Marcin Wolski Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Ciemna brama, Książka | Marcin Wolski

    W gorący, letni dzień pisarz Jerzy Mirski jedzie do Szczecina z prelekcją dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Awaria samochodu przerywa podróż w Międzyłące, miasteczku, w którym przed laty w wakacje przygotowywał się do występu na festiwalu w Świnoujściu. Odpoczywając w kawiarnianym ogródku, dostrzega ubraną w żółtą sukienkę dziewczynkę, łudząco przypominającą jego mamę z czasów młodości. Zaintrygowany postawia za nią pobiec, ale trop urywa się w ciemnej bramie. Zrezygnowany wr...

Marcin Wolski Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Wolski jest polskim pisarzem, dziennikarzem oraz satyrykiem, postacią przez wiele lat związaną z Programem 3 (prowadził audycję „60 minut na godzinę”) oraz Programem 1 Polskiego Radia (w programie „ZSYP”). Wolski był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, a także przez krótki okres dyrektorem Programu I Polskiego Radia i dyrektorem TVP2.

Marcin Wolski – życiorys i kariera

Marcin Jerzy Wolski urodził się 22 lipca 1947 roku w Łodzi. Jest absolwentem studiów historycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarsko debiutował w piśmie „Szpilki” w 1966 roku, później publikował także między innymi w propagandowym piśmie Ludowego Wojska Polskiego „Żołnierz Wolności”. Przede wszystkim był jednak przez wiele lat związany z Polskim Radiem. Od 1973 do 1981 roku prowadził satyryczną audycję „60 minut na godzinę” w Programie 3. W III Rzeczpospolitej Marcina Wolskiego można było usłyszeć w cotygodniowym programie „ZSYP” emitowanym w Programie 1. Polskiego Radia (1989-2009). Wśród najbardziej znanych słuchowisk autorstwa Wolskiego są „Świnka”, „Laboratorium nr 8” czy „Matriarchat”. W drugiej połowie l. 80. XX wieku Wolski był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a od 1980 roku sekretarzem Podstawowej Organizacji Partyjnej Programu 3. Polskiego Radia. Został zwolniony z pracy w okresie stanu wojennego, jednak jego materiały regularnie pojawiały się nadal w ramach audycji „Powtórka z rozrywki”. Marcin Wolski był także jednym z twórców opozycyjnego kabaretu objazdowego.

Marcin Wolski jest także stałym felietonistą w „Gazecie Polskiej” oraz „Tygodniku Solidarność”. Jego teksty ukazywały się także w takich czasopismach jak „Wprost” czy „Do Rzeczy”. Wolski jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Oprócz tego jest podróżnikiem, a opowieści z jego wypraw posłużyły za kanwę książki „W 80 podróży dookoła świata”.

Książki Marcina Wolskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie dużą część bogatej kolekcji książek autorstwa Marcina Wolskiego. Czekają tu na Was takie tytuły jak „Cyngiel Temidy”, „Powtórka z rozrywki”, „7.27 do Smoleńska”, „Sodoma”, „Mocarstwo”, „Ciemna brama”, „Doktor Styks” czy „Pies w studni”. Na Woblink dzieła Marcina Wolskiego dostępne są zarówno jako książki papierowe, jak ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).