Marie Benedict Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Marie Benedict Książki o historii najnowszej - książki, ebooki i audiobooki

Marie Benedict, a właściwie Heather Benedict Terrell, to amerykańska pisarka oraz prawniczka. Autorka część swoich książek wydała jako Marie Benedict, pozostałe opublikowała pod własnym imieniem i nazwiskiem. W swoich książkach łączy historię z fikcją literacką. Jej najpopularniejsze powieści to „Pani Einstein” oraz „Wszystkie życia Hedy Lamarr”. Pisarka jest absolwentką Upper St. Clair High School w Pittsburghu, a także Boston University School of Law. Na co dzień mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w Pittsburghu.

Książki Heather Terrell

Autorka zadebiutowała w 2007 roku powieścią “The Chrysalis: A Novel”. To opowieść o holenderskim malarzu Johannesie Miereveldzie, jego urzekającym dziele i nielegalnym romansie. Jej kolejne książki to: “The Map Thief”, “Brigid of Kildare: A Novel”, “Fallen Angel” oraz “Eternity”. Wszystkie te tytuły ukazały się pod nazwiskiem Heather Terrell.

Książki Marie Benedict

W 2017 roku wydała pierwszą powieść jako Marie Benedict. Była nią „Pani Einstein”, poruszająca historia pierwszej żony Einsteina, wybitnej fizyczki, której wkład w naukę nie został zapamiętany. Świat wie wszystko o dokonaniach Einsteina, ale nikt nie pamięta o Milevie Marić. Kolejną książką Benedict jest „Pokojówka miliardera”. W roku 1863 do portu w Pensylwanii wpływa kolejny statek pełen irlandzkich emigrantów. Wśród nich jest Clara Kelley, która pragnie znaleźć w Stanach nowy dom dla swojej rodziny. Rozpoczyna pracę jako pokojówka najbogatszego człowieka w Ameryce. Kolejna powieść to „Wszystkie życia Hedy Lamarr”, w której Benedict odkrywa fascynujący życiorys Hedwig Kiesler, kobiety o wielu twarzach, która stała się Hedy Lamarr. Ostatnim tytułem jest „Pani Churchill”. To błyskotliwa opowieść o ambitnej i niedocenianej kobiecie ukrytej w cieniu Winstona Churchilla.

Wszystkie książki Marie Benedict to połączenie historycznych zdarzeń i postaci z fikcją literacką. Na kartach powieści odkrywa przed czytelnikami postacie kobiet, których wkład w historię często bywa pomijany. Wszystkie powieści Marie Benedict zostały wydane w Polsce nakładem wydawnictwa Znak. Znajdziecie je w księgarni Woblink – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o historii najnowszej

Historia najnowsza obejmuje okres od zakończenia nowożytności, czyli przełom XVIII i XIX wieku, aż do czasów współczesnych. Dlatego wiele książek z kategorii „Historia najnowsza” poświęconych jest wojnom światowym, powstaniu warszawskiemu czy okresowi PRL-u. Pozycje przedstawiające czasy II wojny światowej stanowią tak dużą część książek, że zostały umieszczone w odrębnej podkategorii „II wojna światowa”. Główny trzon kategorii „Historia najnowsza” stanowią książki oscylujące wokół tematyki wojen światowych („Legiony – droga do legendy” Marka A. Koprowskiego, „Niewygodny Polak” Macieja Bernatta-Reszczyńskiego), powstania warszawskiego („Duch ’44. Siła ponad słabością” Stanisława Zasady), PRL-u („»Ciekawe« życie w PRL-u. I co dalej?” Bogusława Homickiego) oraz Solidarności („Tu radio Solidarność” Pawła Pietkuna). Jednak znaleźć tu można także takie publikacje jak „Kobiety wywiadu” Przemysława Słowińskiego, który przedstawia biografie najsłynniejszych agentek i szpiegów, m.in. Mathilde Carré, Coco Chanel czy Krystyny Skarbek. W tej kategorii znajduje się też „Epilog do »Kamieni na szaniec«” profesora Grzegorza Nowika, ukazujący szerzej tło wydarzeń przedstawionych przez Aleksandra Kamińskiego w jego słynnej książce. Najnowszej historii poświęcona została chociażby „Polska 1945–2015. Historia polityczna” Andrzeja Piaseckiego i Ryszarda Michalaka – jedna z niewielu monografii przedstawiających w takiej formie losy współczesnej Polski. Nie może zabraknąć także opisów brawurowych ucieczek, m.in. z obozów śmierci – Auschwitz, Sobiboru, sowieckich łagrów czy pilnie strzeżonych twierdz, które w „Słynnych ucieczkach Polaków” opisał Andrzej Fedorowicz.