Mariana Leky Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mariana Leky Prasa - książki, ebooki i audiobooki

Mariana Leky jest niemiecką autorką. Urodziła się 1973 roku w Kolonii. Studiowała germanistykę i kulturoznawstwo empiryczne w Tybindze. Ukończyła studium dziennikarstwa oraz kreatywnego pisania. Dzięki swoim opowiadaniom, jeszcze jako studentka, została laureatką konkursu literackiego Allegra oraz konkursu Dolnej Saksonii. W 2001 roku wydała swój debiutancki zbiór opowiadań „Liebesperlen”. W 2004 roku opublikowała pierwszą powieść „Erste Hilfe”. Popularność przyniosła jej druga książka zatytułowana „Sen o okapi”, która stała się bestsellerem. Tytuł ten ukazał się w 2021 roku na polskim rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Otwartego. Jej najnowsza powieść „Was man von hier aus sehen kann“ została bestsellerem Spiegel. Na ten moment ma w swoim dorobku literackim kilkanaście publikacji.

Mariana Leky prowadzi warsztaty z kreatywnego pisania w berlińskim więzieniu. Wybrała taką drogę, gdyż jej ojciec był psychologiem więziennym i niekiedy przyprowadzał do rodzinnego domu któregoś z osadzonych. Jednego z nich pisarka nazwała swoim „babysitterem”. Autorka „Snu o okapi” mieszka obecnie w Berlinie.

Sen o okapi - współczesna baśni autorstwa Mariany Leky

„Sen o okapi” to współczesna baśń będąca pełną ciepła i humoru opowieścią o przyjaźni, lęku, stracie, a także wspólnocie, w której najważniejsze jest wsparcie, zwłaszcza w tych najtrudniejszych chwilach.

Za każdym razem, kiedy Selma śni sen o okapi, trwoga budzi się w sercach mieszkańców jej wioski. Owy sen oznacza bowiem, że w ciągu najbliższych 24 godzin ktoś z ich wspólnoty umrze. Kto i w jakich okolicznościach? Tego nigdy nie wiadomo, dlatego też każdy z wioski stara się jak najlepiej przygotować na to, co przygotował dla niego los. Luiza, dziesięcioletnia dziewczynka, opowiada o śnie Selmy przyjacielowi. Optyk pragnie w końcu wyznać Selmie, że ją kocha. Z kolei mama Luizy zastanawia się, czy opuścić swojego męża. To, co nastąpi, zmieni ich wszystkich na zawsze.

Powieść „Sen o okapi” szybko skradła serca czytelników – tytuł od premiery nie znika z czołówki listy bestsellerów Woblinka. Książkę polecali między innymi Joanna Bator, Ignacy Karpowicz, Michał Nogaś czy Katarzyna Kazimierowska.

Książki Mariany Leky w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej znajdziecie książkę „Sen o okapi” w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Prasa

W kategorii prasa znajdują się różnego rodzaju czasopisma – miesięczniki, kwartalniki i wydania specjalne topowych polskich periodyków. Na Woblink.com wśród najciekawszych tytułów znaleźć można miesięcznik „Znak” – magazyn o tematyce społeczno-kulturalnej, który wydawany jest, z krótką przerwą, od 1946 roku. Wśród stałych działów „Znaku” znajdują się: Temat miesiąca, Społeczeństwo i Świat, Idee oraz Ludzie–Książki–Zdarzenia. Do pisma regularnie piszą najciekawsi polscy felietoniści i pisarze oraz stawiają tam swoje pierwsze dziennikarskie kroki autorzy młodego pokolenia. Innym tytułem wartym wyróżnienia jest miesięcznik „W drodze” przeznaczony dla czytelników zainteresowanych codziennym życiem według wzorców chrześcijańskich. Pismo nie boi się trudnych tematów takich jak wiara i ekologia, kryzys wiary wśród sióstr zakonnych i księży czy ludzka seksualność. Dla miłośników muzyki na Woblinku znajdują się archiwalne numery pisma „Jazz Press”. Za darmo do pobrania są także archiwalne numery pisma „Book Up!” – bezpłatnego cyfrowego magazynu o książkach i kulturze, który powstał z inicjatywy portali Woblink oraz Lubimy Czytać. Ponadto znajdą w tej kategorii coś dla siebie miłośnicy kultury, polityki i spraw społecznych – „Res publica nowa” to kwartalnik, który „daje do myślenia”. To pismo prowadzone przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego, która zajmuje się też organizowaniem debat i wydarzeń dotyczących rozwoju i jakości kultury.