Magdalena Witkiewicz Historia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Magdalena Witkiewicz Historia - książki, ebooki i audiobooki

Magdalena Witkiewicz jest polską pisarką specjalizującą się w lekkich, pełnych humoru powieściach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Sama siebie określiła jako Matkę Polkę Pisarkę, gdyż debiutancką książkę – „Milaczek” – zaczęła tworzyć w trakcie urlopu macierzyńskiego. Zachęcona przez pozytywny jej odbiór w środowisku internetowym wysłała ją do wydawnictwa SOL należącego do Moniki Szwai, skąd niemal natychmiast otrzymała odpowiedź pozytywną. Ostatecznie „Milaczek” został wydany w ramach serii „Monika Szwaia poleca!”. Powieści Witkiewicz ukazały się nie tylko w Polsce, ale także na Litwie, w Wietnamie oraz w Stanach Zjednoczonych.

Początki kariery literackiej Magdaleny Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz urodziła się w Gdańsku, 11 sierpnia 1976 roku. Ukończyła Uniwersytet Gdański, jest także absolwentką Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Nim została pisarką na pełen etat, prowadziła własną firmę marketingową Efekt Motyla, przez jakiś czas równocześnie w niej pracując i pisząc. Dziś zawodowo w całości poświęca się tworzeniu powieści, a w związku z tym licznym spotkaniom autorskim, na które chętnie się zgadza. Od dłuższego czasu odbywają się one także online na profilu pisarki na Facebooku. Witkiewicz mieszka w Gdańsku z mężem Tomaszem, dwójką dzieci oraz kotem Puczysławem - bohaterem książki „Biuro M” napisanej we współpracy z Alkiem Rogozińskim.

Debiutancka powieść

Jej debiutancka powieść zatytułowana „Milaczek” została wydana w 2008 roku nakładem Wydawnictwa Filia. Tytułowa bohaterka to swoista polska Bridget Jones. Milena to młoda, samotna kobieta, która wciąż rozgląda się za prawdziwą miłością, tylko chyba nie do końca tam, gdzie powinna, brak bowiem na jej koncie sukcesów. Milaczek jest miła i wesoła, a do tego ma ciekawych kompanów – oto Bachor oraz Zofia Kruk. Pierwsza z tych osób to ośmioletnia, niesforna, lecz przeurocza ośmioletnia sąsiadka Mileny, którą kobieta musi się czasem zająć. Ta druga to ekscentryczna ciotka Milaczka, a całe to wesołe towarzystwo uzupełnia plątający się pod nogami pies-arystokrata, Parys Antonio. Ich perypetie, a przede wszystkim poplątana nieco droga Mileny do prawdziwej miłości szybko podbiły serca polskich czytelniczek i czytelników, sprawiając, że Magdalena Witkiewicz niemalże natychmiast stała się bestsellerową autorką powieści.

Nagrody za twórczość Witkiewicz

Od czasu sukcesu „Milaczka” Magdalena Witkiewicz napisała wiele książek obyczajowo-romantycznych, spośród których z pewnością wymienić należy „Panny roztropne” (2010), „Pensjonat marzeń” (2014), „Cześć, co słychać?” (2016), „Po prostu bądź” (2017), „Jeszcze się kiedyś spotkamy” (2019) czy „Uwierz w Mikołaja” (2019). Jej „Moralność Pani Piontek” ogłoszona została najbardziej wyczekiwaną premierą targową na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w 2015 roku, a „Pierwsza na liście” – najlepszą książką dla kobiet podczas Festiwalu literatury w Ząbkowicach Śląskich. Ta ostatnia była także nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 portalu Lubimy Czytać w kategorii literatura obyczajowa i romans. Rok później tą samą nominację zdobyło „Cześć, co słychać?”. Z kolei „Czereśnie zawsze muszą być dwie” zdobyło rzeczony tytuł w roku 2017, było także festiwalową premierą podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof. Znajdziecie je wszystkie na Woblinku w formie ebooków, książek papierowych oraz audiobooków. W 2014 Magdalena Witkiewicz reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi.

Szkoła żon

Jedną z wyróżniających się pozycji, które wyszły spod ręki Magdaleny Witkiewicz, jest „Szkoła żon” – pierwsza powieść erotyczna tej pisarki. Była ona drugą pozycją z „Serii z tulipanem” wydawanych przez Wydawnictwo Filia powieści polskich autorek napisanych tylko dla dorosłych. W „Szkole żon” spotykamy Julię, świeżą rozwódkę – a nawet bardzo świeżą, od decyzji minęło bowiem dokładnie 5 godzin i 27 minut. Podczas imprezy rozwodowej Julia postanawia zagrać w loterii wizytówkowej i niespodziewanie wygrywa zaproszenie do luksusowego SPA o nietypowej nazwie „Szkoła żon”. Ma prawie nic ze sobą nie brać – jedynie szczoteczkę do zębów i jedną parę bielizny. Julia postanawia spróbować – po rozwodzie ma poczucie, że nie ma już nic do stracenia, skoro nie ma już wiary w miłość. Luksusowe SPA sprawia, że ona i kilka innych zaproszonych kobiet spędzają tam trwającą trzy tygodnie przygodę swojego życia. Po powrocie z wypoczynku nic już dla nich nie będzie takie samo, a żaden mężczyzna nie będzie się w stanie im oprzeć.

Drzewko szczęścia

Kolejną wartą uwagi powieścią pióra Magdaleny Witkiewicz jest utrzymane w świątecznym klimacie „Drzewko szczęścia”. Książka ukazała się pod koniec października 2021 roku pod szyldem Wydawnictwa Filia. Główna bohaterka i seniorka rodu, Kornelia Trzpiot, podczas wigilii oznajmia rodzinie, że do osiągnięcia pełni szczęścia potrzebny jest jej hebr. Nikt nie domyśla się, że to osobliwe żądanie jest w istocie przemyślanym planem naprawienia rodzinnych relacji. Herb to tylko pretekst, a najważniejszą sprawą jest scalenie oddalającej się od siebie coraz bardziej rodziny. „Drzewko szczęścia” jest pełną uroku powieścią, którą pokochają wszystkie miłośniczki prozy Witkiewicz.

Książki dla dzieci autorstwa Witkiewicz

Magdalena Witkiewicz pisze książki dla bardzo różnych odbiorców – także dla dzieci. „Banda z Burej” to seria opowiadająca o grupie rezolutnych dzieci rozwiązujących liczne tajemnice i niewyjaśnione zdarzenia oraz miejsca. Wśród nich znajduje się „Tajemnica piwnicy w bibliotece”, „Tajemnica lasu” czy „Tajemnica fałszywego Mikołaja”. Przygody „Bandy z Burej” znajdziecie na Woblinku w postaci ebooków oraz audiobooków. Wydawnictwo Od Deski do deski Tomasza Sekielskiego wydało z kolei serię książek o Lilce i jej przyjaciołach – „Lilka i spółka”, „Lilka i wielka afera” oraz „Mateusz i zapomniany skarb”, porównywane często do współczesnych polskich „Dzieci z Bullerbyn”.

Jeśli szukacie lekkich i pełnych humoru oraz dobrych emocji powieści, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, znajdziecie ich wiele na Woblinku – nie tylko tych autorstwa Magdaleny Witkiewicz. Dla wygody dostępne są one w różnych formatach – książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Historia

O czym są ebooki historyczne?

Każdy z nas miał w swoim życiu styczność z nauką historii i świetnie zdaje sobie sprawę, że najlepiej zapamiętuje się te opowieści o przeszłości, które są ciekawie opowiedziane i wciągają od pierwszych stron. Współczesnej literaturze historycznej daleko bowiem do nudnych podręczników, a sama historia jest przecież pełna fascynujących wydarzeń i osób! W wielu wypadkach głos zabierają świadkowie tych ważnych chwil, dzięki czemu możemy poznać ich relacje i przeżycia “z pierwszej ręki”. Stąd wśród tytułów dotyczących historii znajdziecie sporo biografii, pamiętników czy wspomnień, takich jak dwutomowy “Gombrowicz. Ja, geniusz” Klementyny Suchanow, “Lachert i Szanajca” Beaty Chomątowskiej czy “Nieopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny” Jakuba Gałęziowskiego. Znaleźć można tu także wiele błyskotliwych podsumowań - jak “Krótka historia prawie wszystkiego” Billa Brysona lub “Zaginione królestwa” Normana Daviesa. Niektóre ebooki historyczne łączą się z reportażami i literaturą podróżniczą - jak chociażby “Cień jedwabnego szlaku” Colina Thurbona bądź “W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy” Barbary Demick. Wszystkie dostępne są na Woblink w różnych formatach, w tym epub, mobi lub pdf. Znajdziecie tutaj liczne przykłady historiografii - działu piśmiennictwa obejmującego na przykład kroniki. Dobrym przykładem jest tutaj “Historiografia XX wieku” Georga G. Iggersa. Interesują Was militaria i historia wojskowości? “50 idei, które powinieneś znać. Historia wojskowości” to świetne wprowadzenie do tego tematu. 

Jakie książki historyczne warto przeczytać?

Przeszłość zawiera w sobie niezliczoną ilość ciekawych historii, niewyjaśnionych zagadek i nieznanych wcześniej tajemnic, które odkrywają przed nami kolejni autorzy i autorki. Jak wybrać najlepsze dla siebie książki? Podpowiadamy! Jeśli ciekawi Was, jak wyglądało codzienne funkcjonowanie ludzi w dawnych wiekach, polecamy sięgnąć po serię “ Życie w średniowieczu” Frances Gies i Josepha Gies. Składają się nań: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Znajdziecie je wszystkie na Woblink jako ebooki (epub, mobi, pdf). A może lubicie rozwiązywać zagadki kryminalne? Świetnie! Sięgnijcie po “Wszystkie trupy prowadzą do Rzymu. Kryminalne zagadki starożytnych” Emmy Soulthon. Całościową historię człowieka na Ziemi zawarł w swojej bardzo znanej książce “Sapiens. Od zwierząt do bogów” Yuval Noah Harari. Z kolei analizę dotyczącą przede wszystkim współczesnej sytuacji politycznej zawarł w swojej “Drodze do niewolności” Timothy Snyder. Interesują Was losy kobiet w różnych, kluczowych momentach historii Polski? Właśnie dla Was są ebooki autorstwa Anny Herbich, takie jak “Dziewczyny z Wołynia”, “Dziewczyny z Powstania”, “Dziewczyny z Solidarności” czy “Dziewczyny ocalałe”. Szukajcie ich na Woblink jako książek papierowych, audiobooków bądź ebooków (epub, mobi, pdf)!

Najpopularniejsze książki o historii Polski

Wiele popularnych ebooków historycznych opowiada o przeszłości naszego kraju. Jednym z najbardziej znanych światowych historyków zajmujących się tym tematem jest Norman Davies. Jego “Boże igrzysko. Historia Polski” stanowi obecnie w zasadzie już klasyczne opracowanie tego zagadnienia. Podobnie jest w wypadku jego “Powstania 44”, które zostało opublikowane w 60. rocznicę Powstania Warszawskiego. Wydarzenie to zostało umieszczone w szerokim kontekście okresu 1939-1956 i stanowi cenny wkład w debatę toczoną wokół tego zrywu. Z tym trudnym temat mierzy się także Magda Łucyan w swojej książce “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy”. O innych momentach z historii Polski opowiadają także między innymi Iwona Kienzler i jej “W oparach absyntu. Skandale Młodej Polski”, “Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie” Cezarego Chlebowskiego, “Zawodowe dziewczyny. Prostytucja i praca seksualna w PRL” Anny Dobrowolskiej, “Kroków siedem do końca. Ubecka operacja, która zniszczyła podziemie” Piotra Lipińskiego czy “Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej” Tomasza Grzywaczewskiego. Klasyczną już pozycją dotyczącą różnych epok w historii naszego kraju są książki Pawła Jasienicy. Jego “Polska Jagiellonów”, “Polska Piastów” czy “Myśli o dawnej Polsce”, a także wiele innych tytułów zajmujących się historią Polski znajdziecie na Woblink między innymi jako ebooki (epub, mobi, pdf)!

Najlepsze ebooki o historii Europy i świata

Wiele ważnych tytułów z gatunku literatury historycznej skupia się na innej lub szerszej perspektywie niż dzieje Polski, na przykład na historii Europy. Jednym z najbardziej monumentalnych dzieł wspomnianego już Normana Daviesa jest jego trzytomowa “Europa. Rozprawa historyka z historią”, która od momentu publikacji pierwszego tomu w 1996 roku wywołuje liczne debaty. Niektóre książki  łączą w sobie cechy literatury historycznej i reportażu - tak dzieje się na przykład w wypadku wydanego nakładem Wydawnictwa Czarne tytułu “Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji” Ludwiki Włodek. O historii Stanów Zjednoczonych opowiada między innymi “Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary” Lawrence’a Wrighta czy “Ludowa historia Stanów Zjednoczonych. Od 1492 roku do dziś” Howarda Zinna. Szeroką perspektywę proponuje także znany brytyjski historyk Eric Hobsbawm w książce “Wiek skrajności. Spojrzenie na krótkie XX stulecie”. Wiele dzieł literatury historycznej skupia się historii nowożytnej, zwłaszcza na okresie II wojny światowej, opowiadając o obozach zagłady - są to na chociażby “Płakaliśmy bez łez. Relacje byłych więźniów z żydowskiego Sonderkommando w Auschwitz” Gideona Griefa, “Noc” Eliego Wiesela czy “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid. Niejedno wydarzenie, osoba lub perspektywa do dziś pozostawałyby w ukryciu gdyby nie dociekliwość licznych autorów i autorek pozycji historycznych - zapoznajcie się z ich dziełami z pomocą Woblinka!

Jakie książki o historii starożytności czy średniowiecza?

Literatura historyczna pełna jest pozycji, które zajmują się różnymi epokami - od starożytności po współczesność. Jeśli interesują Was najdawniejsze czasy, a przy tym chcecie dowiadywać się o nich jak najwięcej w lekkiej formie, sięgnijcie po “Jak przeżyć w starożytnym Rzymie” L. J. Trafford, “Jak przeżyć w starożytnej Grecji” Roberta Garlanda czy “Jak zmieścić całą starożytność w jednej windzie” Theodore’a Papakostasa. A może wolicie nieco bardziej naukowe opracowania? “Mity, rytuały i polityka Inków” Jana Szemińskiego i Mariusza Ziółkowskiego lub “Historia Korei” Joanny Rurarz są właśnie dla Was! Wiele z tych pozycji opiera się na wiedzy zdobytej dzięki archeologii i jej odkryciom. Taka sytuacja ma miejsce na przykład w książce “Pierwsze słowo. Narodziny mowy i pisma” Martina Kuckenburga z seriiRodowody cywilizacji”. Bardziej interesuje Was średniowiecze? “Przeżyj rok w średniowieczu” Tillmanna Bendikowskiego, “Długie średniowiecze” Jacquesa Le Goffa, “Czasy katedr. Sztuka i społeczeństwo 980-1420” George’a Duby bądź “Jesień średniowiecza” Johana Huizingi czekają na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki i ebooki (epub, mobi, pdf)! 

Najważniejsze książki historyczne w księgarni internetowej Woblink

Najsłynniejsi i zupełnie nieznani bohaterowie, największe i nigdy dotąd nie opowiedziane bitwy, szalone rewolucje i ciche, codzienne życie - to wszystko znajdziecie na kartach książek historycznych. Starożytność, średniowiecze, nowożytność - bez względu na to, która epoka interesuje Was bardziej, czeka na Was mnóstwo tytułów! Dzięki nim nie tylko lepiej poznacie przeszłość, ale także łatwiej będzie Wam zrozumieć teraźniejszość. Zarówno naukowe opracowania, jak i reportaże, biografie czy powieści historyczne - to wszystko czeka na Was na Woblink w postaci książek papierowych, audiobooków oraz ebooków (epub, mobi, pdf).