Małgorzata Halber Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Pismo. Magazyn opinii Nr 2/2022, Ebook | Marcin Wicha, Małgorzata Halber, Tomasz Ulanowski, Karolina Lewestam, Piotr Marzec

    Karolina Lewestam rozmawia na ten temat z prof. Wojciechem Dudzikiem, a Zuzanna Kowalczyk w swoim felietonie A propos zabawy, sprawdza, jakie jest miejsce zabawy i karnawału w kulturze. W numerze polecamy także materiały, w których:Hubert Walczyński analizuje, czy krótszy tydzień pracy ma sens,Paulina Maślona opowiada o przemądrzałej Mafaldzie z Argentyny,Marcin Wicha odkrywa miejskie knieje i opuszczone przestrzenie.W najnowszym numerze znajdziesz również pierwszą część Socz...

Małgorzata Halber Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Halber urodziła się w 1979 roku. Jest polską prezenterką, dziennikarką, publicystką, wokalistką, basistką, pisarką. Halber jest autorką bestsellerowej książki „Najgorszy człowiek świata, w której opisała swoje zmagania z nałogiem alkoholowym. Dziennikarka ukończyła filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

Halber zaczynała swoją karierę dziennikarską w Telewizji Polskiej. Już w wieku 11 lat występowała w programie „5-10-15”. Następnie prowadziła „Twoją Listę Przebojów”, a potem „Halo!Gramy” w Polsacie oraz miała swoje audycje w Rozgłośni Harcerskiej. W 2000 roku związała się z telewizją Viva Polska. Dla stacji pracowała przez 11 lat, a później związała się z telewizją VH1. Oprócz kariery telewizyjnej, Halber ma na koncie publikacje w prasie oraz Internecie. Jej felietony ukazywały się m.in. w „Codzienniku feministycznym” czy „Vogue Polska”. Wraz z Anną Chojnacką założyła duet DJ-ek Bad Bitches. Na Instagramie Halber publikuje zdjęcia ze stylizacjami znalezionymi w second-hand shopach. Jest również autorką „Bohatera” – stworka, który jest bohaterem komiksów umieszczanych na fanpage’u na Facebooku. Postać zebrała dziesiątki tysięcy fanów w Internecie, czego konsekwencją było wydanie przez krakowskie Wydawnictwo Znak „Kołonotatnika z Bohaterem”.

Małgorzata Halber ma na swoim koncie również epizod muzyczny. Była wokalistką i basistką zespołu Wyjebani w dobrej wierze. Zainteresowania muzyką popularną i dziennikarstwem Małgorzata Halber wyciągnęła z domu rodzinnego. Jej ojciec, Adam Halber, był polskim politykiem, dziennikarzem, zawodowo związanym z Polskim Radiem i Rozgłośnią Harcerską. Adam Halber był również jednym z ekspertów w dziedzinie muzyki rozrywkowej w teleturnieju telewizyjnym „Wielka gra”.

Najgorszy człowiek świata - głośna powieść Małgorzaty Halber

W 2015 roku ukazała się głośna książka Małgorzaty Halber pt. „Najgorszy człowiek na świecie”. To powieść, w której autorka garściami czerpie ze swojej biografii. Halber przedstawia w książce Krystynę, której życie wygląda bardzo podobnie do życia autorki. Krystyna zmaga się z uzależnieniem od alkoholu, wśród ludzi czuje się niepewnie, nie wie, jak z nimi rozmawiać, choć od wielu lat pracuje w telewizji. Potrafi się jednak znakomicie kamuflować. Wśród znajomych jest przebojowa, wygadana, odważna i pogodna, bo ma patent na dodawanie sobie odwagi. Wystarczy niewielki drink, później dwa. I tak za każdym razem – przed szkołą, pracą, randką, na imprezie i po tym wszystkim. A pije dlatego, by się nie bać, by czuć, by się dobrze bawić. Pewnego dnia bohaterka postanawia przestać pić i wyleczyć swoje swoje ciało oraz umysł. „Najgorszy człowiek świata” to powieść pełna przemyśleń na tematy bliskie pokoleniu 30-latków. Dlatego książka sprzedała się znakomicie, doczekała się dodruków i wznowień. Jedno z wydań zostało wzbogacone o ilustracje autorki. W 2015 roku książka „Najgorszy człowiek świata” otrzymała nominację do Bestsellerów Empiku oraz została wyróżniona w plebiscycie portalu lubimyczytać.pl w kategorii literatura piękna. Książka doczekała się adaptacji teatralnej. W 2016 roku na deskach sceny kameralnej Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu swoją premierę miał spektakl „Najgorszy człowiek na świecie” w reżyserii Anny Smolar.

Książka o miłości autorstwa Halber i Drendy

W 2020 roku ukazała się głośna książka pt. „Książka o miłości”, którą Małgorzata Halber napisała wspólnie z Olgą Drendą, autorką „Wyrobów” i „Duchologii polskiej”. Charyzmatyczne autorki połączyły siły i stworzyły nasycony przemyśleniami przewodnik po ludzkiej emocjonalności. W „Książce o miłości” piszą o współczesnej miłości z pogranicza sfery online i offline. Przywołują klasyków literatury, postaci z memów i lawirują na granicy tego co poważne, dojrzałe i śmieszne, momentami nawet kiczowate. „Książka o miłości” to intertekstualny obraz miłości i emocjonalności w kulturze współczesnej i masowej, przedstawiony w niezwykle przystępnej felietonistyczno-eseistycznej formie.

Książki Małgorzaty Halber na Woblinku

Książkę „Najgorszy człowiek na świecie” znajdziecie w księgarni internetowej Woblink w formie papierowej oraz audiobooka, którego czyta Magda Karel. „Książka o miłości”, której współautorką jest Olga Drenda, dostępna jest w formie audiobooka, ebooka i książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.