Małgorzata Gutowska-Adamczyk Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to polska pisarka, scenarzystka filmowa, dziennikarka i historyczka teatru. Autorka przez jakiś czas pracowała jako nauczycielka łaciny i języka polskiego. Najpopularniejsze tytuły pisarki to te należące do sagi o Gutowie. Prywatnie Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest żoną Wojciecha Adamczyka, reżysera filmowego.

Książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Autorka „Cukierni Pod Amorem” tworzy literaturę obyczajową. W swoich książkach skupia się na przedstawieniu w pełen emocji sposób losów swoich bohaterów i łączących ich relacji. Ukazuje życia wielopokoleniowych rodzin i codzienność, z jaką się zmagają.

Zadebiutowała w 2002 roku książką „110 ulic”. Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką takich powieści jak „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „Mariola, moje krople”, „Opowieści Pana Rożka”, „Kalendarze”, „Fortuna i namiętności. Klątwa” i „Fortuna i namiętności. Zemsta”.

Oprócz powieści obyczajowych Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze także książki młodzieżowe. Należą do nich między innymi „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki” czy „220 linii”.

Cukiernia Pod Amorem

Pisarka jest znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi o Gutowie. To rozbudowana sześciotomowa saga rodzinna, w której autorka opisuje losy kilku pokoleń rodzin. Akcja powieści została umieszczona w XIX-wiecznych dworkach i na współczesnej prowincji. Saga składa się z dwóch cykli. Pierwszy z nich zawiera tomy: „Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy”, „Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie”, „Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie”, a drugi: „Cukiernia Pod Amorem. Ciastko z wróżbą”, „Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów” i „Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas”. Autorka napisała także dwie książki „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenrod” i „Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich”, w których rozwija historię jednej z bohaterek „Cukierni Pod Amorem”.

Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest ceniona zarówno przez czytelników, jak i krytyków. „Cukiernia Pod Amorem” została wybrana Książką Roku 2011 Portalu Granice.pl. Powieść „Zajezierscy” została wyróżniona Nagrodą Blogerów Książkowych Złota Zakładka w aż trzech kategoriach, a książkę „13. Poprzeczna” wybrano Książką Roku 2008 w kategorii literatura polskiej sekcji IBBY.

Twórczość Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Poza pisaniem książek Małgorzata Gutowska-Adamczyk tworzy scenariusze. Jest autorką scenariuszy do filmów i seriali: „Tata, a Marcin powiedział”, „Pokój na czerwono” i „Rodziców nie ma w domu” (odcinek 44). Oprócz tego pisała dialogi do serialu „Na Wspólnej”.

Jeśli cenicie sobie dobrze napisaną literaturę obyczajową, sięgnijcie po powieści Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Nie zawiedziecie się! W księgarni Woblink.com znajdziecie szeroki wybór tytułów autorki we wszystkich formatach – książki papierowe, ebooki i audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).