Małgorzata Halber Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Halber Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Halber urodziła się w 1979 roku. Jest polską prezenterką, dziennikarką, publicystką, wokalistką, basistką, pisarką. Halber jest autorką bestsellerowej książki „Najgorszy człowiek świata, w której opisała swoje zmagania z nałogiem alkoholowym. Dziennikarka ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

Halber zaczynała swoją karierę dziennikarską w Telewizji Polskiej. Już w wieku 11 lat występowała w programie „5-10-15”. Następnie prowadziła „Twoją Listę Przebojów”, a potem „Halo!Gramy” w Polsacie oraz miała swoje audycje w Rozgłośni Harcerskiej. W 2000 roku związała się z telewizją Viva Polska. Dla stacji pracowała przez 11 lat, a później związała się z telewizją VH1. Oprócz kariery telewizyjnej, Halber ma na koncie publikacje w prasie oraz Internecie. Jej felietony ukazywały się m.in. w „Codzienniku feministycznym” czy „Vogue Polska”. Wraz z Anną Chojnacką założyła duet DJ-ek Bad Bitches. Na Instagramie Halber publikuje zdjęcia ze stylizacjami znalezionymi w second-hand shopach. Jest również autorką „Bohatera” – stworka, który jest bohaterem komiksów umieszczanych na fanpage’u na Facebooku. Postać zebrała dziesiątki tysięcy fanów w Internecie, czego konsekwencją było wydanie przez krakowskie Wydawnictwo Znak „Kołonotatnika z Bohaterem”.

Małgorzata Halber ma na swoim koncie również epizod muzyczny. Była wokalistką i basistką zespołu Wyjebani w dobrej wierze. Zainteresowania muzyką popularną i dziennikarstwem Małgorzata Halber wyciągnęła z domu rodzinnego. Jej ojciec, Adam Halber, był polskim politykiem, dziennikarzem, zawodowo związanym z Polskim Radiem i Rozgłośnią Harcerską. Adam Halber był również jednym z ekspertów w dziedzinie muzyki rozrywkowej w teleturnieju telewizyjnym „Wielka gra”.

Najgorszy człowiek świata - głośna powieść Małgorzaty Halber

W 2015 roku ukazała się głośna książka Małgorzaty Halber pt. „Najgorszy człowiek na świecie”. To powieść, w której autorka garściami czerpie ze swojej biografii. Halber przedstawia w książce Krystynę, której życie wygląda bardzo podobnie do życia autorki. Krystyna zmaga się z uzależnieniem od alkoholu, wśród ludzi czuje się niepewnie, nie wie, jak z nimi rozmawiać, choć od wielu lat pracuje w telewizji. Potrafi się jednak znakomicie kamuflować. Wśród znajomych jest przebojowa, wygadana, odważna i pogodna, bo ma patent na dodawanie sobie odwagi. Wystarczy niewielki drink, później dwa. I tak za każdym razem – przed szkołą, pracą, randką, na imprezie i po tym wszystkim. A pije dlatego, by się nie bać, by czuć, by się dobrze bawić. Pewnego dnia bohaterka postanawia przestać pić i wyleczyć swoje swoje ciało oraz umysł. „Najgorszy człowiek świata” to powieść pełna przemyśleń na tematy bliskie pokoleniu 30-latków. Dlatego książka sprzedała się znakomicie, doczekała się dodruków i wznowień. Jedno z wydań zostało wzbogacone o ilustracje autorki. W 2015 roku książka „Najgorszy człowiek świata” otrzymała nominację do Bestsellerów Empiku oraz została wyróżniona w plebiscycie portalu lubimyczytać.pl w kategorii literatura piękna. Książka doczekała się adaptacji teatralnej. W 2016 roku na deskach sceny kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu swoją premierę miał spektakl „Najgorszy człowiek na świecie” w reżyserii Anny Smolar.

Książka o miłości autorstwa Halber i Drendy

W 2020 roku ukazała się głośna książka pt. „Książka o miłości”, którą Małgorzata Halber napisała wspólnie z Olgą Drendą, autorką „Wyrobów” i „Duchologii polskiej”. Charyzmatyczne autorki połączyły siły i stworzyły nasycony przemyśleniami przewodnik po ludzkiej emocjonalności. W „Książce o miłości” piszą o współczesnej miłości z pogranicza sfery online i offline. Przywołują klasyków literatury, postaci z memów i lawirują na granicy tego co poważne, dojrzałe i śmieszne, momentami nawet kiczowate. „Książka o miłości” to intertekstualny obraz miłości i emocjonalności w kulturze współczesnej i masowej, przedstawiony w niezwykle przystępnej felietonistyczno-eseistycznej formie.

Książki Małgorzaty Halber na Woblinku

Książkę „Najgorszy człowiek na świecie” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie papierowej oraz audiobooka, którego czyta Magda Karel. „Książka o miłości”, której współautorką jest Olga Drenda, dostępna jest w formie audiobooka, ebooka i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki Edukacja, Hobby

W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” znajdują się książki przeznaczone dla młodzieży, zawierające zbiory porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc nastolatkom podczas podejmowania konkretnych działań. Poradniki zawierają przede wszystkim liczne wskazówki oraz informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju czy seksualności. Oprócz poradników znaleźć tu również możemy publikacje skupiające się na kształceniu oraz procesie nauki dzieci i młodzieży. Książki z tej kategorii poświęcone są m.in. nauce języków obcych, ale także językowi ojczystemu i jego zasadom gramatycznym, mieszczą się tu również obszerne leksykony z najróżniejszych gałęzi wiedzy, słowniki, publikacje dotyczące różnych form wypowiedzi pisemnej czy testy ortograficzne. W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” umieszczone zostały także tytuły związane z zainteresowaniami i różnorodnymi sposobami spędzania wolnego czasu preferowanymi przez młodych ludzi, takimi jak gry, komputery i programowanie oraz wiele innych. Młodzi czytelnicy trafią tu na takie publikacje jak na przykład „Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać” Susan Cain, która uczy akceptować siebie takim, jakim się jest, „Wykłady profesora Niczego” Miecia Mietczyńskiego, czyli szaloną podróż przez epoki literackie, które są znacznie ciekawsze, niż mogłoby się wydawać, „Pożeracze mózgów” Wojciecha i Marka Wareckich, gdzie znaleźć możemy poważne tematy ubrane w młodzieżowy język. Zainteresowani nauką jezyka obcego znajdą w serwisie Woblink.com szeroką ofertę wydawnictwa Lingo specjalizującego się w tej dziedzinie, a także tytuły takie jak „Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka 1” Krzysztofa Potyrały, czyli naukę języka na zasadzie skojarzeń z niezwykle zabawnymi i zapadającymi w pamięć ilustracjami.