Małgorzata Ronc Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Małgorzata Ronc Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Małgorzata Ronc to prokurator, która na swoim koncie ma wiele bardzo skomplikowanych dochodzeń. Powierzono jej między innymi śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza oraz seryjnego mordercy Henryka Morusia. Prowadziła również sprawę wypadku, w którym śmierć poniósł prezes Najwyższej Izby Kontroli, Walerian Pańko. W 2015 roku, nakładem Wydawnictwa Znak, ukazała się książka „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” będąca efektem rozmowy Małgorzaty Ronc z dziennikarką „Polityki”, Joanną Podgórską. Ronc opowiada o kulisach najsłynniejszych śledztw, a także o swojej drodze do sukcesu w świecie zdominowanym przez mężczyzn – milicjantów, przestępców i donosicieli.

Życie prywatne i kariera Małgorzaty Ronc

Małgorzata Ronc pochodzi z Piotrkowa. Studiowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Nie dostała się na aplikację sędziowską i podjęła pracę w banku. Jak sama mówi, taki zawód nie za bardzo jej odpowiadał – po jakimś czasie dyrektor banku przeniósł Ronc do sekretariatu. W 1975 roku zaczęła pracować w prokuraturze, gdzie dostała aplikancki etat. Prowadziła najgłośniejsze sprawy, którymi swego czasu żyła cała Polska, w tym mordercy czterech chłopców, Mariusza Trynkiewicza oraz Henryka Morusia winnego śmierci siedmiu osób. Dla obu zbrodniarzy wnioskowała o karę śmierci za każdy czyn – w przypadku Trynkiewicza cztery, a dla Morusia siedem razy. Pracowała przy śledztwach dotyczących zagadkowej śmieci prezesa NIK-u i łapówek branych przez lekarzy. Obecnie Ronc pracuje w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców

Pomysł na książkę „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” powstał w Wydawnictwie Znak. Publikacja jest efektem rozmów pani prokurator z Joanną Podgórską, dziennikarką „Polityki”. Małgorzata Ronc opowiada o kulisach najsłynniejszych śledztw w jej karierze oraz o tym, jakich poświęceń musiała dokonać, żeby odnieść sukces w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Zdradza jak domyśliła się, że odnaleziona w rzece czaszka jest dowodem w nierozwiązanej sprawie, w jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów oraz jak udało jej się przekonać seryjnego mordercę do zdradzenia nieznanej milicji zbrodni. Oprócz spraw zawodowych Ronc momentami opowiada także o swoim życiu prywatnym. Przede wszystkim jednak skupia się na pracy, jej wadach i zaletach. Dzięki temu czytelnik może dowiedzieć się, jak wyglądał zawód prokuratora w PRL.

Książki Małgorzaty Ronc na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie książkę „Prokurator. Kobieta, która nie bała się morderców” w formie ebooka.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.