Malcolm Gladwell Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Malcolm Gladwell Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Malcolm Gladwell to dziennikarz, autor książek non-fiction i publicysta związany obecnie z tygodnikiem „New Yorker”, a wcześniej z dziennikiem „Washington Post”. Gladwell urodził się w 1963 roku w Wielkiej Brytanii, jednak z pochodzenia jest Kanadyjczykiem.

Jego reportaże dotyczą takich zagadnień jak zachowania konsumentów, przestępczość w Nowym Jorku czy testy osobowości i pokazują jego rozległe zainteresowania socjologiczne, psychologiczne i marketingowe. Właściwie każda z napisanych przez niego książek z miejsca osiąga status bestsellera.

Wyróżnienia

Magazyn „Times” umieścił Malcolma Gladwella na liście stu najbardziej wpływowych naukowców oraz myślicieli. W 2007 roku otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu w Waterloo, a trzy lata później doktorat honoris causa Uniwersytetu Toronto. Otrzymał także drugie najważniejsze wyróżnienie w Kanadzie – Order of Canada.

Podcast Malcolma Gladwella - "Revisionist History"

Malcolm Gladwell jest gospodarzem podcastu „Revisionist History”. Był on początkowo produkowany przez Panoply Media. Teraz produkuje go podcastowa firma Gladwella. Każdy odcinek rozpoczyna się od pytania o daną osobę, wydarzenie albo ideę, a następnie dochodzi do dyskusji dotyczącej zagadnienia.

Książki Malcolma Gladwella

Malcolm Gladwell opublikował dotychczas sześć książek. Pięć z nich ukazało się w Polsce nakładem Wydawnictwa Znak. Autor zadebiutował w 2000 roku książką „Punkt przełomowy. O małych przyczynach wielkich zmian”. Gladwell pokazuje w niej, że punkt przełomowy jest momentem, w którym idee, produkty oraz zachowania wychodzą poza grono kilku osób i zmieniają się w modę. Kolejną książką jest „Błysk! Potęga przeczucia” pokazująca, jak ważna jest intuicja. Innymi książkami autora są „Poza schematem. Sekrety ludzi sukcesu”, „Co widział pies i inne przygody” oraz „Jak rozmawiać z nieznajomymi. Co powinniśmy wiedzieć o ludziach, o których nic nie wiemy”.

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Malcolma Gladwella znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com! Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.