Marcin Meller Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Nietoperz i suszone cytryny, Książka | Marcin Meller

    Zbiór felietonów jednego z najbardziej popularnych dziennikarzy w Polsce. Teksty pochodzące z lat 2016–2019 okraszone zostały barwnymi anegdotami o świecie mediów, opowieściami o miłości, polityce i straconych szansach, a także o ulubionych Mazurach i piłce nożnej. O dzieciach i ojcach, lizusach i romantykach, zachwytach i irytacjach, małych przyjemnościach oraz wielkich cierpieniach, o radości życia i niezgodzie na draństwo. No i o tym, jak niegdyś miało się virahę i ...

    Promocja
    okładka Gaumardżos Opowieści z Gruzji, Książka | Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller

    To jest Gruzja! Pełna smaków, zapachów, wyjątkowej muzyki, iście bajkowych krajobrazów, niezwykłych i życzliwych ludzi, niezliczonych anegdot towarzyskich. W tą niezwykłą podróż zabierają nas autorzy Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller. Opowiadają jak podróżowali od gór po morskie wybrzeża, biesiadowali podczas tradycyjnych uczt, rozmawiali o radościach i kłopotach... Opowiadają o tym skąd w Gruzinach głęboko zakorzeniona duma? Jak radzą sobie kobiety w świecie macho? Na czy...

Marcin Meller Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Meller urodził się w 1968 roku. To polski dziennikarz, prezenter, publicysta, redaktor, były dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal. Meller jest z wykształcenia historykiem. Ukończył Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Jego praca magisterska dotyczyła myślenia o historii w ruchu „Solidarności” na początku lat 80. XX wieku. Przez wiele lat Meller związany był z prasą drukowaną. Pisał m.in dla „Playboya”, którego później został redaktorem naczelnym. Tę funkcję sprawował przez blisko dziesięć lat (2003-2012). Następnie został felietonistą „Wprost”. Później publikował na łamach „Newsweeka”.

Życiorys Marcina Mellera

Równocześnie do kariery dziennikarskiej w prasie Meller prowadził działalność telewizyjną. W latach 200-2002 prowadził pierwszą polską edycję programu „Agent”. W latach 2005-2008 i 2013-2019 współprowadził program śniadaniowy „Dzień Dobry TVN”. Od 2009 roku nieprzerwanie prowadzi program publicystyczno-kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”. Do programu zaprasza różne postaci ze świata kultury – pisarzy, piosenkarzy, krytyków i celebrytów, którzy ze swojej perspektywy opisują codzienność. Częstymi gośćmi Mellera są m.in. Łukasz Orbitowski, Łukasz Maciejewski, Szczepan Twardoch, Justyna Sobolewska, Wojciech Chmielarz czy Sylwia Chutnik.

W 2016 roku Marcin Meller rozpoczął pracę jako dyrektor wydawniczy w Grupie Wydawniczej Foksal. Prywatnie Meller jest synem Stefana Mellera, byłego ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej we Francji i Rosji. Jego ojciec pełnił również funkcję ministra spraw zagranicznych. Żoną Marcina Mellera jest Anna Dziewit-Meller, pisarka, publicystka i redaktorka.

Gaumardżos

Wspólnie z żoną Marcin Meller napisał książkę „Gaumardżos”. To efekt wyprawy i wielkiej miłości małżeństwa Mellerów do Gruzji. Choć autorzy przekonują, że w książce jest trochę kontrowersyjnych treści, to nie będą ukrywać, że nie są obiektywni w pisaniu o Gruzji. Są bowiem „zaczadzeni” historią, kulturą, smakami i barwami tego kraju. Za wydaną w 2011 roku książkę „Gaumardżos” Mellerowie otrzymali Nagrodę Magellana.

Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe

W 2013 roku ukazała się kolejna książka Mellera – „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”. To zbiór reportaży, relacji, felietonów i anegdot Mellera. Dziennikarz pisze m.in. o wyprawie z kibicami Legii do Goeteborga, wojnie ducha świętego w Ugandzie, komicznej sytuacji, w której został uznany za asystenta generała wojska polskiego oraz o anegdotach z życia jego ojca – znanego polityka.

Sprzedawca arbuzów

W 2016 roku, nakładem Wydawnictwa Wielka Litera, ukazała się książka „Sprzedawca arbuzów”. To zbiór najciekawszych felietonów Mellera, które w większości ukazywały się na łamach „Newsweeka”. Meller w bardzo soczysty, charakterystyczny dla siebie sposób opowiada o wydarzeniach społeczno-politycznych zarówno dotyczących kraju, jak i reszty świata. Przy okazji opowiada o swojej rodzinie, wspomina czasy PRL-u oraz pisze o absurdach toczących naszą codzienność.

W 2019 roku, nakładem Wydawnictwa W.A.B., ukazał się kolejny tom felietonów Mellera. Tym razem zbiór zawiera teksty z lat 2016-2019. Oprócz tekstów o polityce i historii są tutaj artykuły o uwielbianych przez autora Mazurach, piłce nożnej i ojcu. „Nietoperz i suszone cytryny” to także opowieść o tym, co Mellera zachwyca, wkurza, inspiruje, irytuje i motywuje.

Książki Marcina Mellera na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marcina Mellera we wszystkich formatach (ebook, audiobook, wersja papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.