Marcin Kącki Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Poznań, Ebook | Marcin Kącki

    Duma, porządek, oszczędność, stabilizacja, szacunek dla regulaminów – to poznaniak, Wielkopolanin. Jak jest naprawdę? Poznań według Kąckiego to miasto świetnie zaprojektowane, otwarte na rozwój, przyjazne dla młodych, ale także miasto, którego dusza tkwi w pruskim drylu, miasto, w którym zaangażowanie spotyka się z ignorancją, a pod płaszczykiem religii i ideowości kryją się często agresja, złość i niskie instynkty. Arcybiskup Juliusz Paetz i młodzi klerycy, Wojciech Kro...

Marcin Kącki Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Kącki jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, autorem głośnych reportaży oraz książek non-fiction. Specjalizuje się również w dziennikarstwie śledczym. Swoją karierę dziennikarską rozpoczynał w 1997 roku w „Expressie Poznańskim”. Dwa lata później zaczął współpracę z „Gazetą Poznańską”, a od 2003 roku związany jest z „Gazetą Wyborczą”. Jego teksty ukazują się w „Dużym Formacie”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród dziennikarskich. Otrzymał między innymi tytuł Dziennikarza Roku, Grand Press, nagrodę Watergate oraz MediaTory. W 2016 roku był nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Działalność dziennikarska

Marcin Kącki znany jest ze swoich mocnych reportaży ujawniających kulisy działań różnych instytucji oraz przestępstwa. W 2003 roku nagłośnił sprawę molestowania chórzystów Poznańskiego Chóru Chłopięcego, a w 2006 roku opisał tzw. „seksaferę” w Samoobronie. Pisał też o m.in. o kupowaniu podpisów na listach poparcia w wyborach parlamentarnych, procesach lobbingowych czy finansowych związkach kibiców Lecha Poznań z klubem.

Książki Marcina Kąckiego

Pierwsza książka Kąckiego, „Lepperiada”, ukazała się w 2013 roku nakładem wydawnictwa Czarne. Tematem jego reportażu była jedna z najbardziej kuriozalnych partii w historii polskiego parlamentaryzmu – Samoobrona. Jednym z jej głównych bohaterów jest lider i założyciel Samoobrony, Andrzej Lepper. Książka Kąckiego to nie tylko historyczny zapis działalności partii, ale również opowieść o bezlitosnej, usłanej aferami i przestępstwami drodze do zdobycia, a później utrzymania władzy.

W tym samym roku ukazała się książka „Maestro. Historia milczenia” – efekt dziesięciu lat pracy reporterskiej poświęconej historii skandalu pedofilskiego w Polskich Słowikach – chórze chłopięcym prowadzonym przez Wojciecha Kroloppa.

W 2015 roku ukazała się kolejna głośna książka Kąckiego – „Białystok. Biała siła, czarna pamięć”. Tym razem reportażysta przygląda się miastu, które w ogólnopolskiej narracji przedstawiane jest jako stolica ksenofobii, antysemityzmu i rasizmu. Kącki stara się skonfrontować opinie o mieście z faktami. W 2017 roku, obok książek „Plaża za szafą” i „Fak maj lajf”, ukazał się także drugi „miejski” tytuł autorstwa Kąckiego – „Poznań. Miasto grzechu”.

W przeciwieństwie do Białegostoku Poznań ma opinie miasta postępowego, nowoczesnego i otwartego. Czy faktycznie taki jest? W tle powraca temat poznańskiego chóru Kroloppa. W 2020 roku Kącki zwrócił swoją uwagę w stronę kolejnego miasta – tym razem postanowił opisać miejsce mierzące się z historyczną traumą. „Oświęcim. Czarna zima” to miasto naznaczone obecnością obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego mieszkańcy codziennie mijają bramę byłego obozu, żyją w cieniu jego i społecznej traumy ciążącej nad najpotworniejszą machiną śmierci w historii świata.

Książki Marcina Kąckiego w formie ebooków, audiobooków i papierowej znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Ebooki „Oświęcim. Czarna zima” oraz „Fak maj lajf” znajdziecie tylko na Woblinku!

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.