Margaret Atwood Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Margaret Atwood Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

(ur. 18 listopada 1939 w Ottawie)

Margaret Atwood to kanadyjska pisarka, poetka i aktywistka społeczna. Do tej pory napisała po kilkanaście książek poetyckich, powieści, książek non-fiction oraz zbiorów opowiadań. Jest również autorką książek dla dzieci.

Atwood jest dwukrotną laureatką Nagrody Bookera. Pierwszy raz otrzymała ją w 2000 roku za powieść „Ślepy zabójca”, a drugi raz w 2019 roku za „Testamenty”, kontynuację bestsellerowej powieści „Opowieść podręcznej”. Od wielu lat Margaret Atwood wymienia się wśród kandydatek do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Pisarka studiowała na Victoria College w Toronto oraz Radcliffe College na Uniwersytecie Harvarda. Po studiach pracowała na University of British Columbia (1965), Sir George Williams University w Montrealu (1967‒1968), University of Alberta (1969‒1979), York University w Toronto (1971‒1972) i New York University jako profesor angielskiego.

Opowieść podręcznej najpopularniejsza książka Margaret Atwood

W twórczości Margaret Atwood dominującym tematem jest feminizm. Najpopularniejszą książką Margaret Atwood jest bez wątpienia wydana w 1983 roku „Opowieść podręcznej”. To antyutopijna powieść o alternatywnej wersji historii, w której rola kobiet w społeczeństwie sprowadza się tylko i wyłącznie do rodzenia dzieci i służenia mężczyznom. Tytułowa podręczna to kobieta nie mająca praktycznie żadnych praw, a jej jedynym obowiązkiem jest zajście w ciążę z Komendantem (jej „właścicielem”) i urodzenie mu zdrowego potomka. Książka doczekała się serialowej adaptacji produkcji Netflixa. Serial zdobył aż 14 nagród Emmy i 4 Złote Globy.

Przekaz powieści i charakteryzacja postaci w serialu miały silne oddziaływanie na rzeczywistość. W wielu miastach światach podczas protestów w obronie praw kobiet protestujące ubrane były w charakterystyczne czerwone stroje, które nosiły podręczne,

Testamenty

W 2019 roku ukazała się najnowsza książka Margaret Atwood pt. „Testamenty” – kontynuacja „Opowieści podręcznej”. Kanadyjska pisarka otrzymała za nią Nagrodę Bookera. Atwood przez przeszło 30 lat wzbraniała się przed pisaniem kontynuacji „Opowieści podręcznej”. Zmieniła jednak zdanie, gdy zauważyła, że świat niebezpiecznie zmierza w kierunku, jaki opisała w swojej powieści.

Ebooki, audiobooki i wersje papierowe książek Margaret Atwood znajdziecie na Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.