Marek Rybarczyk Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Wszystkie szaleństwa Anglików, Książka | Marek Rybarczyk

    „Wszystkie szaleństwa Anglików. Brexit i cała reszta” Marek Rybarczyk Dlaczego Anglicy zagłosowali tak szaleńczo za Brexitem? Jak udało im się zbudować a potem rozmontować imperium? Skąd bierze się ich ksenofobia i poczucie wyższości? Jak godzą konserwatyzm z liberalizmem i chłód z seksoholizmem? Dlaczego to właśnie Anglicy wymyślili komputer, odkurzacz i termos? Kim był „książę kopacz”? Kto zaprojektował pistolet na osy? Kto rządził nago w Indonezji? Jak zabawiali się ar...

Marek Rybarczyk Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Marek Rybarczyk to dziennikarz i autor popularnych książek o Anglii, a przede wszystkim o Windsorach, obecnej brytyjskiej rodzinie królewskiej. Na ten moment w swoim dorobku ma pięć tytułów: „Tajemnice Windsorów”, „Wszystkie szaleństwa Anglików”, „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa”, „Skandale angielskich dworów. Prywatne życie arystokracji” oraz „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów”. Był dziennikarzem BBC i wieloletnim korespondentem Gazety Wyborczej w Londynie. Pracował dla Radia Zet, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat był dziennikarzem Przekroju czy publicystą działu zagranicznego Newsweeka. Jego teksty są publikowana na łamach Focusa i Polityki. Jest komentatorem spraw brytyjskich w TVN24, Radiu TOK FM i radiowej Trójce. Sam o sobie mówi, że jest Polakiem, ale i Brytyjczykiem. Dodatkowo jest cynikiem, który potrafi patrzeć z dystansem na oba narody. W swoim życiu mieszkał w różnych miejscach, w tym w Delhi oraz Szanghaju. Obecnie żyje w Warszawie – razem z żoną i dwoma kotami o imionach Dracula i James Bond. Prywatnie jest fanem kuchni indyjskiej i kotów.

Książki Marka Rybarczyka o Anglii

Pierwszą książką, w której Marek Rybarczyk odsłania kulisy życia rodziny Windsorów, jest publikacja z 2013 roku wydana nakładem Wydawnictwa Marginesy i zatytułowana „Tajemnice Windsorów”. Autor, korzystając ze świeżych prac historyków brytyjskich, pisze o sekretach dworu, seksualnych ekscesach jego mieszkańców, współpracy Edwarda VIII z nazistami, problemach w małżeństwie Elżbiety II, a także okolicznościach romansu i śmierci Diany.

Jego kolejny tytuł to „Wszystkie szaleństwa Anglików”. To pełna anegdot, ale i poważnych refleksji książka o narodowym charakterze Anglików i szalonych latach 60. Rybarczyk pokazuje czytelnikom jak wyglądają zakamarki angielskiej duszy – od kultu wolności z XVIII wieku po lata 60. XX wieku.

Trzecią książką Rybarczyka jest „Elżbieta II. O czym nie mówi królowa?”. Tym razem ten doświadczony dziennikarz kreśli portret jednej z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej tajemniczych współczesnych postaci, jaką niewątpliwie jest Elżbieta II.

Czwarta publikacja autorstwa byłego dziennikarza BBC jest „Skandale angielskich dworów. Prywatne życie arystokracji”. Autor skupia się w niej na tytułowych skandalach, zdradzając najpikantniejsze szczegóły z życia angielskiej arystokracji.

Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów

Najnowszą książką Marka Rybarczyka jest wydany przez wydawnictwo Muza w 2021 roku tytuł „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów”. Dzięki autorowi czytelnicy mogą przyjrzeć się relacjom w pałacu i zajrzeć za kulisy burzliwych związków jego mieszkańców.

Ludzie od lat śledzą rodzinę Windsorów i jej poczynania. Zna ich właściwie każdy, jednak prawie nikt nie ma świadomości, jakie dramaty przez lata rozgrywały się w Pałacu Buckingham. Skandal gonił skandal, a kolejne związki krewnych rodziny królewskiej kończyły się rozwodami. Przez nieustające inwazje dziennikarzy najpilniej strzeżone tajemnice regularnie lądowały na pierwszych stronach gazet. Przestarzała monarchia starała się nadążać za współczesnością, często z różnymi efektami.

Marek Rybarczyk pokazuje życie uczuciowe i sekrety rodziny królewskiej oraz ich małżonków. To, o czym można przeczytać w książce „Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów” zaskoczy nawet najbardziej oddanych widzów serialu „The Crown”.

Książki Marka Rybarczyka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marka Rybarczyka w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.