Marcin Wolski Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Wolski Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Wolski jest polskim pisarzem, dziennikarzem oraz satyrykiem, postacią przez wiele lat związaną z Programem 3 (prowadził audycję „60 minut na godzinę”) oraz Programem 1 Polskiego Radia (w programie „ZSYP”). Wolski był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także przez krótki okres dyrektorem Programu I Polskiego Radia i dyrektorem TVP2.

Marcin Wolski – życiorys i kariera

Marcin Jerzy Wolski urodził się 22 lipca 1947 roku w Łodzi. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarsko debiutował w piśmie „Szpilki” w 1966 roku, później publikował także między innymi w propagandowym piśmie Ludowego Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności”. Przede wszystkim był jednak przez wiele lat związany z Polskim Radiem. Od 1973 do 1981 roku prowadził satyryczną audycję „60 minut na godzinę” w Programie 3. W III Rzeczpospolitej Marcina Wolskiego można było usłyszeć w cotygodniowym programie „ZSYP” emitowanym w Programie 1. Polskiego Radia (1989-2009). Wśród najbardziej znanych słuchowisk autorstwa Wolskiego są „Świnka”, „Laboratorium nr 8” czy „Matriarchat”. W drugiej połowie l. 80. XX wieku Wolski był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a od 1980 roku sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu 3. Polskiego Radia. Został zwolniony z pracy w okresie stanu wojennego, jednak jego materiały regularnie pojawiały się nadal w ramach audycji „Powtórka z rozrywki”. Marcin Wolski był także jednym z twórców opozycyjnego kabaretu objazdowego.

Marcin Wolski jest także stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” oraz „Tygodniku Solidarność”. Jego teksty ukazywały się także w takich czasopismach jak „Wprost” czy „Do Rzeczy”. Wolski jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Oprócz tego jest podróżnikiem, a opowieści z jego wypraw posłużyły za kanwę książki „W 80 podróży dookoła świata”.

Książki Marcina Wolskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie dużą część bogatej kolekcji książek autorstwa Marcina Wolskiego. Czekają tu na Was takie tytuły jak „Cyngiel Temidy”, „Powtórka z rozrywki”, „7.27 do Smoleńska”, „Sodoma”, „Mocarstwo”, „Ciemna brama”, „Doktor Styks” czy „Pies w studni”. Na Woblink dzieła Marcina Wolskiego dostępne są zarówno jako książki papierowe, jak ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.