Marcin Wolski Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marcin Wolski Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Wolski jest polskim pisarzem, dziennikarzem oraz satyrykiem, postacią przez wiele lat związaną z Programem 3 (prowadził audycję „60 minut na godzinę”) oraz Programem 1 Polskiego Radia (w programie „ZSYP”). Wolski był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także przez krótki okres dyrektorem Programu I Polskiego Radia i dyrektorem TVP2.

Marcin Wolski – życiorys i kariera

Marcin Jerzy Wolski urodził się 22 lipca 1947 roku w Łodzi. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarsko debiutował w piśmie „Szpilki” w 1966 roku, później publikował także między innymi w propagandowym piśmie Ludowego Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności”. Przede wszystkim był jednak przez wiele lat związany z Polskim Radiem. Od 1973 do 1981 roku prowadził satyryczną audycję „60 minut na godzinę” w Programie 3. W III Rzeczpospolitej Marcina Wolskiego można było usłyszeć w cotygodniowym programie „ZSYP” emitowanym w Programie 1. Polskiego Radia (1989-2009). Wśród najbardziej znanych słuchowisk autorstwa Wolskiego są „Świnka”, „Laboratorium nr 8” czy „Matriarchat”. W drugiej połowie l. 80. XX wieku Wolski był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a od 1980 roku sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu 3. Polskiego Radia. Został zwolniony z pracy w okresie stanu wojennego, jednak jego materiały regularnie pojawiały się nadal w ramach audycji „Powtórka z rozrywki”. Marcin Wolski był także jednym z twórców opozycyjnego kabaretu objazdowego.

Marcin Wolski jest także stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” oraz „Tygodniku Solidarność”. Jego teksty ukazywały się także w takich czasopismach jak „Wprost” czy „Do Rzeczy”. Wolski jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Oprócz tego jest podróżnikiem, a opowieści z jego wypraw posłużyły za kanwę książki „W 80 podróży dookoła świata”.

Książki Marcina Wolskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie dużą część bogatej kolekcji książek autorstwa Marcina Wolskiego. Czekają tu na Was takie tytuły jak „Cyngiel Temidy”, „Powtórka z rozrywki”, „7.27 do Smoleńska”, „Sodoma”, „Mocarstwo”, „Ciemna brama”, „Doktor Styks” czy „Pies w studni”. Na Woblink dzieła Marcina Wolskiego dostępne są zarówno jako książki papierowe, jak ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki Edukacja, Hobby

W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” znajdują się książki przeznaczone dla młodzieży, zawierające zbiory porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc nastolatkom podczas podejmowania konkretnych działań. Poradniki zawierają przede wszystkim liczne wskazówki oraz informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju czy seksualności. Oprócz poradników znaleźć tu również możemy publikacje skupiające się na kształceniu oraz procesie nauki dzieci i młodzieży. Książki z tej kategorii poświęcone są m.in. nauce języków obcych, ale także językowi ojczystemu i jego zasadom gramatycznym, mieszczą się tu również obszerne leksykony z najróżniejszych gałęzi wiedzy, słowniki, publikacje dotyczące różnych form wypowiedzi pisemnej czy testy ortograficzne. W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” umieszczone zostały także tytuły związane z zainteresowaniami i różnorodnymi sposobami spędzania wolnego czasu preferowanymi przez młodych ludzi, takimi jak gry, komputery i programowanie oraz wiele innych. Młodzi czytelnicy trafią tu na takie publikacje jak na przykład „Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać” Susan Cain, która uczy akceptować siebie takim, jakim się jest, „Wykłady profesora Niczego” Miecia Mietczyńskiego, czyli szaloną podróż przez epoki literackie, które są znacznie ciekawsze, niż mogłoby się wydawać, „Pożeracze mózgów” Wojciecha i Marka Wareckich, gdzie znaleźć możemy poważne tematy ubrane w młodzieżowy język. Zainteresowani nauką jezyka obcego znajdą w serwisie Woblink.com szeroką ofertę wydawnictwa Lingo specjalizującego się w tej dziedzinie, a także tytuły takie jak „Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka 1” Krzysztofa Potyrały, czyli naukę języka na zasadzie skojarzeń z niezwykle zabawnymi i zapadającymi w pamięć ilustracjami.