Marcin Wójcik Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Wójcik Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Michał Wójcik to polski publicysta i dziennikarz, długoletni współpracownik „Gościa Niedzielnego”, obecnie pisze dla „Gazety Wyborczej” w jej reporterskim magazynie „Duży Format”. Wójcik urodził się w 1981 roku w Rabce-Zdroju, jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), a także Polskiej Szkoły Reportażu. Choć zaczynał swoją karierę dziennikarską w radiu i telewizji, to pisanie było jego powołaniem. Swoje doświadczenia z pracy w redakcji katolickiej oraz wiedzę o współczesnym Kościele katolickim w Polsce Marcin Wójcik wykorzystał w swoich reportażach. Spośród nich ważne i popularne są zwłaszcza dwa: „W rodzinie ojca mojego” dotyczący Rodziny Radia Maryja oraz „Celibat. Opowieść o miłości i pożądaniu” skupiający się na seksualności księży. Wójcik prywatnie mieszka w Warszawie.

„W rodzinie ojca mojego” Marcina Wójcika

Pierwszym reportażem książkowym, po którym o Marcinie Wójciku zrobiło się głośno, był wydany nakładem Wydawnictwa Czarne tekst „W rodzinie ojca mojego” (2015). Jest to zbiór reportaży dotyczących Rodziny Radia Maryja, środowiska koncentrującego się wokół tej katolickiej rozgłośni, znanego ze swojej lojalności oraz zaangażowania. Marcin Wójcik próbuje zmierzyć się nie tylko z efektami społecznymi działalności Radia Maryja (w tym zwłaszcza kierującego nim ojca Tadeusza Rydzyka), ale także opowiada o bardziej wielowymiarowym fenomenie tego toruńskiego imperium medialnego. Dziennikarz rozmawia z wiernymi, kapłanami, kościelnymi osobistościami, przysłuchuje się audycjom radiowym i listom pasterskim. Wójcik wybrał się na msze odprawiane przez znanego ze swoich kontrowersyjnych tez i poglądów ojca Piotra Natanka, pikietował pod Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, a nawet zapisał się na studia do słynnej uczelni założonej przez ojca Rydzyka. Nie bał się ani pytać, ani słuchać odpowiedzi, a do tego napędzany jest ciekawością oraz wiedzą na temat środowisk katolickich w Polsce. Dzięki temu jego „W rodzinie ojca mojego” stało się wyjątkowym portretem jednej z twarzy polskiego Kościoła, która często osobom postronnym może wydawać się jedyna i dominująca. Marcin Wójcik nie zadaje łatwych pytań i nie dostarcza prostych odpowiedzi, a oddaje głos osobom zaangażowanym w tą specyficzną wspólnotę. „W rodzinie ojca mojego” znajdziecie na Woblink jako książkę papierową.

Marcin Wójcik – „Celibat. Opowieść o miłości i pożądaniu”

O Marcinie Wójciku znów zrobiło się głośno w 2017 roku, kiedy na rynku czytelniczym pojawiła się jego nowa książka zatytułowana „Celibat. Opowieść o miłości i pożądaniu”. Z właściwą sobie reporterską wirtuozerią dotyka on w tym tomie tematu niezwykle aktualnego, a przy tym delikatnego i wielowymiarowego, czyli seksualności księży katolickich. Czym jest celibat dla tych, którzy mu podlegają z racji swojego stanu kapłańskiego? Po prostu bezżeństwem, jak mówi jeden z bohaterów książki Wójcika, czy bezwzględnym nakazem całkowitej wstrzemięźliwości seksualnej? Pomaga na drodze kapłaństwa czy przynosi przyćmiewającą wszystko frustrację? Sprawia, że księża skupiają się całkowicie na swoim powołaniu czy prowadzą przez niego drugie, równoległe życie? Po lekturze „Celibatu. Opowieści o miłości i pożądaniu” nie można mieć wątpliwości co do jednego – księżą to ludzie z krwi i kości, odczuwający ludzkie potrzeby tak samo jak wszyscy inni. Marcina Wójcik z wyczuciem opowiada różne historie związane z sutanną. Mówi o byłych i obecnych partnerach lub partnerkach księży, teściowych, a nawet wnuczkach. Opowiada o poświęceniu i głębokiej wierze, szczęśliwych i tragicznych zakończeniach, życiu pełnym miłości, ale też cynizmu, goryczy i zaplątania. „Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu” Marcina Wójcika to pełen wrażliwości i uczciwości opis tego jakże trudnego, a przy tym bardzo aktualnego dla współczesnego Kościoła katolickiego zagadnienia. Książkę tą, wydaną nakładem Wydawnictwa Agora, znajdziecie na Woblink jako ebooka, audiobooka oraz książkę papierową.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.