Marcin Ciszewski Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Ciszewski Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Ciszewski urodził się w 1963 roku. To polski pisarz, były dziennikarz muzyczny i muzyk. Ciszewski jest jednym z najpopularniejszych w Polsce autorów książek sensacyjnych i wojennych. Ma na swoim koncie przeszło 20 powieści. Jest autorem trzech cykli literackich z Jakubem Tyszkiewiczem w roli głównej („Mróz”, „Upał”, „Wiatr”, „Mgła”, „Deszcz”), z Willhelmem Krügerem w roli głównej („Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”) i www („www.1939.com.pl”, „www.1944.waw.pl”, „Major”, „Porucznik Jamróz”, „Kapitan Jamróz”, „ww.ru2012.pl”, „www.afgan.com.pl”). Ponadto napisał kilka osobnych powieści („Gliniarz”, „Powstanie warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście” i „Invictus”). Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej powstała wyjątkowa antologia opowiadań pt. „1920. Nadzieja nie umiera nigdy”, w skład której weszły opowiadania różnych polskich autorów powieści historycznych. Obok Marcina Ciszewskiego znalazły się w niej teksty Joanny Jax, Edyty Świętek, Krzysztofa Bochusa i innych.

Marcin Ciszewski jest absolwentem historii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego największym konikiem jest historia II wojny światowej. Choć nie zajmuje się zawodowo historią, to swoją wiedzę ze studiów i zamiłowanie do okresu XX wieku przelewa na karty swoich powieści. Ciszewski ma za sobą karierę dziennikarską oraz muzyczną. Pracował w redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia. Ma na swoim koncie dwie płyty z zespołami Kosmetyki Mrs. Pinki, Delator i Full Metal Jacket. We wszystkich grał na gitarze basowej. Występował na kilku prestiżowych festiwalach, m.in. w Opolu, Sopocie i Jarocinie. Ponadto trenował boks tajski, taekwondo i narciarstwo alpejskie.

Debiutancki cykl książek Ciszewskiego - WWW

Marcin Ciszewski debiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, która rozpoczęła cykl WWW. To książka z pogranicza powieści historycznej, fantastyki i science fiction. Fabuła rozpoczyna się w Afganistanie, gdzie ma przybyć wysłana z Polski nowoczesna jednostka, której dowódcą jest podpułkownik Jerzy Grobicki. Na miejscu Polacy podejmują współpracę z Amerykanami, którzy posiadają broń pozwalającą na krótkie podróże w czasie w celu naprawy błędów na polu walki. W wyniku intensywnej burzy maszyna samoczynnie się uruchamia i przenosi cały batalion do czasu kampanii wrześniowej do 1939 roku. Żołnierze z przyszłości decydują się pomóc Wojsku Polskiemu w bitwie pod Mokrą.

W kontynuacji książki – „www.1944.waw.pl” – bohaterowie pierwszego tomu dalej tkwią w Polsce czasu wojny. Otrzymują wiadomość, że możliwy jest powrót to współczesności (czyli do 2007 roku), tylko muszą odtworzyć oprogramowanie z emitera, który został ukryty w jaskini na kielecczyźnie. Bohaterowie wyruszają na poszukiwania. Zostają zrzuceni nad Warszawą, w której trwają intensywne przygotowania do powstania.

Trzecia część cyklu – „Major” – rozgrywa się między wydarzeniami opisanymi w pierwszej i drugiej części. Głównymi wydarzeniem, wokół których skupiają się poboczne wątki, są przygotowania Niemców do likwidacji getta warszawskiego. W 2015 i 2016 roku ukazały się kolejne tomy serii – „Porucznik Jamróz” i „Kapitan Jamróz”. W 2011 roku ukazała piąta część serii pt. „www.2012ru.pl”. Tym razem podpułkownik Jerzy Grobicki mierzy się ze zniknięciem kontenera, którego zawartość zmieniła przebieg II wojny światowej, mierzy się z agentami GRU i Biura Zwalczania Terroryzmu CBŚ. Na dodatek z podziemnego miasta wyjeżdżają sowieckie czołgi T-72. Ostatnią do tej pory częścią cyklu WWW jest wydana w 2015 roku powieść „www.afgan.com.pl”.

Jakub Tyszkiewicz bohater kolejnej serii książek Marcina Ciszewskiego

W 2010 roku Marcin Ciszewski rozpoczął nowy cykl powieściowy, którego głównym bohaterem jest Jakub Tyszkiewicz. Mężczyzna jest nadkomisarzem dowodzącym policjantami z Komendy Stołecznej Policji. W pierwszym tomie pt. „Mróz”, w trakcie rozwiązywania sprawy policjanci zostają wplątani w poważną aferę polityczną. Akcja powieści rozgrywa się na tle groźnej i mroźnej zimy.

W drugim tomie pt. „Upał”, podinspektor Tyszkiewicz staje na czele Biura Zwalczania Terroryzmu. Jego zadaniem ma być zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie meczu Polska-Niemcy, który ma odbyć się na Stadionie Narodowym. Mimo że w stolicy grasują terroryści, mecz musi się odbyć.

W trzeciej odsłonie „serii meteorologicznej” wrogiem Tyszkiewicza będzie silny wiatr. Podkomisarz, wraz ze swoją żoną, pragną powitać Nowy Rok na szczycie Kasprowego Wierchu. Na miejscu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, choć Tyszkiewicz i Krzeptowski, na co dzień pracujący w Komendzie Stołecznej Policji, przekonani są, że była to próba morderstwa. Na dodatek kolejką na szczyt zmierzają pracownicy służb specjalnych.

We „Mgle”, czwartym tomie serii, Tyszkiewicz staje w obliczu zmiany władzy. Mówiąc krótko, członkowie partii, która wygrała wybory nie przepadają za szefem Biura Zwalczania Terroryzmu. Na dodatek dochodzi do serii tragicznych zdarzeń. W trakcie katastrofy lotniczej na Okęciu ginie minister spraw zagranicznych Rosji. Wcześniej dochodzi do zatrzymania grupy terrorystów z Bliskiego Wschodu.

Do tej pory ostatnią częścią cyklu jest wydana w maju 2020 roku powieść „Deszcz”. Tym razem Tyszkiewicz ma zabezpieczać wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wśród osób do ochrony są również Pierwsze Damy, znani artyści i poważni biznesmeni.

Wilhelm Krüger

Trzecim głośnym cyklem Marcina Ciszewskiego jest seria z Wilhelmem Krügerem w roli głównej. To czterotomowa saga, w skład której wchodzą powieści „Szakal”, „Tygrys”, „Lew” i „Lis”. Jak to zwykle bywa u Ciszewskiego, w książkach przeplatają się elementy kryminału i powieści sensacyjno-przygodowej przedstawione na tle wydarzeń historycznych. Akcja trzech części rozgrywa się na przełomie lat 1918 i 1919, natomiast w czwartej części autor zdecydował się na duży skok czasowy. Akcja „Lisa” rozgrywa się w 1939 roku, niemal w przeddzień wybuchu wojny. Również miejsce wydarzeń diametralnie się różni. O ile pierwsze części rozgrywają się na wschodnich rubieżach Polski, tak teraz akcja przenosi się na Zachód, a konkretnie do stolicy Rzeszy – Berlina.

Książki Marcina Ciszewskiego w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie niemal wszystkie książki Marcina Ciszewskiego w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Prawo

Publikacje znajdujące się w kategorii „Prawo” w księgarni internetowej Woblink.com dotyczą przede wszystkim systemu norm prawnych, dyrektyw postępowania, funkcjonowania państwa, działania społeczeństwa, ustaleń organów władzy, odpowiedzialności publicznej oraz działania służb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem państwa. Znajdują się tu również kodeksy prawne, zbiory przepisów czy ustaw, informacje dotyczące spraw kadrowych i prawa pracy, a także wszelkie publikacje opisujące znaczące zmiany zachodzące w prawie. Kategoria „Prawo” zawiera takie pozycje jak „Świadczenia dla pracowników – podatki, ZUS, ewidencja”, „Jakie są konsekwencje wycofania środka trwałego z prowadzonej działalności gospodarczej”, „Jakie są skutki zastosowania nieprawidłowej stawki podatku u sprzedawcy i nabywcy”, „KPA Komentarz – Kodeks Postępowania Administracyjnego”, „RODO w szkole i przedszkolu. Praktyczny przewodnik wdrażania nowych przepisów krok po kroku”, „Jak udzielać urlopu dla poratowania zdrowia od stycznia 2018. Wskazówki, procedury, wzory dokumentów”, „Perspektywa rozwoju podejścia procesowego. Szanse i ograniczenia”, „Prawa człowieka i ich granice”, „Polskie interpretacje ustroju i prawa Trzeciej Rzeszy (1933–1989)”, „Wzorcowy plan kont w kontekście polityki rachunkowości” czy „Nagroda jubileuszowa oraz dodatek za wysługę lat w oświacie. Jak prawidłowo wyliczyć staż pracy”. Znalazły się tu również następujące publikacje: „7 powodów, dla których warto podpisać z pracownikiem umowę o powierzeniu mienia” Piotra Szulczewskiego, „Jak prawidłowo tworzyć przepisy zakładowe” Sebastiana Kryczki oraz „Zakaz reformationis in peius w ogólnym postępowaniu administracyjnym” Agnieszki Skóry.