Małgorzata Kalicińska Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Kalicińska Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Kalicińska to polska powieściopisarka znana przede wszystkim jako autorka popularnej serii „Rozlewisko”. Twórczyni wielu historii obyczajowych, takich jak „Przytulajka”, „Dwoje na kwarantannie” czy „Co, Gocha?”. Kalicińską można było także zobaczyć na małym ekranie, między innymi jako jurorkę w programie nadawanym jako TVP2 pt. „Opowiedz nam swoją historię”. Pisarka nie ucieka także od tematów kuchennych. Pojawiła się w emitowanym w Polsacie show „Top Chef. Gwiazdy od kuchni”, jest także współautorką książki „Kalicińscy od kuchni”.

Życie prywatne i kariera Małgorzaty Kalicińskiej

Małgorzata Kalicińska urodziła się 30 września 1956 roku w Warszawie. Ukończyła tamtejsze XXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego, a później Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po studiach pracowała w kilku szkołach: Technikum Ogrodniczym w Konstancinie-Jeziornej, Szkole Podstawowej nr 312 oraz nr 328 w Warszawie. Zbierała także wiadomości do emitowanego na antenie TVP1 „Kawa czy herbata”. Później współtworzyła program „Forum nieobecnych”, a także współredagowała program „Żyć bezpieczniej”. Przez wiele lat Małgorzata Kalicińska była pracowniczką, a także współwłaścicielką, Agencji Reklamowej Camco-Media. Współpracowała z ilustrowanym tygodnikiem kobiecym „Bluszcz” w latach 2008-2012. Pisarka od 2011 roku prowadziła także własnego bloga. Prywatnie Kalicińska ma dwójkę dzieci, syna Stanisława oraz córkę Barbarę, z którą wspólnie napisała powieść zatytułowaną „Irena”.

Cykl „Rozlewisko” Małgorzaty Kalicińskiej

Małgorzata Kalicińska pozostaje znana przede wszystkim ze swojej serii powieści „Rozlewisko”. Składają się na nią trzy części: „Dom nad rozlewiskiem”, „Powroty nad rozlewiskiem” oraz „Miłość nad rozlewiskiem”. Wszystkie zostały wydane nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Główną bohaterką jest Małgorzata Jantar, która pracuje w agencji reklamowej, jednak swój spokój znajduje w magicznym domu na Mazurach u swojej matki Basi, z którą jej relacje bywały mocno skomplikowane. To tam świat się dla niej zatrzymuje i znów nabiera magii, codzienność przestaje być wypełniona wiecznym zmęczeniem, a dom i rodzina na powrót stają się najważniejsze. To tam Gosia decyduje się podjąć ryzykowną decyzję o założeniu pensjonatu. „Powroty nad rozlewiskiem” to tom opowiedziany z perspektywy Barbary Jabłonowskiej, matki Małgosi. Cofamy się do początków XX wieku, śledząc losy polskiej rodziny szlacheckiej na Mazurach, a także splątanych historii polsko-niemieckich i katolicko-ewangelickich. Z kolei „Miłość nad rozlewiskiem” ma już dwie narratorki: Gosię, która właśnie znajduje swoją stabilizację, oraz Paulę, która niespodziewanie zamieszkała nad Rozlewiskiem. Kobiety wciąż są zaskakiwane, podejmują śmiałe decyzje i nie wahają się zaryzykować, by znaleźć upragnioną miłość i pełne spokoju życie. Seria „Rozlewisko” została zekranizowana jako serial, emitowany na TVP1. W rolę Gosi wcieliła się Joanna Brodzik, a jej matki Basi – Małgorzata Braunek. Serial doczekał się sześciu odsłon: „Dom nad rozlewiskiem”, „Miłość nad rozlewiskiem”, „Życie nad rozlewiskiem”, „Nad rozlewiskiem”, „Cisza nad rozlewiskiem” oraz „Pensjonat nad rozlewiskiem”. Oryginalną trylogię autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe lub audiobooki.

Cykl „Mańka” Małgorzaty Kalicińskiej

Po sukcesie „Rozlewiska” Małgorzata Kalicińska nie osiadła na laurach i stworzyła kolejną popularną serię powieści. Na cykl „Mańka” także składają się trzy tomy: „Lilka”, „Trzymaj się, Mańka!” oraz „Miłość na walizkach”. W pierwszej części Marianna po trzydziestu latach niezbyt pełnego wrażeń małżeństwa dowiaduje się od męża, że ten odchodzi. Zgadza się bez większego trudu, żalów i pretensji. W dodatku wpada do niej z prośbą o pomoc młodsza siostra, Lilka. Marianna zmuszona zostaje do spojrzenia na swoje życie z nowej perspektywy – syn dawno odchowany, mąż odchodzi z kochanką, ojciec nie młodnieje… Mańka zastanawia się, kogo przez ten czas kochała i kto kochał ją. Ile w jej życiu było szczęścia, a ile nieszczęścia? Pojawienie się przyrodniej siostry Lilki sprawia, że zaczyna inaczej patrzeć na kobiecość, miłość, wybaczenie. Historia Marianny toczy się dalej w „Trzymaj się, Mańka!”. Po trudnych życiowych wydarzeniach Mańka próbuje odnaleźć się w życiu na nowo, a także poradzić sobie z zalanym mieszkaniem i czekającym ją remontem. W dodatku orientuje się, że jak małe dziecko jest zazdrosna o nową kobietę, która pojawiła się obok jej ojca. Marianna wylewa swoje żale i frustracje w mailach do Antoniego, które stają się jej głównym źródłem radości i ucieczką od codziennego zgiełku. Antoni, jej dawny znajomy, teraz pracuje w Korei Południowej i pewnego dnia zaprasza tam Mańkę na krótką wycieczkę. Kobieta zgadza się i nagle znajduje się w miejscu, gdzie rozmawia z kobietami z różnych stron świata i kultur, które postanowiły żyć tak, jak chcą, co pozwoliło im odnaleźć szczęście. Rezultat tego dość szalonego wyjazdu zupełnie Mańkę zaskakuje. Ostatni tom serii, „Miłość na walizkach”, skupia się na zakochanych w sobie Mańce i Tośku. Próbują razem uporać się z tym nowym, wspólnym etapem w ich życiu. Antek przechodzi na emeryturę, gdzie czuje się niepotrzebny. Jak wykorzystać jego energię i zapał, który wciąż się w nim tli? Jak pomóc mu odnaleźć się w świecie bez pracy zawodowej? I gdzie – w Polsce, w domu z ogródkiem pod miastem? Czy to będzie najlepsze miejsce dla dwójki dojrzałych ludzi, czy lepiej ruszyć we wspólną podróż po świecie? Mańka wie jedno – nieważne gdzie, byle razem. Książki z cyklu „Mańka” Małgorzaty Kalicińskiej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Inne książki Małgorzaty Kalicińskiej w księgarni internetowej Woblink

Oprócz cyklu „Rozlewisko” oraz „Mańka” na Woblink znajdziecie także inne powieści obyczajowe autorstwa Małgorzaty Kalicińskiej, takie jak „Przytulajka” czy „Zwyczajny facet”. Czekają na Was także pozycje, w których Kalicińska jest współautorką: wśród nich napisana wraz z córką „Irena” czy zbiory świątecznych opowiadań, „Siedem życzeń” oraz „Cicha 5”. Tytuły te dostępne są w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Nauka języków obcych

W kategorii tej zawarte są podręczniki, słowniki, rozmówki, pomoce naukowe, a także repetytoria służące do nauki języków obcych. Znajdziemy tutaj publikacje wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu kursów do nauki języków obcych – jak wydawnictwo Lingo, którego oferta powstaje w oparciu o międzynarodowe standardy i klasyfikacje. Najwięcej książek poświęconych jest nauce języka angielskiego, ale znaleźć tu możemy również pomoce do nauki języków niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, japońskiego czy łaciny. W kategorii „Nauka języków” znajdują się nie tylko tradycyjne podręczniki, ale także kursy specjalnie przygotowane dla seniorów czy dzieci, a także kursy języka polskiego dla cudzoziemców. Możemy tu również odnaleźć rozmówki i słowniki specjalne, np. „Angielski w pracy i biznesie”, „Słownik synonimów języka niemieckiego”, „Idiomy języka angielskiego”, „Biblia polsko-angielska”, „Angielski u lekarza” czy „Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko-angielski, angielsko-polski”. Ciekawą alternatywę dla nauki języka angielskiego proponuje wydawnictwo Poltex. Oferują oni teksty klasyki literatury światowej przygotowane w taki sposób, by pomóc w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnemu słuchaniu tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. W ich ofercie znajdują się takie kanoniczne utwory jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a.