Małgorzata Gutowska-Adamczyk Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Gutowska-Adamczyk Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Gutowska-Adamczyk to polska pisarka, scenarzystka filmowa, dziennikarka i historyczka teatru. Autorka przez jakiś czas pracowała jako nauczycielka łaciny i języka polskiego. Najpopularniejsze tytuły pisarki to te należące do sagi o Gutowie. Prywatnie Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest żoną Wojciecha Adamczyka, reżysera filmowego.

Książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Autorka „Cukierni Pod Amorem” tworzy literaturę obyczajową. W swoich książkach skupia się na przedstawieniu w pełen emocji sposób losów swoich bohaterów i łączących ich relacji. Ukazuje życia wielopokoleniowych rodzin i codzienność, z jaką się zmagają.

Zadebiutowała w 2002 roku książką „110 ulic”. Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest autorką takich powieści jak „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „Mariola, moje krople”, „Opowieści Pana Rożka”, „Kalendarze”, „Fortuna i namiętności. Klątwa” i „Fortuna i namiętności. Zemsta”.

Oprócz powieści obyczajowych Małgorzata Gutowska-Adamczyk pisze także książki młodzieżowe. Należą do nich między innymi „Wystarczy, że jesteś”, „Niebieskie nitki” czy „220 linii”.

Cukiernia Pod Amorem

Pisarka jest znana przede wszystkim z bestsellerowej sagi o Gutowie. To rozbudowana sześciotomowa saga rodzinna, w której autorka opisuje losy kilku pokoleń rodzin. Akcja powieści została umieszczona w XIX-wiecznych dworkach i na współczesnej prowincji. Saga składa się z dwóch cykli. Pierwszy z nich zawiera tomy: „Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy”, „Cukiernia Pod Amorem. Cieślakowie”, „Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie”, a drugi: „Cukiernia Pod Amorem. Ciastko z wróżbą”, „Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów” i „Cukiernia Pod Amorem. Jedna z nas”. Autorka napisała także dwie książki „Podróż do miasta świateł. Rose de Vallenrod” i „Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich”, w których rozwija historię jednej z bohaterek „Cukierni Pod Amorem”.

Nagrody i wyróżnienia

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest ceniona zarówno przez czytelników, jak i krytyków. „Cukiernia Pod Amorem” została wybrana Książką Roku 2011 Portalu Granice.pl. Powieść „Zajezierscy” została wyróżniona Nagrodą Blogerów Książkowych Złota Zakładka w aż trzech kategoriach, a książkę „13. Poprzeczna” wybrano Książką Roku 2008 w kategorii literatura polskiej sekcji IBBY.

Twórczość Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

Poza pisaniem książek Małgorzata Gutowska-Adamczyk tworzy scenariusze. Jest autorką scenariuszy do filmów i seriali: „Tata, a Marcin powiedział”, „Pokój na czerwono” i „Rodziców nie ma w domu” (odcinek 44). Oprócz tego pisała dialogi do serialu „Na Wspólnej”.

Jeśli cenicie sobie dobrze napisaną literaturę obyczajową, sięgnijcie po powieści Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Nie zawiedziecie się! W księgarni Woblink.com znajdziecie szeroki wybór tytułów autorki we wszystkich formatach – książki papierowe, ebooki i audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.