Marcin Ciszewski Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Ciszewski Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Ciszewski urodził się w 1963 roku. To polski pisarz, były dziennikarz muzyczny i muzyk. Ciszewski jest jednym z najpopularniejszych w Polsce autorów książek sensacyjnych i wojennych. Ma na swoim koncie przeszło 20 powieści. Jest autorem trzech cykli literackich z Jakubem Tyszkiewiczem w roli głównej („Mróz”, „Upał”, „Wiatr”, „Mgła”, „Deszcz”), z Willhelmem Krügerem w roli głównej („Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”) i www („www.1939.com.pl”, „www.1944.waw.pl”, „Major”, „Porucznik Jamróz”, „Kapitan Jamróz”, „ww.ru2012.pl”, „www.afgan.com.pl”). Ponadto napisał kilka osobnych powieści („Gliniarz”, „Powstanie warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście” i „Invictus”). Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej powstała wyjątkowa antologia opowiadań pt. „1920. Nadzieja nie umiera nigdy”, w skład której weszły opowiadania różnych polskich autorów powieści historycznych. Obok Marcina Ciszewskiego znalazły się w niej teksty Joanny Jax, Edyty Świętek, Krzysztofa Bochusa i innych.

Marcin Ciszewski jest absolwentem historii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego największym konikiem jest historia II wojny światowej. Choć nie zajmuje się zawodowo historią, to swoją wiedzę ze studiów i zamiłowanie do okresu XX wieku przelewa na karty swoich powieści. Ciszewski ma za sobą karierę dziennikarską oraz muzyczną. Pracował w redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia. Ma na swoim koncie dwie płyty z zespołami Kosmetyki Mrs. Pinki, Delator i Full Metal Jacket. We wszystkich grał na gitarze basowej. Występował na kilku prestiżowych festiwalach, m.in. w Opolu, Sopocie i Jarocinie. Ponadto trenował boks tajski, taekwondo i narciarstwo alpejskie.

Debiutancki cykl książek Ciszewskiego - WWW

Marcin Ciszewski debiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, która rozpoczęła cykl WWW. To książka z pogranicza powieści historycznej, fantastyki i science fiction. Fabuła rozpoczyna się w Afganistanie, gdzie ma przybyć wysłana z Polski nowoczesna jednostka, której dowódcą jest podpułkownik Jerzy Grobicki. Na miejscu Polacy podejmują współpracę z Amerykanami, którzy posiadają broń pozwalającą na krótkie podróże w czasie w celu naprawy błędów na polu walki. W wyniku intensywnej burzy maszyna samoczynnie się uruchamia i przenosi cały batalion do czasu kampanii wrześniowej do 1939 roku. Żołnierze z przyszłości decydują się pomóc Wojsku Polskiemu w bitwie pod Mokrą.

W kontynuacji książki – „www.1944.waw.pl” – bohaterowie pierwszego tomu dalej tkwią w Polsce czasu wojny. Otrzymują wiadomość, że możliwy jest powrót to współczesności (czyli do 2007 roku), tylko muszą odtworzyć oprogramowanie z emitera, który został ukryty w jaskini na kielecczyźnie. Bohaterowie wyruszają na poszukiwania. Zostają zrzuceni nad Warszawą, w której trwają intensywne przygotowania do powstania.

Trzecia część cyklu – „Major” – rozgrywa się między wydarzeniami opisanymi w pierwszej i drugiej części. Głównymi wydarzeniem, wokół których skupiają się poboczne wątki, są przygotowania Niemców do likwidacji getta warszawskiego. W 2015 i 2016 roku ukazały się kolejne tomy serii – „Porucznik Jamróz” i „Kapitan Jamróz”. W 2011 roku ukazała piąta część serii pt. „www.2012ru.pl”. Tym razem podpułkownik Jerzy Grobicki mierzy się ze zniknięciem kontenera, którego zawartość zmieniła przebieg II wojny światowej, mierzy się z agentami GRU i Biura Zwalczania Terroryzmu CBŚ. Na dodatek z podziemnego miasta wyjeżdżają sowieckie czołgi T-72. Ostatnią do tej pory częścią cyklu WWW jest wydana w 2015 roku powieść „www.afgan.com.pl”.

Jakub Tyszkiewicz bohater kolejnej serii książek Marcina Ciszewskiego

W 2010 roku Marcin Ciszewski rozpoczął nowy cykl powieściowy, którego głównym bohaterem jest Jakub Tyszkiewicz. Mężczyzna jest nadkomisarzem dowodzącym policjantami z Komendy Stołecznej Policji. W pierwszym tomie pt. „Mróz”, w trakcie rozwiązywania sprawy policjanci zostają wplątani w poważną aferę polityczną. Akcja powieści rozgrywa się na tle groźnej i mroźnej zimy.

W drugim tomie pt. „Upał”, podinspektor Tyszkiewicz staje na czele Biura Zwalczania Terroryzmu. Jego zadaniem ma być zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie meczu Polska-Niemcy, który ma odbyć się na Stadionie Narodowym. Mimo że w stolicy grasują terroryści, mecz musi się odbyć.

W trzeciej odsłonie „serii meteorologicznej” wrogiem Tyszkiewicza będzie silny wiatr. Podkomisarz, wraz ze swoją żoną, pragną powitać Nowy Rok na szczycie Kasprowego Wierchu. Na miejscu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, choć Tyszkiewicz i Krzeptowski, na co dzień pracujący w Komendzie Stołecznej Policji, przekonani są, że była to próba morderstwa. Na dodatek kolejką na szczyt zmierzają pracownicy służb specjalnych.

We „Mgle”, czwartym tomie serii, Tyszkiewicz staje w obliczu zmiany władzy. Mówiąc krótko, członkowie partii, która wygrała wybory nie przepadają za szefem Biura Zwalczania Terroryzmu. Na dodatek dochodzi do serii tragicznych zdarzeń. W trakcie katastrofy lotniczej na Okęciu ginie minister spraw zagranicznych Rosji. Wcześniej dochodzi do zatrzymania grupy terrorystów z Bliskiego Wschodu.

Do tej pory ostatnią częścią cyklu jest wydana w maju 2020 roku powieść „Deszcz”. Tym razem Tyszkiewicz ma zabezpieczać wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wśród osób do ochrony są również Pierwsze Damy, znani artyści i poważni biznesmeni.

Wilhelm Krüger

Trzecim głośnym cyklem Marcina Ciszewskiego jest seria z Wilhelmem Krügerem w roli głównej. To czterotomowa saga, w skład której wchodzą powieści „Szakal”, „Tygrys”, „Lew” i „Lis”. Jak to zwykle bywa u Ciszewskiego, w książkach przeplatają się elementy kryminału i powieści sensacyjno-przygodowej przedstawione na tle wydarzeń historycznych. Akcja trzech części rozgrywa się na przełomie lat 1918 i 1919, natomiast w czwartej części autor zdecydował się na duży skok czasowy. Akcja „Lisa” rozgrywa się w 1939 roku, niemal w przeddzień wybuchu wojny. Również miejsce wydarzeń diametralnie się różni. O ile pierwsze części rozgrywają się na wschodnich rubieżach Polski, tak teraz akcja przenosi się na Zachód, a konkretnie do stolicy Rzeszy – Berlina.

Książki Marcina Ciszewskiego w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie niemal wszystkie książki Marcina Ciszewskiego w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!