Marcin Wilk Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Wilk Dom, Moda, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Wilk urodził się w 1978 roku. To polski dziennikarz, publicysta, animator kultury, redaktor, tłumacz, autor biografii. Publikował na łamach takich pism, jak „Polityka”, „Tygodnik Powszechny”, „Przekrój”, „Czas Kultury”, „Ha!art”, „Przegląd”, „Lampa”. Na swoim koncie ma również pracę w Radiu Kraków. Wilk angażuje się w różnego rodzaju programy artystyczne i kulturalne. W Krakowie jest jednym z prowadzących Dyskusyjne Kluby Książki. Napisał cztery książki – „W biegu... Książka podróżna”, „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”, „Kwiatkowska. Żarty się skończyły”, „Pokój z widokiem. Lato 1939”.

W biegu… książka podróżna - debiutancka książka Marcina Wilka

Marcin Wilk debiutował w 2010 roku książką „W biegu... Książka podróżna” wydaną przez Universitas. To wyjątkowa książka, na którą składa się siedemnaście podróży i aż czterdziestu siedmiu rozmówców. A wśród nich m.in. Dubravka Ugresic, Michel Houellebecq, Erica Fischer, John Irving, Olga Tokarczuk, Robin Cook, Aleksandra Marinina, Tony Parsons, Katarzyna Grochola, Janusz Leon Wiśniewski, Ewa Kuryluk, Etgar Keret, Izabela Sowa, Jan Grzegorczyk, Hanna Samson, Michel Faber i wielu innych. Punktem wyjścia zawsze była książka. Dopiero później następował dialog. Wiele z rozmów zostało przeprowadzonych w biegu, niektóre z nich były nieoczekiwane, inne zaś zaskakujące.

Tyle słońca. Biografia Anny Jantar

W 2015 roku ukazała się jego druga książka – „Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia”. Książka doczekała się wznowienia w 2020 roku. To opowieść o artystce, która gdy wchodziła na scenę, rozpromieniała swym blaskiem wszystkich dookoła – widownię, muzyków, a nawet realizatorów koncertów. Była ulubienicą publiczności – artystka odwzajemniała to uczucie – uwielbiała swoich fanów i znakomicie odnajdywała się na scenie. Na jej koncerty zawsze przychodziły tłumy. Ta wyjątkowa artystka była autorką takich piosenek jak „Tyle słońca w całym mieście”, „Nie nie może wiecznie trwać” czy „Najtrudniejszy pierwszy krok”. Koncertowała na całym świecie – m.in. w Bułgarii, Austrii, Finlandii, Jugosławii, Stanach Zjednoczonych i Szwecji. Marcin Wilk napisał pierwszą tak kompletną, wypełnioną anegdotami, opowieściami, rozmowami, biografię wybitnej polskiej artystki. „Tyle słońca” to nie tylko opowieść o Annie Jantar, ale również o innych gwiazdach polskiej sceny muzycznej lat 70. XX wieku. Na scenie występowały wówczas takie sławy jak Maryla Rodowicz, Irena Jarocka czy Halina Frąckowiak. Wstęp do książki napisała Natalia Kukulska.

Kwiatkowska i Lato 1939

W 2019 roku ukazały się dwie książki Wilka. Pierwsza z nich to „Kwiatkowska. Żarty się skończyły” – wydana przez krakowski Znak biografia Ireny Kwiatkowskiej, charyzmatycznej polskiej aktorki teatralnej, filmowej i kabaretowej. Kwiatkowska wystąpiła w wielu kultowych polskich filmach i serialach. Występowała również w Kabarecie Dudek i Kabarecie Starszych Panów. Za swój wybitny dorobek artystyczny została uhonorowana m.in. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis” i Orderem Uśmiechu. To intymna opowieść o Kwiatkowskiej, kobiecie, która w wieku siedemnastu lat zdecydowała, że nigdy nie będzie mieć dzieci. Prywatnie Kwiatkowska była kobietą pełną sprzeczności. Na scenie, planie, w teatrze czy radiu zaś nie brała jeńców – rozśmieszała miliony Polaków do łez. Wilk dotarł do nieznanych do tej pory dzienników i pamiętników artystki. Ponadto rozmawiał z ludźmi z najbliższego otoczenia aktorki oraz jej rodziną. Dzięki temu powstał bardzo interesujący obraz jednej z najbardziej charyzmatycznych kobiet okresu PRL.

Druga z wydanych w 2019 roku książek Wilka to „Pokój z widokiem. Lato 1939” opublikowana przez W.A.B.

Tym razem autor podjął się ciekawego zadania opisania – lata. I to nie byle jakiego lata. Wilka stara się zrekonstruować ostatnie miesiące przed nastaniem jednej z największych tragedii w historii ludzkości, czyli wybuchem II wojny światowej. Wilk opisuje ostatnie przedwojenne lato – w tym celu odwiedził Zakopane, Gdynię, Zaleszczyki i mniej uczęszczane przez Polaków miejsca. Ponadto przejrzał prasę i dokumenty, by jak najlepiej oddać charakter napięcia towarzyszącego wypoczywającym Polakom, którzy gdzieś z tyłu głowy mieli poczucie i świadomość, że zbliża się katastrofa.

Książki Marcina Wilka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marcina Wilka we wszystkich formatach (ebook, wersja papierowa, audiobook).

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Moda, Hobby

Dom / Moda / Hobby” to obszerna grupa publikacji z podkategoriami: „Dom / Wnętrze / Ogród”, „Kolorowanki” oraz „Moda i styl”. Znaleźć tu można książki z licznych dziedzin związanych ze spędzaniem wolnego czasu, zbiory porad, wskazówek i myśli mających pomóc w różnorodnych czynnościach. Obok tego znajdują się tutaj publikacje odkrywające nowe, nieznane jeszcze światy, pozwalające dostrzec rzeczywistość czyimiś oczami, książki o modzie, stylu życia, kuchni, podróżach, ogrodach oraz wszelakich zainteresowaniach. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” odnaleźć można zarówno pozycje dla zupełnych laików, osób, które chcą poznać coś nowego, jak i dla miłośników, znawców, tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie. Czytelnicy trafią tu na publikacje z zakresu stylu życia, np. „Życie zero waste” Katarzyny Wągrowskiej, która pokazuje, że zero waste to droga do lepszego funkcjonowania w świecie, czy książkę Agnieszki Maciąg „Rozmaryn i róże. Podróż do samej siebie” pełną przemyśleń i inspiracji dotyczących wewnętrznego rozwoju. W kategorii „Dom / Moda / Hobby” nie zabraknie również tematyki podróżniczej, np. „Życie stewardessy, czyli o tym, jak mierzyć wysoko i przekraczać granice” Marii Kuczyńskiej, która opowiada o pracy na pokładzie samolotu, ale również o własnym życiu, czy „Przesunąć horyzont” dziennikarki i podróżniczki Martyny Wojciechowskiej, która pisze nie tylko o wysokich górach, ale także o tym, że warto mieć cele, dążyć do ich realizacji i wyznaczać sobie kolejne. Odnaleźć tu możemy również takie tytuły jak: „Życie pszczół” Maurice’a Maeterlincka, „ABC szachów” Michała Wodzyńskiego, „Survival po polsku. Początek” Krzysztofa Kwiatkowskiego, „Zioła w domowym ogrodzie” Moniki Fijołek czy „Vegenerata bieg przez kuchnię” Przemysława Ignaszewskiego.