięgnijcie po “Indie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej albo “ Izrael już nie frunie” Pawła Smoleńskiego. Interesuje Was miejsce kobiet w innych kulturach i społecznościach? “ Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet” Karoliny Bednarz będą dobrym pomysłem.

Azja to trochę zbyt daleko? Nie ma problemu, wybierzcie się wraz z Mariuszem Szczygłem śladami jego “ Osobistego przewodnika po Pradze”.

Chcielibyście zacząć od klasycznych pozycji reportażu? “ Imperium”, “ Szachinszach” lub “ Cesarz” Ryszarda Kapuścińskiego czekają na Was w formatach epub, mobi lub pdf.

Jakie reportaże warto przeczytać?

Może jest tak, że przeczytaliście już trochę reportaży w swoim życiu, ale gdy patrzycie na długą listę pozycji ukazujących się nakładem Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Otwartego, Wydawnictwa Szczeliny, Wydawnictwa Literackiego albo Wydawnictwa Znak od nadmiaru dobra zaczyna się Wam kręcić w głowie i już nie wiecie, co wybrać następnego? Spróbujemy pomóc!

Miłośnikom reportaży podróżniczych oraz osobistych historii związanych z dalekimi krajami polecamy ebook “Ulica wiecznej szczęśliwości. O czym marzy Szanghaj” Roba Schmitza. Autor spędził w tym mieście wiele lat i poznał je od podszewki, a przy tym zachował dystans właściwy outsiderowi. Dzięki temu z dużą życzliwością, a przy tym spostrzegawczością opisuje współczesny Szanghaj z perspektywy jego mieszkańców - własnych sąsiadów.

Na Woblink mamy też wiele reportaży podróżniczych dla osób, których fascynuje Korea Południowa i jej kultura, historia oraz społeczeństwo. Wśród nich “Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej” Romana Husarskiego, “Cool po koreańsku” Euny Hong, “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej” Anny Sawickiej, “7736 km. Pomiędzy Koreą Południową a Polską” Mijin Mok czy “Mądre matki, dobre żony” Małgorzaty Sidz, które znajdziecie tutaj między innymi w formatach epub, mobi lub pdf. Z kolei Craigiem Taylorem możecie poznać mieszkańców Londynu w jego popularnej książce “Londyńczycy. Miasto i ludzie” oraz Nowego Jorku w “Nowojorczycy. Miasto i ludzie”. 

Wędrując przez Polskę

Wolicie reportaże o Polsce? Polecamy zatem “ Miedziankę” Filipa Springera, opowieść o niewielkim miasteczku znajdującym się w pobliżu Jeleniej Góry, którego (już) nie ma. Springer długo szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego posiadająca siedmiowiekową historię Miedzianka zniknęła z powierzchni ziemi, odkrywając po drodze wiele innych tajemnic z przeszłości.  “ Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu” Tomasza Patory zmrożą krew w żyłach wynikami śledztwa w sprawie jednej z największych afer w historii III Rzeczpospolitej. Z kolei brytyjczyk Bernard Newman wyruszył na jedną ze swoich wypraw rowerowych właśnie do Polski. Jedna z jego podróży odbywała się w okresie międzywojennym - relację z niej znajdziecie w “ Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma”. Z kolei jego ówczesne obserwacje i próby przewidzenia przyszłości z czasów II wojny światowej znajdziecie w “ Rowerem przez Polskę w ruinie”.

Reportaże sądowe i true crime

Interesują Was reportaże true crime? Sięgnijcie po dzieło Cezarego Łazarewicza “ Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”, bohaterki jednego z najbardziej znaczących procesów dwudziestolecia międzywojennego i jednej z najgłośniejszych spraw w historii polskiego sądownictwa. Z Katarzyną Bondą możecie odwiedzić “ Polskie morderczynie”, odsiadujące wyroki kobiety skazane za morderstwa, z którymi rozmawia polska autorka kryminałów. Chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę? Reportaże popularnonaukowe to coś dla Was! Jako ebooki znajdziecie na Woblink wiele z nich - na przykład “ Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” Suzanne O’Sullivan. True crime oraz pozycje popularnonaukowe łączy chociażby w swojej książce “ Zbrodnie odczytane z kości. Tajemnice antropologii sądowej” Monika Głąbińska, wprowadzając nas w świat jednego z najbardziej fascynujących, a przy tym dość elitarnych zawodów antropologa sądowego. Te i wiele innych ebooków reportaży czeka na Was na Woblink!