Marek Krajewski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marek Krajewski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

ur. 4 września 1966 roku we Wrocławiu. Marek Krajewski jest pisarzem, autorem bestsellerowych kryminałów, których akcja rozgrywa się przede wszystkim we Wrocławiu (Breslau) pierwszej połowy XX wieku. Jest autorem cykli, których głównymi bohaterami są Eberhard Mock i Edward Popielski.

Filologia klasyczna

Marek Krajewski ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Po obronie doktoratu pracował w Instytucie Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej. Wykształcenie i zainteresowania Marka Krajewskiego mają bezpośrednie przełożenie na jego książki. Główni bohaterowie jego powieści, Eberhard Mock i Edward Popielski, podobnie jak autor mają wykształcenie filologiczne. Swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystują do rozwiązywania zawiłych zagadek kryminalnych.

Marek Krajewski jest wiernym wyznawcą stoicyzmu, co wielokrotnie podkreślał w wywiadach oraz w mediach społecznościowych, które bardzo systematycznie prowadzi. Na swoich profilach na Facebooku i Instagramie dzieli się z czytelnikami swoimi największymi pasjami – historią i filologią klasyczną, pracą nad swoimi powieściami oraz rozważaniami na temat dzieł swoich ulubionych stoików (głównie Marka Aureliusza i Seneki).

Eberhard Mock i Edward Popielski w książkach Marka Krajewskiego

W dwóch najważniejszych cyklach Krajewskiego występują śledczy Eberhard Mock i Edward Popielski. Co ciekawe pisarz stworzył też spin-off, w którym połączył ich losy. Mock i Popielski prowadzą wspólne śledztwo w książce pod tytułem „Głowa Minotaura”. Książki z Eberhardem Mockiem, funkcjonariuszem policji kryminalnej, rozgrywają się we Wrocławiu. Na cykl składa się dziesięć książek: „Śmierć w Breslau”, „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Breslau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau”, „Głowa Minotaura”. W 2016 roku ukazał się pierwszy tom retrospektywnego cyklu pt. „Mock”, w którym czytelnicy mogą poznać pierwsze lata kariery tytułowego bohatera. W 2017 ukazał się drugi tom „Mock. Ludzkie zoo”, następnie „Mock. Pojedynek”, a w 2019 roku do księgarń trafił „Mock. Golem”. Kolejne tomy z cyklu o Eberhardzie Mocku to „Moloch” (2020) i „Diabeł stróż” (2021).

Edward Popielski jest bohaterem siedmiu powieści kryminalnych („Głowa Minotaura”, „Erynie”, „Liczby Charona”, „Rzeki Hadesu”, „W otchłani mroku”, „Władca liczb”, „Arena szczurów”) i jednej powieści sensacyjnej („Dziewczyna o czterech palcach”). W większości ich akcja rozgrywa się we Lwowie w okresie międzywojennym. Popielski rozwiązuje sprawy seryjnych morderstw, porwań, oszustw i przekrętów, a wszystko to na tle zróżnicowanego kulturowo Lwowa, w którym kipi od napięć na tle religijnym i rasowym.

W 2020 roku ukazała się kolejna część serii z Edwardem Popielskim w roli głównej. Powieść zatytułowana „Pomocnik kata” to wartki i pełen dramatycznych wydarzeń kryminał szpiegowski. Rok później swoją premierę miało „Miasto szpiegów”, w którym „Łyssy” trafia na zlecenie swoich mocodawców do targanego wojną wywiadów Gdańska.

„Demonomachia” – pierwsza powieść grozy Marka Krajewskiego

Na swoim profilu na Facebooku Marek Krajewski podzielił się z czytelnikami informacją, że pod koniec lutego 2022 roku swoją premierę będzie miała jego pierwsza powieść grozy. Akcja powieści będzie rozgrywała się na przełomie XIX i XX wieku w podkrakowskim Podgórzu (obecnie to dzielnica Krakowa). Główny bohater, Stefan Zaborski, cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Wypowiada przez nie słowa, których wypowiedzieć nigdy nie chciał, rzuca klątwy na przypadkowych ludzi. Niespodziewanie zauważa, że jedna z klątw odnosi skutek. Dręczony wyrzutami sumienia chłopak zaczyna zgłębiać wiedze o egzorcyzmach i demonologii.

Powieść ukaże się nakładem krakowskiego Wydawnictwa Znak, a jej wersję elektroniczną (ebook) znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.

Wyróżnienia przyznane Markowi Krajewskiemu

Na koncie Marka Krajewskiego znajduje się wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2003 roku otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru – najważniejszą nagrodę przyznawaną za najlepszy kryminał roku. W 2005 roku otrzymał Paszport „Polityki”, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień kulturalnych w Polsce. Za swój wkład w rozwój kultury otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia oraz Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Książki Marka Krajewskiego wydane przez Wydawnictwo Znak w formie ebooków znajdziecie wyłącznie w księgarni internetowej Woblink.com. Ponadto na Woblinku możecie kupić książki papierowe oraz audiobooki Marka Krajewskiego.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.