Marcin Wicha Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Wicha Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Wicha urodził się w 1972 roku w Warszawie. To polski grafik, eseista, felietonista, publicysta i pisarz. Jest autorem esejów („Jak przestałem kochać design” i „Rzeczy, których nie wyrzuciłem”) oraz autorem bądź współautorem książek dla dzieci („Klara: proszę tego nie czytać”, „Łysol i Strusia: Lekcje niegrzeczności”, „Bolek i Lolek: genialni detektywi”, „Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka”, „Wielka księga Klary”). Na co dzień zajmuje się projektowaniem graficznym. Marcin Wicha jest również autorem okładek książek, czasopism, plakatów, znaków graficznych. Przez wiele lat współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”, gdzie publikował rysunkowe komentarze. Ponadto współpracuje z „Charakterami” i „Gazetą Wyborczą”. Publikował swoje teksty w „Autoportrecie” i „Literaturze na świecie”.

Marcin Wicha wielokrotnie był wyróżniany i nominowany do prestiżowych nagród kulturalnych. Za książkę „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” otrzymał Nagrodę Literacką Nike, Paszport „Polityki” w kategorii literatura oraz Nagrodę Literacką im. Gombrowicza. Nominowany był także do Nagrody Literackiej Gdynia.

Debiut literacki Marcina Wicha - Jak przestałem kochać design

„Jak przestałem kochać design” to eseistyczny debiut Marcina Wichy. Książka ukazała się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Karakter. W opowieść o wzornictwie, designie i architekturze, Wicha wplata osobiste doświadczenia, wspomnienia i przemyślenia. Dzięki temu tworzy książkę, która amatorom tematu pozwala dostrzec rolę designu w życiu codziennym i użytkowym. Przy okazji jest to niezwykle szczera, pełna autorefleksji publikacja. Wicha wraca myślami do czasów dzieciństwa, gdy w domu architekta Piotra Wichy, ojca Marcina, królowała grafika, architektura, rzeczy cudem zdobyte z Zachodu bądź odrzuty z eksportu. Idąc w ślad za artystycznym duchem ojca, Marcin decyduje się zostać projektantem. Wicha niczym w kalejdoskopie serwuje krótkie, ale niezwykle barwne, bogate językowo i szalenie ciekawe opowieści pełne humoru i erudycji. Książka „Jak przestałem kochać design”, która błyskawicznie zebrała rzeszę czytelników, dostępna jest w księgarni internetowej Woblink w formie ebooka i papierowej.

Rzeczy, których nie wyrzuciłem

O ile „Jak przestałem kochać design” to książka skupiona głównie wokół ojca Marcina Wichy i tytułowego designu, tak w „Rzeczach, których nie wyrzuciłem” autor pisze o wspomnieniach związanych z matką. A wracają one podczas przeglądania rzeczy, które należały do niej zanim zmarła. Co pozostaje po śmierci bliskiej osoby? Czytelnik wraz z autorem przechodzi przez jeden z najtrudniejszych etapów żałoby. Wicha przeglądając i porządkując przedmioty, zdjęcia, książki, zapiski, notatki matki wraca myślami do momentów spędzonych razem i tych, w których go nie było. To także opowieść o odchodzeniu pierwszego powojennego pokolenia, które doświadczyło czasów komunizmu, przemiany ustrojowej i wejścia Polski w epokę kapitalizmu.

Za „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Wicha otrzymał cały szereg prestiżowych nagród kulturalnych - m.in. Nagrodę Literacką Nike, Paszport „Polityki” w kategorii literatura oraz Nagrodę Literacką im. Gombrowicza. Ponadto nominowany był do Nagrody Literackiej Gdynia.

Kierunek zwiedzania

16 kwietnia 2021 roku pod szyldem Wydawnictwa Karakter ukazała się trzecia książka Marcina Wichy pt. „Kierunek zwiedzania”. Tym razem laureat Nagrody Literackiej Nike zaskakuje czytelników książką niezwykle trudną do sklasyfikowania i zaszufladkowania gatunkowego. W „Kierunku zwiedzania” punktem wyjścia do prowadzonej narracji jest wyimaginowana wystawa prac Kazimierza Malewicza, która staje się punktem wyjścia do rozmowy o niespełnionych projektach, marzeniach, współczesności, a nawet rosyjskiej rewolucji. „Kierunek zwiedzania” to książka-wystawa, książka-wernisaż. To miejsce, w którym fikcja zderza się z artystyczną biografią. Jak to u Wichy nie brakuje też dużej dawki humoru i erudycji.

Książki dla dzieci Marcina Wicha

Oprócz książek eseistycznych, Marcin Wicha ma na swoim koncie również książki dla dzieci. Dwie z nich poświęcone są postaci Klary. Tytułowa bohaterka książki „Klara. Proszę tego nie czytać” ma dziewięć lat, nosi okulary i ma młodszego brata. Ten zaś cierpi na alergię, przez co Klara nie może otrzymać wymarzonego psa – golden retrivera. W formie pamiętnika Klara pisze o swojej szkole, rodzicach, kolegach i babci. Bohaterka powraca w „Wielkiej księdze Klary”.

Wicha jest autorem tomu przygód o Bolku i Lolku. Nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się jego opowieść pt. „Bolek i Lolek. Genialni detektywi”, w której bohaterowie zakładają profesjonalne Biuro Śledcze BiL. Jedna z jego opowieści wchodzi także w skład wyjątkowego zbioru „Nowych przygód Bolka i Lolka”, na potrzeby którego swoje opowieści przygotowali również Jerzy Illg, Bronisław Maj, Wojciech Bonowicz i Rafał Kosik.

W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się kolejna książka Wichy pt. „Łysol i Strusia: Lekcje niegrzeczności”. Strusia bierze udział w konkursie grzeczności. Nie będzie jej jednak łatwo go wygrać bowiem w jej życiu pojawia się wielki kudłaty pies Łysol, który nie grzeszy zapachem i dobrymi manierami.

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” to zaś opowieść o zwyczajnym, fajnym chłopaku, który wyróżnia się tylko jedną rzeczą – jest wampirem. Nie jest stereotypowym wampirem z horrorów – od mięsa woli rzodkiewkę i hektolitrami może pić mleko. Jego życie nie różniłoby się niczym od życia innych chłopców, gdyby nie to, że tata zapisał go do Wieczorowo-Nocnej Szkoły Strachów i Upiorów!

Książki Marcina Wichy we wszystkich formatach (ebook, audiobook, książka papierowa) znajdziesz w księgarnii internetowej Woblink.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.